Doblo 1.3 Multijet doblo yağ yakma Sorunu

Mustinaz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mustafa
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
BEYAZ
Hayırlı akşamlar cümleten 1.3 Multijet Doblo aracım var 120 binde trigeri değiştirdikten sonra yağ yakmaya başladı araçta hiç bir türlü yak kaçırma üfleme falan yok kaç ustaya götürdüm çalışmasında vs hiç birşey yok dediler turboyu bakım falan yaptırdım herhangi bir arıza yok dediler dpf yi iptal ettirdim tekrar trigeri değiştirdim ama hala yakiyor hemde ,300-400 km de bir litre başına gelen yaptıran usta tavsiye eden olur mu acaba şimdiden teşekkürler cevaplar için

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
Hayırlı akşamlar cümleten 1.3 Multijet Doblo aracım var 120 binde trigeri değiştirdikten sonra yağ yakmaya başladı araçta hiç bir türlü yak kaçırma üfleme falan yok kaç ustaya götürdüm çalışmasında vs hiç birşey yok dediler turboyu bakım falan yaptırdım herhangi bir arıza yok dediler dpf yi iptal ettirdim tekrar trigeri değiştirdim ama hala yakiyor hemde ,300-400 km de bir litre başına gelen yaptıran usta tavsiye eden olur mu acaba şimdiden teşekkürler cevaplar için
Önceikle gecmis olsun malesef euro5 motorlarda yag yakma olayı olabiliyor ama bukadar fazla yag yakmasi acayip mavi duman atma üfleme falan yoksa yag yakmiyordur arac baska bir ustaya gostermenizi tavsiye ederim

Mustinaz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mustafa
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
BEYAZ
Duman olarak atıyor beyaz duman daha çok atıyor kara yada mavi tam net çözemiyorum bir duman daha atıyor ama beyaz duman daha çok atıyor

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Aracının km si baya düşükmüş yağ eksiltmesi normal değil öncelikle motor içini yıkama sıvısıyla yıkayın sonrasında çöpe atabileceğiniz bir yağla ile devirdaim yaptırın sonrasında o yağı boşaltıp kaliteli direkt üreticisinden motor yağı ile değişin bunu deneyin sonrasında problem devam ederse subab lastiklerini değiştirin derim en kolaydan başlamakta fayda var subab lastiği değişirkende emme manifoldunu çok iyi yıkayarak temizletin turbom iyi diyosun yinede emin ol turboda yağ çekmesin zaten yağ çektiğini intercoolerdan anlarsın boğaz kelebeğine kadar yağ basar ama en kolaydan başlamanı tavsıye ederim geçmiş olsun