Zorunlu araç sigortası

Enes adlım

Aktif Üye
Adı
Enes
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2005
Arkadaşlar merhaba aracım 2005 model ilk arabam araç sigortasını daha düşük maliyetle nasıl yaptırabilirim çevremdekiler bayan birisinin üstüne olursa daha ucuz olacağını söylediler fikriniz ve önerileriniz nelerdir.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Enes adlım
sadece bayan olması kurtarmaz. yaş,il ,kaza bir çok faktör var.

cankiymaz26

Aktif Üye
Adı
can
Kan Grubu
0 +
Meslek
Ev İç Dekorasyon Duvar Kağıtçılık
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Merhabalar ilk önce kazaya karışmaması önemli sonrasında yaş ve aracı üstüne yapıcağınız kişinin daha önce en az 5-6 arac alıp satmış olması gerekmektedir.Diğer faktörleride sigortacınızla belirleyip durum değerlendirmesi yapabilirsiniz.

beavoice

Yeni Üye
Doblo
Adı
Onur
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Merhaba, dün doblo sahibi oldum ve ailenize katıldım arkadaşlar.
araçtan memnunum ama bugün itibarıyla şoktayım :).
daha önce binek araç kullanıyordum. Bireysel aile aracı olarak kullanmak için şimdi 2011 doblo maxi combi (ruhsatta kamyonet panelvan olarak geçiyor) aldım.
yalnız yıllardır aldığım tüm sigorta indirimlerim (toplamda %60 gibi bir indirimim vardı) geçerliliğini yitirmiş. En azından sigortam.net böyle dedi.
İstanbul'dayım. hangi sigorta şirketini tavsiye edersiniz? benzeri durumda olan arkadaşlar bilgi/çözüm paylaşabilir mi?

bir diğer husus ta aracın yedek anahtarının kayıp olması. sigortam.net; "bununla ilgili artık eskiden olduğu gibi not/vs bilgi girilerek geçilemiyor, aracınız çalınırsa sigortadan karşılığını alamıyorsunuz." dedi. bunun için de bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.