1.3 multijet safeline 2011

mstnggt500

Aktif Üye
Tepki
2
arkadaşlar merhaba pazartesi günü ilk defa fiat model 2011 doblo safeline araç aldık fakat sorun şu ki biz tam 17 senedir hep renault modelleri kullanıyoduk ve lpg li araç kullandık. ilk defa dizel araç kullanıcağımız için şehir içinde ekonomik yakıt sarfiyatı nasıl sağlanır arabayı nasıl kullanmamız gerekir sizin tavsiye ve öenerilerinizi almak istedim araba 6 aylık ve 16400 km de yardımcı olursanız sevinirim

rakcay52

Azimli Üye
Tepki
0
mstnggt500 tarafından yazılan metin:
arkadaşlar merhaba pazartesi günü ilk defa fiat model 2011 doblo safeline araç aldık fakat sorun şu ki biz tam 17 senedir hep renault modelleri kullanıyoduk ve lpg li araç kullandık. ilk defa dizel araç kullanıcağımız için şehir içinde ekonomik yakıt sarfiyatı nasıl sağlanır arabayı nasıl kullanmamız gerekir sizin tavsiye ve öenerilerinizi almak istedim araba 6 aylık ve 16400 km de yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba öncelikle hayırlı olsun ve kazasız belasız hayırlı sürüş dileklerimle şunu söyleyebilirim aracınızı devirli kullanın devir aralıklarına riayet edin lastik hava basıncına dikkat edin dizel motor kullanma kitabını okuyun bu siteyi iyi okuyun araştırın inceleyin size faydalı olabileceği kanaatindeyim dizel araç ne kadar üzerseniz o kadar sizi üzer ne kadar ilgilenirseniz o kadar sizi üzmez kalın sağlıcakla

mstnggt500

Aktif Üye
Tepki
2
rakcay52 Tarafından yazılan metin:
Merhaba öncelikle hayırlı olsun ve kazasız belasız hayırlı sürüş dileklerimle şunu söyleyebilirim aracınızı devirli kullanın devir aralıklarına riayet edin lastik hava basıncına dikkat edin dizel motor kullanma kitabını okuyun bu siteyi iyi okuyun araştırın inceleyin size faydalı olabileceği kanaatindeyim dizel araç ne kadar üzerseniz o kadar sizi üzer ne kadar ilgilenirseniz o kadar sizi üzmez kalın sağlıcakla

cümlemize kazasız belasız sürüşler nasip etsin rabbim evet dediğiniz gibi devirli kullanmaya özen göstermek lazım siteyi tesadüfen buldum çok güzel bir site bir arkadas
1. vites:0-20
2. vites:20-40
3. vites: 40-60 .... gibi bir tablo yazmış devri ise 2000-2800 arasında vites değişimi önermiş uzun zamandır benzinli araç kullanan biri için zor olucak ama alışınca düzeleceğine inanıyorum sizede teşekkür ederim

Alıntı kısmı mesaja müdahele edilerek tarafımdan düzeltildi. "Dark Knight"

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Araciniz hayirli olsun arkadaslar zaten kisa ve oz aciklamislar....forumda yakit ekonomisi ile ilgili bir suru bilgi bulabilirsiniz....

mstnggt500

Aktif Üye
Tepki
2
bakiergul tarafından yazılan metin:
Araciniz hayirli olsun arkadaslar zaten kisa ve oz aciklamislar....forumda yakit ekonomisi ile ilgili bir suru bilgi bulabilirsiniz....
teşekkür ederim ilginiz için bir de sustalı anahtar yaptırmak istiyorum 35 liraya yaparım dedi anahtarcı hatta arkadaşlarımızdan biri ana menüde resim paylaşmış aynısıydı sizce uygun mu?

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
teşekkür ederim ilginiz için bir de sustalı anahtar yaptırmak istiyorum 35 liraya yaparım dedi anahtarcı hatta arkadaşlarımızdan biri ana menüde resim paylaşmış aynısıydı sizce uygun mu?

İyi bir rakam....yaptir derim.....

mstnggt500

Aktif Üye
Tepki
2

İyi bir rakam....yaptir derim.....
eyvallah sağolasın gardaş

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH

bende yaptırmak istiyorum,o fiyata adanadamı yapıyolar:D

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Tepki
19
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
geçen gün biri yanlış hatırlamıyorsam doblo vip premio kardeşimiz sustalı anahtarların çok elverişsiz olduğundan bahsetmişti iki kere yaptırmış ikiside kırıldım kalitesiz oluyormu sizde mağdur olmayın böyle bir durum varsa iyice bir araştırmanızı tavsiye ederim bende elimden geldiğince araştıracam

mstnggt500

Aktif Üye
Tepki
2
Chirmicty tarafından yazılan metin:
geçen gün biri yanlış hatırlamıyorsam doblo vip premio kardeşimiz sustalı anahtarların çok elverişsiz olduğundan bahsetmişti iki kere yaptırmış ikiside kırıldım kalitesiz oluyormu sizde mağdur olmayın böyle bir durum varsa iyice bir araştırmanızı tavsiye ederim bende elimden geldiğince araştıracam
öyle sorunlar oluyor mu gercekten hiç duymamıştım valla araştırırsanız cok sevinirim

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Tepki
19
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
serdar abim serviste yaptırsana D3 anahtarından gri olanı yakışır yani :D

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Dark Knight tarafından yazılan metin:
Serdar anahtarı kargoya ver Adana'lı sana da yaptırsın :D

valla daha ucuza gelir:D burda kim bilir kaçlira isteyecekler:D
varmı bilen?

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Chirmicty tarafından yazılan metin:
serdar abim serviste yaptırsana D3 anahtarından gri olanı yakışır yani :D

serviste yaptırsak arabanın yarı fiyatını alırlar kardeş:D

mstnggt500

Aktif Üye
Tepki
2
serdarengin tarafından yazılan metin:
Dark Knight tarafından yazılan metin:
Serdar anahtarı kargoya ver Adana'lı sana da yaptırsın :D

valla daha ucuza gelir:D burda kim bilir kaçlira isteyecekler:D
varmı bilen?
canınız sağolsun :) valla servise hiç sormadım sormakta istemiyom sis farına 250 lira istiyen zihniyeti hiç anlamıyom zaten orjinal sis farının çiftini 60 liraya bulmuşken hemde :D