Doblo Zahmetli ve tehlikeli stop etme sorunu

m.sezerkalyoncu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Muhammet Sezer KALYONCU
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba aracım 2004 Doblo 1.2 Benzin/LPG
Aracım viteste seyir hali dahil her türlü durumda stop ediyor. Stop halinde aqü ışığı kırmızı renkte sabit yanıyor ve marşı güçlü almasına rağmen motoru çalıştırmıyor. Anlık olarak tek çözümüm kutup başını sök tak yapıyorum ve aqü ışığı sönüyor. Sonrasında tek marşla çalıştırıp yola devam edebiliyorum.
Bunu günde 5 6 defa yaşıyorum diyebilirim.
Emin olduğum durumlar;
Krank sensörü, gaz kelebeği, beyin, tüm kayışlar, buji ve buji kabloları değişti.

my93

Aktif Üye
Fiorino
Adı
MUHARREM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Bankacı
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2019
Renk
Beyaz
Merhaba aracım 2004 Doblo 1.2 Benzin/LPG
Aracım viteste seyir hali dahil her türlü durumda stop ediyor. Stop halinde aqü ışığı kırmızı renkte sabit yanıyor ve marşı güçlü almasına rağmen motoru çalıştırmıyor. Anlık olarak tek çözümüm kutup başını sök tak yapıyorum ve aqü ışığı sönüyor. Sonrasında tek marşla çalıştırıp yola devam edebiliyorum.
Bunu günde 5 6 defa yaşıyorum diyebilirim.
Emin olduğum durumlar;
Krank sensörü, gaz kelebeği, beyin, tüm kayışlar, buji ve buji kabloları değişti.
Geçmiş olsun dostum şu sıralar enteresan arızalarla karşı karşıyayız bende de çok değişik ariza mevcut ama senin konu aku kendini sarj edemiyor gibi şarj dinomosu kontrol ettirmeyiz fayda var belki de akü bitti o kısımlara bakılması gerektiğini düşünüyorum çünkü akünün kırmızı ışık yakması kendini sarj edemediğini gösterir diye biliyorum.