1.3 doblonun su eksiltme durumu...

ERCAN

Daimi Üye
2005 te 1.3 dnamyc doblomu aldığımdan bu yana ..su eksiltme durumu vardı..eski tabirle bu olağan gibiydi..bu gün sabah suyu tamamladım..50 km. yola gittim geldim servise uğradım..baktıkki su konan haznedeye hava kabarcıkları geliyor...servisten aldığım bilgiye göre detaylı bir söküm yapılacak...1.4 bar basınçla çalışan bir sistem olduğu için beli noktalara basınç uygulanacakmış...silindir kapak contası yanık olabilir dediler...bende dedimki ozaman yağa su karışır..yağ çubuğunu çektim...baktım yağ rengi normal..bu motorlarda yağa su karışmazmış..işte bunu anlmakta zorlanıyorum..bilgisi olan..

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
geçmiş olsun ercan abi sorum olacak araç çalışırken mi eksitiyo suyu yoksa stop haldeyken mi? arabanın altına baktın mı su damlası varmı diye benim takminim hortumlarda sızdırma olmasın kelepcesi gevşemiş olabilir. sadece tahmin benim ki:)

ERCAN

Daimi Üye
su kaçağı görünmüyor gözle..ancak arab park halinde iken arabayı aldığım yerde akmış su görülüyor..daha evvel termostatdan dediler..değiştirildi..sonrasında ise kalorifer peteğine giri yapan yerde ..bi kör tapa var..oda değişti yine aynı durum..kör tapa değişiminde aliminyum borular da çürüme var dediler..pek inandırıcı gelmedi..göğüslük sökülerek..kalorifer kısmında bi kaçak aranacak..hatta dedimki alimuyon çürürmü..çürür dediler..esas olan bu araba sıfır alındığında bu sorun vardı..ama pek dikkate alınmadı..yani garantideyken araç kabulde dosyalara bu durum işlenseydi..ama şifahen sözle yapılan işler sonradan büyük sorun oluyor....................

ERCAN

Daimi Üye
bu gün servisten doblomu aldım..kalorifer peteğine suyu aktaran giriş ve çıkış boruları değiştirildi..valla gözümle görmesem inanmazdım...aliminyum borularda çürüme oluşmuş..

UmitKaraburun

Daimi Üye
Peki abi sorununuz giderildi mi acaba benim araçtada olabilir mi cook fazla yok ama bendede bir miktar oluyor normal mi acaba

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
ERCAN tarafından yazılan metin:
bu gün servisten doblomu aldım..kalorifer peteğine suyu aktaran giriş ve çıkış boruları değiştirildi..valla gözümle görmesem inanmazdım...aliminyum borularda çürüme oluşmuş..

umarım sorun çözülmüştür.ustam

ERCAN

Daimi Üye
sorun çözüldü demek zor..su haznesine bir su bardağı ilave ettim...bu akşamda biraz yol yaptım.. bir kaç gün geçsin su seviyesine bakıcam...servis 1,2 hafta motor soğukken bak dedi..yani takipteyez...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
premio2007_55 tarafından yazılan metin:
geçmiş olsun ercan abi sorum olacak araç çalışırken mi eksitiyo suyu yoksa stop haldeyken mi? arabanın altına baktın mı su damlası varmı diye benim takminim hortumlarda sızdırma olmasın kelepcesi gevşemiş olabilir. sadece tahmin benim ki:)

tebrik...iyi tahmin!

ERCAN

Daimi Üye
su ilavesi yaptığımdan buyana sorun yok...demekki yapılan işlem doğru..gram su eksilmesi yok..:D

serkanet

Azimli Üye
ilaç attırsaydın kapatırdı çatlakları ama sana tavsiyem yaz kış antifreezee

ERCAN

Daimi Üye
serkanet tarafından yazılan metin:
ilaç attırsaydın kapatırdı çatlakları ama sana tavsiyem yaz kış antifreezee
dediğin yöntemde geçerli..geçici çözümdür...dedi servis...tabii antfiriz de zaten olmazsa olmaz...

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
qeçmiş olsun

sametcakal

Azimli Üye
Su eksiltme sorunu ciddi bi mesele benimde başıma geldi kimse bulamadı araç çalışınca kaçırıyor durunca sıcaktan buharlaşıyor soğukken sızdırma yok böyle bi durumdu. Servis tırt herşey normal dediler lpg servisine gittim boruları T ekleri değiştirttim sonuç gene aynı ve sonunda olan oldu dobloların devirdaim pompalarındaki pervane plastikmiş gece arabayı trafonun önüne koydum kışın gece çok rüzgarlıydı rüzgar aşadan vuravura devirdaim pompasının borusunu ve pompayı dondurmuş su eksikliğinden daha doğrusu eksilen suyu suyla tamamladığımdan antifreze almaktan yıldığımdan sudaki antifreze oranı azalmış kontağı çevirmemle devirdaim pompasının pervanesini elime aldım. Sorunu 3.sanayide bi usta çözdü valla meğer sorun lpg regülatörünün küçük contalarındanmış. 1.5tl ye contaları aldım değiştirdi sorun çözüldü 1.5tl lik contanın günahı bana 100tl ye maal oldu. Önümüz kış çok dikkat etmen lazım.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
RAPTOR tarafından yazılan metin:
S@MeT38 tarafından yazılan metin:
ogiazrail tarafından yazılan metin:
Bendede war 5 kmye 1 ltre su koyuyorum
dostum senin araba oruç yiyor haberin olsun:D

:D ayın espirisi :D puahahaha

Evet evet ayın espirisi katılıyorum ................ama gülmekten .....