Yardım Arka Koltuğun Altından Süpürge Gibi Ses Geliyor

emre onal

Azimli Üye
Herkese hayırlı günler.
Doblo 2 sahibiyim 80binde araç. bayramda aracla uzun yola çıktım ve Amasyada TP den yakıt aldım. Yakıt katkısı koydular depoya. Yaklasik 100 km arabayı zorlayacak şekilde rampalar çıktım indim ve aracın arka koltuğun altından depodan olsa gerek süpürge gibi ses çıkmaya başladı. 2 gun binmedim şimdi 30km lik yoldan geldim ve yolda ses kesilmişti ancak sehir içine girdim ses yine gelmeye başladı. Problem ne olabilir. Herkese şimdiden teşekkürler

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
mazot pompa sesi olabilir,ses eğer çok ise arızalı olabilir ama ses fazla değilse çalışma sesidir sorun yoktur yani sesin nasıl olduğunu görmeden duymadan bir şey söylenemez

emre onal

Azimli Üye
@doblo3535

arabayı çok dinleyen birisiyim öncesinde bu ses yoktu. Zor duyulan bi ses fakat kontağı açınca ilk çıkan ses gibi değil. Uzaktan gelen süpürge motoru sesi gibi.

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
gri granit
Geçmiş olsun devir daim pompasına baktır

ahmt

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
yıldız mavisi
Abi aynısı arada bizim d2 de de oluyor 2li koltuk ile tek koltuğun birleşim noktasında birbirine sürtünme oluyor ondandır bence

emre onal

Azimli Üye
Depomda 10 litre kadar yakit kalmışken würth marka mazot katkısı koydum ve dopoyu doldurdum ve ses anında kesildi. Muhtemelen depo full olduğundan kesildi yada halen var ama ben mazot çok oldugu için duyamıyorum yada katkı işe yaradı.
Biraz kullaniyim yakıt azalinca yine baslayacakmi bakalım. Gelişmeleri bildiririm.

emre onal

Azimli Üye
@emre onal

Yakıt ışığı yanana kadar kullandım ve sonra yine yakit aldım ses halen yok. Wurth sorunu çözdü sanırım. Artık arada bi atarım depoya.

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk