zorunlu esp

erhan34

Daimi Üye
Adı
erhan
Meslek
klima sogutma
Modeli
Renk
beyaz
arkadaslar bu zorunlu esp muhabbetı ne durumda zorunlu hale geldı basladı dıyorlar.. muayenede ne cıkar karsımıza kaca takılır D3 te var ama D1 ıcın taktırmam lazım galıba ne dersınız?

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
makaslı araçlara esp olmaz diye biliyorum ben arkadana normal yay olması lazım esp yapılabilmesi için yanlışım varsa düzeltin

erhan34

Daimi Üye
Adı
erhan
Meslek
klima sogutma
Modeli
Renk
beyaz
valla bılen varsa bı aydınlatın benıde az bucuk ısıldayayım :D

saka bır yanada hakketen sıkıntı olacak galıba suspansıyon sıstemıne gore degısıyormus bu ıslem bır kac ustaya sordum ama hıcbırı bılmıyor hatta bırı yapma ya ne zaman cıkmıs gıbı bısı soyledı koptum tamam ustam dedım cıktım :D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Ismail makasla hic alakasi yok caddydede makas var espde var ayrica kamyonlardada makas var bazilarinda espde var

erhan abi esp zorunlulugu sifir araclari kapsiyor diye biliyorum yani eski arabalari etkilemez

erhan34

Daimi Üye
Adı
erhan
Meslek
klima sogutma
Modeli
Renk
beyaz
prs radyoda soylemıstı best fm de sabah haberlerınde tırstım bır anda araba eskı yaklasık malıyet olarak 800- 1200 tl dıyorlar ama ıns oyledır hakkaten rahatladım sımdı .. sagolun arkadaslar :D

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
esp sadece sıfır araçları kapsıyor. Sıfır araçlarda öyle bi olay olsa piyasa ölür hepsi hurdaya çağrılır ki bugün 2014 model olupta esp olmayan çok araç var.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
prs radyoda soylemıstı best fm de sabah haberlerınde tırstım bır anda araba eskı yaklasık malıyet olarak 800- 1200 tl dıyorlar ama ıns oyledır hakkaten rahatladım sımdı .. sagolun arkadaslar :D

zaten esp oyle tek basina takilmaz esp absnin yardimci sistemlerinden cok maliyetli bi is olur piyasada abs siz arabada cok var

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
Ismail makasla hic alakasi yok caddydede makas var espde var ayrica kamyonlardada makas var bazilarinda espde var

erhan abi esp zorunlulugu sifir araclari kapsiyor diye biliyorum yani eski arabalari etkilemez

ben öyle biliyodum şimdi ögrenmiş oldum saol abi

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
iyiymiş..

erhan34

Daimi Üye
Adı
erhan
Meslek
klima sogutma
Modeli
Renk
beyaz
evet oyleyse sorun yok demektır. bosuna kasmısız arkadaslarla bukadar zaman.. :D
sagolun arkadaslar.. :D

Esnafoglu-53

Azimli Üye
serviste sormuştum sonradan takılmıyor sadece fabrika çıkışı oluyor demişlerdi yapabilecek birini bulsam parasına bakmam taktırırdım yeri gelir esp hayat kurtarır

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uD9YOklzmHg[/youtube]

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Esp takılması basit geliyor ama öyle değil. Abs beyni uyum sağlaması lazım, aracın beyni uygum sağlaması lazım, 4 tekerdeki abs sensörlerinin bunu desteklemesi lazım,
park sensörü gibi al tak değil. Takılması basit olsa parasına bakmam bende.