Cam Filmi Yasaği

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@sherigne
Naçizane tavsiyem 2 numara yaptırman önden ışık aldığı için anca uyum sağlıyor

sherigne

Azimli Üye
Adı
HASAN
@volkan guney

daha önceki aracıma 2 numara yaptırmıştım ama gece çok siyah oluyor sag sol görünmüyor ben istanbulda yaşıyorum ve trafik inanılmaz otobanda bir anda sağ solda gezinen arkadaşalar var ... :)))

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@sherigne
Tercih senin şimdiden hayırlı olsun

sello55

Aktif Üye
Adı
Ahmet selim
Arkadaslar daha gecen gün 200lira para cezası ve trafikten men ettiler aracı filmleri sokmessem pazartesiye kadr trafige cıkamıyorm.Ön büyük camda ve arka büyük camda film yoktu.Şöfor kabinde 1 arka tarafda 2 vardı ceza yazdılar bilginize

Eren58034

Daimi Üye
Adı
Eren
Bende 1 numara filim var arka camlarla birebir uyumlu polis hiç sıkıntı cıkarmadı

sherigne

Azimli Üye
Adı
HASAN
önceki aracımda vardı ve banada ceza yazdılar bunada yaptırıcam çünkü babamın arabasında 2 senedir film var kimsenin birsey yaptıgı yok ben anlamadım nasıl iş....

yenidoblocu

Daimi Üye
Adı
Berkay
Modeli
Renk
siyah
peki en incesini taktırsak yine ceza yazarlar mı?standardı var mı bu işin yoksa komple mi yasak.

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
@yenidoblocu
Film komple yasak hocam gerisi polisin insifiyatine kalmış bi şey

ceyhungulen

Fenomen Üye
Adı
Ceyhun GÜLEN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sigortacı
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
BEYAZ
Film yasalar gereği de yasaklanmış.
Bazı polisler çevirdiğinde ruhsata işli değil diyor.
Zaten ruhsata işletme gibi bir durum yok.
Normalde 2 numaraya kadar polisle ters gitmezseniz pek birşey demiyorlar
tabi o anki polise göre değişir.
Araç trafikten men bile edenler var.

ceyhungulen

Fenomen Üye
Adı
Ceyhun GÜLEN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sigortacı
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
BEYAZ
@sello55
Benim eski araçta 3 numara vardı.
gece geriye bile göremiyordum.
Polisler birşey demiyordu çevirmede

Kaya.

Aktif Üye
Adı
Kemal
Modeli
Renk
Beyaz
Ben D1 kasa doblo aracıma geçen yaz memlekette tanıdık akrabamızın dükkanında orta derece cam filmi çektirdim. Normal vatandaşa 250 liraya yaptığı filmleri benim aracıma komple tüm camlara 150 liraya yaptı. Memleketten dönerken çevirmeye takıldım. Aracımın dış görünüşünde sorun çıkaracak hiçbir eklenti veya başka birşey yoktu. Kesin cam filmlerini sorun edecek dedim. Düşündüğüm gibi olmadı ama çok babacan bir komser abiye denk geldik. Rutin kontrolmüş zaten. Başta kendiminde polis olduğunu söylemedim. Plakayı sorgulattıktan sonra yolda aldığım incirden ikram ettim. Biraz sohbet ettikten sonra ben yoluma devam ettim. Kıllık yapacak olan her yerde her şekilde yapar. Zaten kimin ne olduğuda bir bakışta az çok anlaşılır. Onlarında görevi bu sonuçta yapmak zorundalar. Rabbim bizleri iyi insanlarla karşılaştırsın ne diyeyim.

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
@Kaya.
Hocam iyi bakarsak iyi görürüz kıl olanda var iyi olanda var yaptığımız hatayı kabullenmek yerine artistlik yaparsak onlarda ona göre davranır aynı durumda biz olsak bizde yazarız veya görmezden geliriz önemli olan görevini yapan memurların işini zorlaştırmamak şuda varki bazı polisler abartıyor bazı şeyleri

Eren58034

Daimi Üye
Adı
Eren
Şirket aracı varken hiç birşey bulamayıp ceset torbasından 66 tl ceza yemiştim 2013 senesinde
Oturdugum muhitte bu aralar baya cevirmeler var olup olmadık yerlerde 1 günde 1 asayiş ve birde yunuslar cevirdi hiç bir sıkıntı cıkmadı ama 1 numara sadece ön camlarda var arka camlar orjinal renkli bu konu ne olacak peki

tolunay

Yeni Üye
Adı
Tolunay
Arkadaşlar böyle bir durum benim de başıma geldi o günden sonra tövbe ettim bir daha cam filmi falan yaptırmam.

2012 ya da 2013 yılında aracımda 1 numara cam filmi var diye ceza yedim, ceza yazan memur filmleri söktürüp karakola tespit yaptırmamı söyledi. Ben cezayı ödedim ama tespit mespit hak getire. Birkaç ay sonra aracımı park ettiğim yerden çekmişler ben de almak için yediemin otoparka gittim. Memur aracımın trafikten men edildiğini ve aracı alabilmem için bir sürü prosedürü yerine getirmem gerektiğini söyledi. Bir tam günlük evrak prosedürü ile uğraşım sonucu aracı aldım, muayeneye götürüp tespit yaptırdım sonra bu evrakları ilgili şubeye götürdüm ve aracım tekrar trafiğe çıkar duruma geldi (evrak üzerinde)...

Sanırım arka camlardaki filmlere karışmıyorlar ama ön kapı camlarında ve ön camda film yasak. İş gereği İstanbul içinde sürekli yollarda olduğumdan çok rastlıyorum bu tip çevirmelere. Özellikle cam filmli araçları çevirdiklerine çokça şahit oldum.

Cengaverr

Aktif Üye
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
merhaba yeni kanuna göre camlara film yaptırmanın önü açıldı. diye biliyorum. yanlış mı biliyorum.
benim aracımda yok ama yaptırmayı düşünuyorum.
bu konu geçen sene başında açılmış ama artık bu prolem kalmadı.