Doblo 1.2 2005 benzin ve gazda devir saati dalgalanması

erdalk

Yeni Üye
Doblo
Adı
Erdal
Kan Grubu
0 -
Meslek
Mak.teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.2
Araç Yılı
2005
Renk
Beyaz
Selam arkadaşlar 1.2 2005 doblo araç ilk çalıştığında benzin dede LPG de de devir saatinde dalgalanma yok ama ama 1 2 dakika sonra araba gaz pedalına basıp çekiyormuş gibi gaz veriyor gaz kesiyor bazen arıza lambası yanıyor çekiş düşüyor gaz kelebek grubunu ve rolanti motoru da yeniledim düzelmedi rolanti motor soket kablolarından şüpheleniyorum soket kablo renklerini bilen varsa yardımcı olabilirmi. Kablo dan değilse başka neden olabilir. 2024 yılının herkese sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim

Angler26

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Aynı sorun bendede vardı bilgisayara bağlattığımda gaz kelebeği arızası çıkıyordu kendi ustama gittim beyinden de olabilir dedi ve beyinden çıktı beyini değiştirdik sorun düzeldi sizinde aynı şekilde olabilir

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
Selam arkadaşlar 1.2 2005 doblo araç ilk çalıştığında benzin dede LPG de de devir saatinde dalgalanma yok ama ama 1 2 dakika sonra araba gaz pedalına basıp çekiyormuş gibi gaz veriyor gaz kesiyor bazen arıza lambası yanıyor çekiş düşüyor gaz kelebek grubunu ve rolanti motoru da yeniledim düzelmedi rolanti motor soket kablolarından şüpheleniyorum soket kablo renklerini bilen varsa yardımcı olabilirmi. Kablo dan değilse başka neden olabilir. 2024 yılının herkese sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim
Rölanti motorundan kaynaklı olsa ilk çalıştığında da yapar, sorun MAP veya motor su sıcaklığından da kaynaklı olabilir, 1.2lerde nokta atışı yapmanız için arızaları okumanız gerekiyor çok belirsiz arabalar gözle gözlem yetmez. Arızaları okutup ona göre hareket etmeniz gerekiyor, şahsen benim tps'm bozulduğunda o hareketi yapmıyordu mesela fakat sienalarda vs yapıyor.