D2 Premio Koltuk Kılıfı Hakkında.

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
Merhaba Doblo ailesi.
D2 kasa, Premio aracımın koltuğu kirlendi. Geçenlerde koltuğu yatırırken fermuar olduğunu farkettim. Bugün şöyle bir baktım kılıf sökülüyor mu diye ama sanki on koltuklar olmayacak gibi. Kenarlarda plastik parçalar var ve koltuğa monte edilmiş şekilde.
Acaba bu parçaları söksem kılıfı çıkarıp yikayabilir miyim? Eğer sökülebilir ise dikkat etmem gereken hususlar nelerdir?
Teşekkürler.

ahmt

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
yıldız mavisi
@ofas
Abi bu videoyu izle ön koltulları sokersin arka koltuklarda zaten fermualleri var ön koltulara göre daha kolay açılır.

Mehmet57

Azimli Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
0 +
Meslek
İTFAİYE
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
SİYAH
Abi bu iş seni cok uğraştırır kılıfları yırtarsın valla ben kendim sildim gecenlerde ilaclı suyla bayağa farketti biraz uğraştım ama inan uğraştığıma değdi.

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
Sökmeyi yapabilirmiyim bilmiyorum ama kesin takamam. Silmeyi tercih edeceğim. Diğer arabada aspirin kullandım iyi sonuç almıştım. Daha iyi tavsiyeniz varsa onu alabilirim.

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
Ben de aspirin kullanmayı düşünüyordum. Aspirin sıkınca bezle 2 silme yeterli oluyor mu, daha güçlü defalarca ovalamak mı gerekiyor? Sökmesindense takması zordur dediğiniz gibi. Dar alnda kapatılması gereken tel halkalar var. Söküp takanlar 4-5 aaatim gitti diyordu. Bu kadar zamanda güçlü bir kimyasal ile 3 defa temizlenir.

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
@Abdullah313
Aspirin ile defalarca ovalamadim. Clio 3 orjinal koltuk kumaşı mavi-siyah bununda etkisi olmuş olabilir. Ama gözle görülür leke kalmamıştı. Dobloda kumaş açık renk, önce görünmeyen bir yerde aspirini test edip sorun olmazsa komple temizlerim.

Mehmet57

Azimli Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
0 +
Meslek
İTFAİYE
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
SİYAH
@ofas
Abi ben LOFT diye bi ilaç var onu kullandım sıcak suyla birlikte yıkadım tavanı falan sildim bayaga farketti.Bide abi halı yıkama şampuanı var VANİSH KOSLA o da cok iyiymiş tavsiye ederim.

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
Vanish iyi fikir. Teşekkürler

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@ofas
Kosla halı elde

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
Temizlikçiye gittim. Aspirix ve kosla temizleyiciyi sordum. Bana vatan marka tavsiye etti ve herkesin memnun olduğunu sadece araç döşemesi için yapıldığını söyledi. Bugün kullanır yazarım. Bu arda fiyatı hepsinden pahalı idi. 12.5 ₺

Dosyalar

• IMG_20170423_145659.jpg
    IMG_20170423_145659.jpg
    62 KB · Okunma: 6

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
Temizlik bitti. Sonuç olarak diğer Kosla ve Aspirix daha evvel kullanmadığım için karşılaştırmasını yapamam ancak bu Vatan marka araç döşemesine özel ürün aracın vinyl (suni deri) kısımlarını çok güzel temizledi. Krem rengi döşemelerine gelince, açıkçası daha iyi bekliyor, rengi çok açılacaktır diyordum ama çok çok iyi değil ürün. Ama temizliyor.
Belki de şundan da olabilir. Hangi ürün olursa olsun sprey sıkıp nem çeken bezle silsanizde döşeme kumaşı da pamuklu nem çekiyor. Yani silerken tüm nemi beziniz çekmiyor vinyl kısımlardaki gibi. Kanaatim halı yıkama makinası en etkili çözüm.