Doblo Pasta cila yapma konusunda yardım

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Abi seramik olayida kandırmaca haberin olsun belirli bi süre sonra etkisini kaybediyor en güzeli güzel bi pasta cila üzerinede şeffaf kaplama gerisi hikaye
bencede 100 ml bir sıvı ile aracı geziyorlar kalıcılığı nedir bilemiyorum bende

Avcilar alper

Daimi Üye
Doblo
Adı
Alper
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Sadece suyu vurdugunuzda temizleniyor

htakil

Yunusemre Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Başka Araç
Adı
Hüseyin Takıl
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektrik teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.2
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Muhtemelen komple paket olarak yapacaktır. O nedenle birkaç gün kalması gerekir demiş. Sıralama tam olarak nasıl bilmiyorum ama; demirtozu temizliği, kil temizliği, rütuş işlemleri, zımparalama işlemi ve esas işlem pasta cila olarak yapanlar var. Son işlem de boya koruma olarak devam ediyor. Eğer ki metalik bir renkse ve takıntılı biriyseniz bunca işlemi yaptıktan sonra seramik de kaplatın bence. Hem göze daha hoş gelir hem de verdiğin paranın tam olarak karşılığını aldığını görürsün. Profesyonel uygulama yapılmış resimleri bilgi amaçlı ekliyorum. Kendi aracımız daha geçen hafta aldık pasta ciladan. Farkı görerek kıyaslama yapabilirsiniz.WhatsApp Image 2020-05-18 at 17.31.19.jpeg

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
eyvallah kardeşim saol bilgilendirmen için seramik kaplamaya çok para isteniyor bütcemi zorlamaya çalışacağım nasip olursa onuda yaptıracağım

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Seramik kaplama için o paralara yazık. Belli bir süre sonra etkisi kalmıyor. Pasta cila işlemi önce yıkama , demir tozu temizliği, pasta ( aracın durumuna göre kalınlık derecesi önemli) hare giderme ve son olarak cila işlemi yapılarak tamamlanır. Pasta yapılmadan önce boya kalınlığı kontrol edilmeli eğer boya kalınlık değeri ince ise makine ile yapıldığında boyayı komple sökebiliyor. Sağolsun büyük bir firmanın beceriksizleri aracımda kapı kenarları ve çamurluk ucunda boyayı komple çıkarmayı başardılar.
Eğer o kadar para vermek istemiyorsanız kendiniz de eski usul pamuk ile elle pasta sonra hare giderici ve cila yapabilirsiniz. Biraz sabır ve emek gerekiyor. Birde aracın tamamı yerine parça parça yaparsanız daha başarılı olur. Kaput , çamurluk kapı gibi parça parça sırayla.

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Seramik kaplama için o paralara yazık. Belli bir süre sonra etkisi kalmıyor. Pasta cila işlemi önce yıkama , demir tozu temizliği, pasta ( aracın durumuna göre kalınlık derecesi önemli) hare giderme ve son olarak cila işlemi yapılarak tamamlanır. Pasta yapılmadan önce boya kalınlığı kontrol edilmeli eğer boya kalınlık değeri ince ise makine ile yapıldığında boyayı komple sökebiliyor. Sağolsun büyük bir firmanın beceriksizleri aracımda kapı kenarları ve çamurluk ucunda boyayı komple çıkarmayı başardılar.
Eğer o kadar para vermek istemiyorsanız kendiniz de eski usul pamuk ile elle pasta sonra hare giderici ve cila yapabilirsiniz. Biraz sabır ve emek gerekiyor. Birde aracın tamamı yerine parça parça yaparsanız daha başarılı olur. Kaput , çamurluk kapı gibi parça parça sırayla.
öncelikle değerli bilgilerin için saol kardeşim çok güzel anlatmışsın benim de anlamadığım konu bu işte eskiden makina yoktu bu tip kimyasal koruyucular yoktu evimizin altında kaporta boya işi yapan ufak çaplı bir boyacı vardı o akşama kadar üstüpi ile araç cilalardı çok görürdüm ergen zamanlarımızda :) şimdi ne oldu da illa kimyasalı aracaımıza sürme gereği duyduk bende bunu anlamış değilim tonlarca alınan paralar çok kolay kazanılıyormuş gibi verdiğimiz paralar emeğe saygım sonsuz elbetteki her usta bnın bir el emeği vardır mutlaka ama eski usüle ne oldu ne değişti araca baksan boya aynı boya vernik aynı vernik kaporta desen sac parçası

ozencan43

Azimli Üye
Doblo
Adı
Bünyamin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
İstersen yukarda yazdığım sitelere üye ol, hem biraz bilgi edinirsin, hemde illaki Rizeli bir arkadaş vardır o sitelerde, irtibata geçip beraber uygulama yapabilirsiniz.

Veya yarım kilo üstüpü ile çbs polish le kendiniz başlayın, yavaş yavaş ilerleme kaydedersiniz.....