Doblo 1.2 Doblo 2005 ENJEKTÖR

38ADL

Yeni Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Selamün aleyküm aracım 1.2 Doblo aracım dün çalışmadı takviye attım olmadı vurarak denedim oda olmadı ustaya gösterdim marş alıyor ama ateşleme yapmıyordu usta baktı sorun enjektörden bujiye yağ atıyor ve buji de yağ gelince ateşleme yapmıyor çalışmıyor dedi. Enjektörlere baktır dedi acaba enjektorde ne sorun vardır. Bujiye yağ atıyor enjektör.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Enjektör nasıl yağlar enjektör yataklarından yanma odasına sızma yapabilir buda pullara bakılmasını gerektirir enjektör yağ atmaz yakıt püskürtür ama bir yerden yanma odasına yağ sızıntısı var .Yanma odası yağlama yapıyorsa bu sıkıntılı bir süreç olabilir sekman aşınması ,silindir yataklarında aşınmalar yağın yanma odasına girme sebeplerinden.Birde aracı vurdurmuşsunuz ki evlere şenlik durumu iyi olmayabilir bu araçlar vurduymayla çalışmaz motor kendini korumaya alıyor

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Selamün aleyküm aracım 1.2 Doblo aracım dün çalışmadı takviye attım olmadı vurarak denedim oda olmadı ustaya gösterdim marş alıyor ama ateşleme yapmıyordu usta baktı sorun enjektörden bujiye yağ atıyor ve buji de yağ gelince ateşleme yapmıyor çalışmıyor dedi. Enjektörlere baktır dedi acaba enjektorde ne sorun vardır. Bujiye yağ atıyor enjektör.
Enjektör yağ atmaz kardeşim yanlız yağ pompasında veya contada veya başka nedenden buji yağlanmış ise durum ciddi olabilir Allah korusun motor ambeleye kalkabilir sorun cozulene kadar aşırı gaza yüklenme.. geçmiş olsun.