Yardım 1.3 doblo hararet çubuğu yükselmesi

yasirceylan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yasir ceylan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Din Görevlisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Gri (Granit)
Merhaba, 2007 1.3 doblo premio kullanıyorum. Aracın hararet çubuğu ortada hararet yokken 3 bin deviri geçince yükselmeye başlıyor. Devir 3 bine düşünce çubuk da düşmeye başlıyor. 5 defa farklı ustalara gösterdim. Kimi "radyatör değişecek" kimi "devir daim pompası değişecek" dedi. Ancak aracın fanı, radyatörü, devir daiminde herhangi bir sorun yok. En son bugün başka bir usta "hava sıcaklığından ve motor küçük olduğundan normaldir" dedi. Uzun yola çıkacağım. Yolda bir sürpriz olmasından korkuyorum. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

Fotoda 3 bin devire düşerken hararet çubuğunun yüksekliği görünüyor.

Dosyalar

• Screenshot_20210825_180740_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20210825_180740_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    101,4 KB · Okunma: 9

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Öncelikle geçmiş olsun aynı sorunu ben de geçen gün yaşayıp tecrübe ettim ilk olarak işe devirdaim pompasını sökerek başlayalım,ustalar genel de devirdaimi sökmeden bozup bozmadığını söyler pompa bıçakları eskiyip kırılabiliyor ilk olarak 2 tane civatasını söktürüp devirdaim pompasının bıcaklarına bakın doblolar genel olarak hararet kaldıran araçlar değildir

yasirceylan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yasir ceylan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Din Görevlisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Gri (Granit)
Öncelikle geçmiş olsun aynı sorunu ben de geçen gün yaşayıp tecrübe ettim ilk olarak işe devirdaim pompasını sökerek başlayalım,ustalar genel de devirdaimi sökmeden bozup bozmadığını söyler pompa bıçakları eskiyip kırılabiliyor ilk olarak 2 tane civatasını söktürüp devirdaim pompasının bıcaklarına bakın doblolar genel olarak hararet kaldıran araçlar değildir
Çok teşekkür ederim. Ona da baktırdım. Sağlam görünüyor.

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Çok teşekkür ederim. Ona da baktırdım. Sağlam görünüyor.
Hararet düz yolda mı rampadı mı yapıyor ? Termostat tam açma ya da kapama yapmazsa da hararet yapar araç kaç km de ?

yasirceylan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yasir ceylan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Din Görevlisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Gri (Granit)
Hararet düz yolda mı rampadı mı yapıyor ? Termostat tam açma ya da kapama yapmazsa da hararet yapar araç kaç km de
düz yolda 3 bin deviri geçince yapıyor, rampada da her durumda yapıyor. 312 binde.

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Hararet müşürü ya da saatte vardır hocam aracı çok sıkıştırmadıysanız kolay kolay conta yakmaz yağa su suya yağ katma var mı ? Depodan su kaynatıp atma yok ise yalancı dalgalanma yapıyor olabilir onun dışında termostat açık kalıyor olabilir geç açıyor da olabilir değişmeniz hayırlı olur ayrıca susuz bırakmadıysanız zorlama yok ise o araçlar çelik contadır kolay kolay conta yakamazsınız hararet olayında adım adım gitmek zorundayız bu iş ufaktan büyüğe gider en son çare kapak sökülüp çatlak testine gider kaldı ki en son ihtimal yine de ihtimaldir geçmiş olsun
Selametle

Dosyalar

• Screenshot_20210826-040807_Gallery.jpg
    Screenshot_20210826-040807_Gallery.jpg
    220,5 KB · Okunma: 3

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Bizim araclar da hararet 90 da sabit durmalı. Ortada. Bir sorun var ama nerede? Umarım yakında çözülecek.