Aracın Sabah Gaz Keserek Stop Etmesi

samet0633

Azimli Üye
Adı
samet
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2002
doblo 1.9 d aracım sabahları marş basıyorum motor çalışıyor lakin saniye içinde gaz kesip stop ediyor daha önce mazot pompasını yaptırdım marş motorunu yaptırdım krank mili sensörünü değiştirdim ancak sabah gene aynısını yaptı araç güneş ışığı ile ısınana kadar motor aynı şeyi yapıyor.

mert karaağaç

Azimli Üye
Adı
mert
Kan Grubu
A RH -
Meslek
LOJİSTİK
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
BEYAZ
hocam bende de geç çalışma problemi var enjektörden arızalı olabilir 1.9 jtd

samet0633

Azimli Üye
Adı
samet
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2002
Hocam enjektör sağlam dedi pompaci baktığında

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Mazot filtresi şişmiş olabilir. Gece hava sıcaklığı farkından dolayı sabahları bu problemi yapabilir. Ya da motor soğuyana kadar çalışmadığında. Orjinali ile değiştirmenizi öneririm. Yeni almış olsanız dahi üretimsel bir hata olabilir.
Mazot pompasını Yen’i yaptırdım demişsiniz. Pompa tamirinin üzerinden ne kadar geçtikten sonra başladı bu sorun. Belki de sorununuz çözülmedi.

samet0633

Azimli Üye
Adı
samet
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2002
pompa tamiri yapıldı 2 gün sonra bu sorun geldi başımıza tekrar gittiğimizde bilgisayara bağladılar krank mili sensörü hatası vermiş onu değiştirdik bu sabah yeni daha önceki sorundan 1.5 hafta sonra aynı şeyi tekrar yaptı. yarin gene yapar ise dediğiniz gibi filtreyide yeni almıştım ancak tekrar değiştireyim

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Gün içinde belli aralıklarla tekrarlıyorsa krank sensörüne de baktırın. Fakat sadece sabah çalışmalarında sıkıntı varsa filtreyi değiştirerek deneyin. Yine devam ederse o zaman masrafı büyüterek pompa enjektör olayına gireriz.