1.3 mü 1.9 mu ?

eyetem

Aktif Üye
Tepki
88
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
Merhabalar bu konu belki önceden çok soruldu belki ama ben cevabı alamadığım için tekrar soruyorum....

Ben 1.9 JTD Kullanıyorum ve açıkcası çokta memmunum ama yakınıma başka bir doblo alacağımızdan sizlere sormak istedim

1.3 Multijet mi ? 1.9 Multijet mi ?

Vergi farkları var onu biliyoruz ama hangisi daha kullanışlı 1.3 kasayı kaldırır mı küçük değil mi diyorum kendi kendime :)

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
3.193
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
dobloyu nasıl kullanıcaksınız,aile için mi yoksa yük için felanmı??

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Kardeşim aile için kullanacaksan ve yük yüklemeyeceksen tabii ki 1.3.............ama ben hem işte hem alışverişte hemde gezmede kullanacam diyorsan......adres 1.9.......

Ekrem

Onursal Üye
Tepki
382
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Tamamen kullanım amacınıza ve cebinize bakar. bunun cevabını sizden başka kimse veremez

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Ekrem tarafından yazılan metin:
Tamamen kullanım amacınıza ve cebinize bakar. bunun cevabını sizden başka kimse veremez

Ekrem kardeş nerelerdesin ....kara batak gibisin ................bir dalıyorsun bir daha çıkmıyorsun............

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
abi bence şöyle diyelim.sürücülük deneyimine güveniyorsan 1.3 al.yok güvenmiyorum diyorsan 1.9 al!1.3 ü kullanmak tecrübe işi!

munurkavalci

Daimi Üye
Tepki
29
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
selam arkadaşlar kısmetse salı günü aranıza dönüyorum bir aksilik olmaz ise salı günü 1.9multi ful 2006 doblo alıyorum 4 hava yastıklı sisli elektrikli aynalar çelik jantlı ilk sahibin den alıyorum

Dark Knight

Fenomen Üye
Tepki
15
munurkavalci tarafından yazılan metin:
selam arkadaşlar kısmetse salı günü aranıza dönüyorum bir aksilik olmaz ise salı günü 1.9multi ful 2006 doblo alıyorum 4 hava yastıklı sisli elektrikli aynalar çelik jantlı ilk sahibin den alıyorum

Hayırlı olsun hemşom.

munurkavalci

Daimi Üye
Tepki
29
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
hemşom kısmet olursa bu ay istanbula gelecek gibiyim inşallah görüşürüz ailece geleceğiz

Ekrem

Onursal Üye
Tepki
382
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
bakiergul tarafından yazılan metin:

Ekrem kardeş nerelerdesin ....kara batak gibisin ................bir dalıyorsun bir daha çıkmıyorsun............

buralardayım abim malum düğün hazırlıkları :)

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI

buralardayım abim malum düğün hazırlıkları :)

Allah mesut bahtiyar etsin..............Kardeşim doğrudur güzel ama sıkıntılı heyecanlar ........bizim de klima sezonu başladı...........evin yolunu zor buluyorum vallahi..............

S@MeT38

Saygın Üye
Tepki
1
Kardeşim aile için kullanacaksan ve yük yüklemeyeceksen tabii ki 1.3.............ama ben hem işte hem alışverişte hemde gezmede kullanacam diyorsan......adres 1.9.......
:)*tup*

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
affınıza sığınarak bu sorunun bence biraz saçma olduğunu düşünüyorum...1.3 ile 1.9 arasında tercih yapmak kişisel ve işlevseldır...zannımca bu konu kapatılmalı ve kaldırılmalıdır...

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
bende 1,4 benzinli var ama epey caddy 1,9 kullandım
büyük olasılıkla 1,3 ile 1,4 ü ve 1,9 doblo ile caddy iaynı kabul edersek araçların çekişleri arasıçok fark var.
ben caddy inip dobloma binince fark ediyorum.
tabi tek fark ettiğim bu değil konforda acayip farklı.
doblonun konforu 1 numara önde geliyor.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
munurkavalci tarafından yazılan metin:

özledik münür abi!başımızla beraber!

Dark Knight

Fenomen Üye
Tepki
15
serdarengin tarafından yazılan metin:
affınıza sığınarak bu sorunun bence biraz saçma olduğunu düşünüyorum...1.3 ile 1.9 arasında tercih yapmak kişisel ve işlevseldır...zannımca bu konu kapatılmalı ve kaldırılmalıdır...

Ben de aynı düşüncelerdeyim. Bence de bu mukayese anlamsız. Kendimce sebeplerini açıklıyayım:

Ben aracımı ticari amaçlı olarak almadığım için 1.3 ü tercih ettim. Zırt pırt uzun yola çıkan biri de değilim. Hız sevdalısı olsam yine 1.9 almam hatta doblo almam. Doblo'da modifiye yapıp da daha fazla performans arayanlara bir anlam veremiyorum. 1.3 almışsındır hadi yokuşta çekmiyor şikayetin vardır bu bi derece kabul edilebilir.

1.9 u niye alırım:
Ticari amaçlı kullanacaksam, uzun yola sık çıkıyorsam, sürekli tam kapasite yüklüyorsam o zaman 1.9 tercih ederim.

Aile arabası olarak kullanmayı hedefleyenlerin 1.9 almasını çok özür dilerim ama ben anlamsız buluyorum.

Son olarak zevkler ver renkler kişiye göre değişir, buna da saygı duymak lazım.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
serdarengin tarafından yazılan metin:

Ben de aynı düşüncelerdeyim. Bence de bu mukayese anlamsız. Kendimce sebeplerini açıklıyayım:

Ben aracımı ticari amaçlı olarak almadığım için 1.3 ü tercih ettim. Zırt pırt uzun yola çıkan biri de değilim. Hız sevdalısı olsam yine 1.9 almam hatta doblo almam. Doblo'da modifiye yapıp da daha fazla performans arayanlara bir anlam veremiyorum. 1.3 almışsındır hadi yokuşta çekmiyor şikayetin vardır bu bi derece kabul edilebilir.

1.9 u niye alırım:
Ticari amaçlı kullanacaksam, uzun yola sık çıkıyorsam, sürekli tam kapasite yüklüyorsam o zaman 1.9 tercih ederim.

Aile arabası olarak kullanmayı hedefleyenlerin 1.9 almasını çok özür dilerim ama ben anlamsız buluyorum.

Son olarak zevkler ver renkler kişiye göre değişir, buna da saygı duymak lazım.

uzun yolda kullanıyorum ben.1.3 le hiçbir problemim yok!yük konusuna da çok katılmıyorum.bende yüklü gidiyorum.1.3 ün yüklü kullanımında sorun çıkarsa çok dik yokuş kalkışlarında çıkıyor.onun dışında bir sorun yok!

örnek...uzun yollardan dönerken genelde arabanın arkasına büyük su bidonları doludurumu.yaklaşık 300-400 kg civarı yüküm olur.hiç sorun çıkmaz...

geçen mesela sürmeneden paketlenmiş çay aldım.500 kg.arabada yük varmı yokmu anlamadım.normal boş gelir gibi geldim.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
hah ben böyle diyorum ama yeri geldi bak şimdi resmi koyayım...o gün çay fabrikasının önünde çektim.unuttum bu fotoyu atmayı...bak 1.3 dağda bayırda nasıl gidiyor!

144.jpg

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
göroyonmu aslan yürekli 1.3 multijeti.dağlardan bayırlardan çamurlu yollardan,çay behçelerinin içinden gelmiş benim tosunum.

bagaja dikkat!tıka basa yaş çay!