1.2 doblo

ByHacı

Yeni Üye
Adı
Oğulcan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2005
Abilerim Ben Birşey soracağım aracım 2005 model d1 kasa doblo 1.2 motor bu motora herkes gitmez etmez yok 110 u geçmez 120 yi geçmez kaldıramaz kasayı fln diyor benim aracım çekişi gayet iyi ve lpg de otobandeyken ufak bir dokunuşta 160 a vuruyor ibre yani zorlasam dahada fazla gider yani bu durum bi tek bendemi böyle anlamadım kime sorduysam 1.2 motor herkes uzak dur çekmez etmez gitmez diyor yorumlarınızı bekliyorum

Dosyalar

• IMG_20180423_002227_926.jpg
    IMG_20180423_002227_926.jpg
    597,8 KB · Okunma: 14

set2

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
Füme
Birader hepsi öyle. Bilen bilmeyen konuşuyor. Adamın poposu hayatında benzinli doblonun koltuğuna deymemiş gitmez diye ahkam kesiyo. Benzinli doblonun tadını hiç biri vermez bence. Motor sessizya o yeter. Diyerleri traktör gibi

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
@set2
Belki biz traktör seviyoz onu ne yapıcaz ?

Bir tarafı överken bir tarafı yermeyin, insanlar incinebilir. Trafikteki her 3 araçtan 1 i dizel. Çoğu traktör gibi sizin değiminizle.

Zevkler ve renkler tartışılmaz.Siz zevk ve renkleri tartışıyorsunuz.

Size göre benzinli iyidir benzinli sessizdir. Bana göre dizel iyidir. Garantidir. Sesli çalışır ben burdayım der. Balkona 5 lt 10 lt bidona koyun dursun bişey olmaz. İşiniz olur lazım olur Koyun depoya devam. Uçmaz ,kaçmaz, kolay kolay yanmaz.

Ayrıca bencede dizelin kuvvetini,torqunu,tadını hiçbiri veremez.

doblo 1.2

Şu yorumları da bir ara inceleyin.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
1.2 motor 100 km ortalama yakıt değeri nedir ? 0-100 değeri kullanıcı yorumu ile yüklü veya yüksüz iken nedir ? ben piyasada tek tük benzinli doblo görünce çok ilginç geliyor. Alışmışım bir kere dizelin tınkırtısına olmadı mı olmuyor ? Doblo nun benzinlisine binmedim kullanmadım ancak Fıat grubunda punto benzinli kullandım ve antalya konya yolunda kullandım eve gelir gelmez Doblo nun dizelin değerini daha iyi anladım. Arkadaş dağda 5 kişi ile rampa çıkarken elektrik süpürgesinde miyiz yoksa arabada mi anlamadım. Devir yükseliyor araba bağırıyor ama icraat Zayıf. O yolda hele Doblom olacaktı ne keyifli olurdu. 5 kişi bagaj yükünü fulle gerisini dizel motora bırak o işini halleder ? Düz yolda benzinli sessiz olabilir ama Güç isteyen yerde kimse elektrik süpürgesi gibi bağıran alete binmek istemez ?

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
Bende Doblo Almadan Önce Tam bir Lpgciydim .Dizelde Neymiş Traktör Gibi sesi var diyordum. Eskiden Tofaşların Dizelleri Falan Çok ses çıkarıyor diye Uzak Durmuştum Dizelden Sonra Dizel Doblo Alınca Dizeli anladım. Eğer Arabanın Yalıtımı Kaliteli İse Motor Sesini duymuyorsunuz bile . O sizin kararınız Saygı duymak zorunda herkes ama bence Herkes Lpg Alacak diye birşey Yok Herkes görüşünü belirtebilir.

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
@JetTurboDizel
O motorun verdiği Ses , O yokuşdaki haz , otobandaki Hızlanma ve kalkış Süper . Bendede Lpg'li araç var Ama dizel daha iyi performans olarak

Bu Konu Kolay Kolay Kapanmaz Gibi :)

set2

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
Füme
Usta benzinlinin tadını kullanan bilir. Bende 3 adet benzinli 1 adet dizel var. Dizeli ben benimseyemiyorum. Ama benzinli lpg lide huzur buluyorum. Araba diyoki evet ben arabayım. Bu arada benimkiler kep yeni kasa motor 1.4 bide lpg var

set2

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
Füme
@fthpl

Evet o yorumları inceledim. 1.2 kullanıcılarının anlattıklarını okudum. PEKİ SİZ OKUDUNUZMU

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Doblonun doğasına yada ticari araçların doğasına benzinli ters . Niye derseniz bu araçların yapılma mantığı ticari yük yada yolcu taşımacılığı yapmaktır. Ve ağır yükler için ise dizel şarttır. Siz hiç benzinli tır , kamyon , iş makinası , traktör , otobüs gördünüz mü yakın çevrenizde ? Ben görmedim. Şu dönemde zaten dizel araçların bu denli yaygınlaşması da insanların ekonomi, Güç arayışlarının sonucudur. Dizel ağır işlerin zor işlerin yakıtıdır. Biz seviyoruz ve kullanmaya devam edeceğiz.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Bundan evvel benzinli araç kullanıyordum tek diyeceğim küçük motorda dizel candır. 2.0 üstü benzinli araca hayır demem ama onlarda ocağa incir ağacı diker. Benim için önemli olan araç yüklüyken 0 ile 120 km saat hızda verdiği performanstır.

Şuan kullandığım 1.6 multi d4 kasayla 5 kişi bagaj dolu araba 2 ton üstü ağırlıktayken bile yokuş düz farketmeden gidişi gaza bastıkça devirlenmesi turbo dizeli seçmemdeki doğruluğu gösteriyor.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@fthpl
Motoruna kurban bee , tekerine taş değmesin. Gaza yanlışlıkla basmaya gelmez çünkü o jet turbo dizel ?

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
@set2
Benimde aldığım 7 aracın 6'sı Lpg'liydi. Bende Dizel'e Kolay alıştım o sizin tercihiniz Belki dizelden daha sessiz çalışmasını seviyorsunuzdur. O sizin Seçiminiz. Biz Birşey Diyemeyiz Buna . Benim Görüşüm Lpg Sessiz ama dizelden Biraz güçsüz .Dizelde Çok sesli ve yakıtı pahalı biraz.

DobloClassic

Daimi Üye
Adı
Barış
Modeli
Şimdi benzinli var benzinli var. Litrelik motorları bi kenara atalım, onlar zaten hibritler için jeneratör ? Doblo'ya gelirsek, benzinlisi olur hemde çok güzel olur. 1.6 atmosferik benzinlisi uçar gider, mJet'ler plakayı bile okuyamaz. Tabi bunun bir bedeli var, servis masrafı minimum dizel x 7, yakıt konusunda neyseki yol bilgisayarında kapatılabiliyor. Otoban sakin sürüş 10 litre / 100 km, agresif sürüş ve şehir trafiğinde depo hesabı diyeyim. Litre olarak hesaplamaya çalışınca kalp krizi riski oluyor ? tabi yaktığının hakkını veriyor.

1.3 mJet dipgazda hafif bir yürüme eğilimi gösteriyor o kadar. O da Fiorino'da. 1.3 D3'e bindim köyde, rampada kalkarken nerdeyse inip itecektim ?

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
@DobloClassic
Arabanın motoruna bağlı iyi sahip var yormaz kötü sahip var o araba alınmaz bide 1.3ler şehir için üretilmiş bence 1.6lar daha iyi . Hele yeni 1.6 120Hp çok daha iyi

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
@DobloClassic
Bende 1.6 105 hp var Yokuş falan vız gelir tırıs gider .

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
@NevşehirliDoblocu

Hayalim 1.6 105 beygir elegance :) 6 ileri..

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@fthpl
Allah gönlünüze göre versin inşaallah.

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
@fthpl
İnşallah alırsınız .

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@DobloClassic
Fiorino ve 1.3 konusunda size katılıyorum. Fiorino 1.3 multijet ve Doblo 1.9 Jtd kullanan birisi olarak diyorum. fiorinoyu kalkışta traktör bile geçer ? Şaka söylemiyorum fiorino ile erkunt yada massey 240s yi drag yarışına sokun traktör kalkışta ve maksimum hızına kadar tokatlar ? 1.3 fiorino da böyle ise Doblo yu düşünemiyorum niye böyle bişey yaptı mühendisler anlam veremiyorum. Yap arkadaş 1890 cc fiorino Doblo millet performans görsün rahatına baksın. Hemde vergisi aynı olur ?