Yükle Yapılan Hız Gerçek Max. Hız mıdır ?

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
Merhaba aracım d2 kasa 2011 model 1.3 multijet safeline bir yere yolculuk yapıyordum giderken araç boştu tektim ve çok az ileride viraj vardı o yüzden 160 a geldiğimde hız kestim yol virajlı olduğu için ama araba baya bi akıyodu haz veriyodu dedim 180 i rahat geçerim neyse dönerken arabada 6 kişiydik ve arkada yük vardı yaklaşık 450 500 kg toplam kişilerle beraber ağırlık oldu dönüşte ve araba giderken ki hazı vermiyordu çok uzun bir düzlük vardı oraya geldiğimde dipgaz girdim ve 160 a gelince araba orda kaldı daha da gitmedi yaklaşık 1 dakika boyunca 160 da gitti hiç ilerlemedi şimdi sormak istediğim şu ben giderken viraj olduğu için hız kesiyordum ona rağmen 160 gördüm dönüşte yükten dolayımı acaba araç 160 ı geçmedi ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
onunda etkisi çok.bunun yanında hava durumu ve yol yüzeyinin bile etkisi çok olur.

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
onunda etkisi çok.bunun yanında hava durumu ve yol yüzeyinin bile etkisi çok olur.

yol durumu çok iyidi çok hafif yağmur vardı sizce aracım boş olsaydı 180 yada o hızı geçer miydi aracımın performansını merak ediyorum çünkü çok uzun rampaları mesela 5 ile rahat çıkabiliyorum

om-R

Aktif Üye
Adı
Ömer
Meslek
Gemi Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Vişne Çürüğü
Öncelikle Aracınızın Motor'u 1.3 Mjet bu da bir etkendir, ki arkadaya aldğınız insanlar ve yük ile birlikte araç rahat 500 Kg yükün altına girmiş, eğer yol da bir iki derece eğimli ise 5 ileri bir araç olduğu için 160 ı geçememesi normaldir, yalnız şuda bir gerçek yol tutuşu gidişinize göre kat kat daha iyidir :)

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
Öncelikle Aracınızın Motor'u 1.3 Mjet bu da bir etkendir, ki arkadaya aldğınız insanlar ve yük ile birlikte araç rahat 500 Kg yükün altına girmiş, eğer yol da bir iki derece eğimli ise 5 ileri bir araç olduğu için 160 ı geçememesi normaldir, yalnız şuda bir gerçek yol tutuşu gidişinize göre kat kat daha iyidir :)

kesinlikle boşken aldığım haz çok daha iyidi araba yağ gibi akıyordu resmen yolda ramplarda bile mercedes sprinter ve ww crawter solladım ki onlarda ağır gitmiyorlardı o yük max hızdan acaba 20 km flan fark eder mi aracım en azından bi 180 görebilsin istiyorum

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
boşken hemen hemen görürsünüz.yağmur bile zorlar aracı.hava açık rüzgarsız ve yol düz olmalı.

geremy

Onursal Kurucu
aracınıza fazladan eklenen her kilo yakıt fazlalığı ve performansda düşüş getirir.
örnek boşken 100 km hızda anlık değeriniz 6,0 lt ise aynı ortamda araçda 4 kişi daha olursa 6,2 lt olur(tüketim misal olarak verilmiştir)
araç dolu ikende son süratte düşüş olur.
hatta ramplarda vites bile düşebilirsiniz.

om-R

Aktif Üye
Adı
Ömer
Meslek
Gemi Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Vişne Çürüğü
Hocam 1,6 Kullanıcısıyım geçenlerde Denizli-İzmir arası 1.3 motor bir araçla tanışma fırsatım buldum, Araba hakikatten 6. Vitesi istiyor be abi :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
hemde nasıl 6. vites olaydı varya hem daha tararruflu olurdu hemde baya iyi giderdik :)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
maximum hız ve hızlanma değerleri normal yüke göre ölçülür.aracın normal yükleme durumuna göre bu hızlar belirlernir.tam yükte değil.