premio esp

hardcrss

Onursal Üye
Tepki
13
ben bugün gittim mucurlu bi yerde asr yi denedim işe yaradı çalışıyo mu çalışmıyo mu diye tereddütteydim çalışınca asr ışığıda yandı içim rahatladı:D.

Gelelim esp ye onuda arabayı ilk aldığım gün çalıştığını farkettim.bizim köy yolunda bi viraj var.dağlık bir yol viraj çok keskin nerdeyse U dönüşü gibi ama virajı öyle bi yapmışlarki viraj döndüğün tarafa doğru baya eğimli yani virajın iç tarafı aşağıda dış tarafı yukarıda ondan 40 km hızla rahat dönülebiliyor.viraja dediğim hızda yaklaştım çıkışı yokuş olduğu için hafif gaza dokundum.bizim D3 virajın içinde takır tukur öyle bi fren sıktı ki tekerin biri koptu sandım:D Araçta hiçbir savrulma yok hız, direksiyon açısı, denge hesaplamalarından dolayı ESP çalışıyor.:D.Güvendeyiz*clap**clap*:D

esp var esp var :)

yeni ford fiesta esp testi. esp olmasına rağmen araç bariyerlere girecek neredeyse :?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T-MQMn32xDA[/youtube]

yeni honda civic ise esp testinde doğrultusundan sapmıyor.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HLgI9NAyNsA[/youtube]

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Sevgili dostlarım benim sattığım D3 comformatic aracımla ilk aldığım hafta 110 la giderken önm birden kitlendi arkamda çok yakın takip eden bir ticari şahin vardı trafik kitlenince aracımın duramayacağını anladım bende yakın seyrediyorum ani bir reflexle aracımı sert sağ yaparak önümdki araçtan yan yatmak pahasına sıyrıldım ama daha önce hiç yaşamadığım bir olay oldu ve aracımnormalde tkla veya svrulma eyilii göstermesi gerekirken aracın kıçı önünün gittiği yönde anlamadığım bir şekilde toparlandı. Sonradan idrak ettim ki bu asr ve esp nin güzelliği.

Bu arada arkamdaki ticari önümdeki passata olanca hızıyla yapıştı.

alicem

Azimli Üye
Tepki
4
arkadaşım araç bariyerlere girecek demiş video için fakat buradaki testte hiç bir sürücü müdehalesi yok.Aracın direksiyonuna bir motor bağlanarak yapılıyor bu test.Test verilerinde önemli olan aracın direksiyon hareketlerine verdiği tepkidir.Bence burda bir sürücü olsa idi çok daha net ve tutarlı bir sürüş çizgisi izleyebilirdi.

DoBLo_cU

Daimi Üye
Tepki
49
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
arkadaşım araç bariyerlere girecek demiş video için fakat buradaki testte hiç bir sürücü müdehalesi yok.Aracın direksiyonuna bir motor bağlanarak yapılıyor bu test.Test verilerinde önemli olan aracın direksiyon hareketlerine verdiği tepkidir.Bence burda bir sürücü olsa idi çok daha net ve tutarlı bir sürüş çizgisi izleyebilirdi.

Bence hiç bir sürücü tehlike anında test aracının direksiyonuna baglanan motor kadar,direksiyonu hızlı çeviremez.

2009_premio

Fenomen Üye
Tepki
536
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ

Bence hiç bir sürücü tehlike anında test aracının direksiyonuna baglanan motor kadar,direksiyonu hızlı çeviremez.
aynen hem bu şekilde daha adil sonuçlar ortaya çıkıyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
dün bayide konuşuyorduk yeni dobloyu devirmek çok zor çünkü hakikaten çok stabil

hardcrss

Onursal Üye
Tepki
13

testte hiçbir insan müdahalesi yok, o yüzden savrulmuş demişsiniz fakat hemen altında verdiğim honda civic testini izlemediniz sanırım :)

fiesta'ya nasıl müdahale ediliyorsa, civic'e de o şekilde müdahale ediliyor ama civic doğrultusundan sapmazken, fiesta bariyerlere doğru ilerliyor.