yılın bilinçli tüketicisi

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Otomotiv devi ile savaştı, yılın bilinçli tüketicisi oldu

Bursa'da, vitesinde sıkıntı yaşadığı kamyonetinin yenisi ile değiştirilmesi için otomotiv devine karşı 2 yıldır sürdürdüğü hukuk savaşını kazanan Ahmet Koç, yılın bilinçli tüketicisi seçildi.

Son güncelleme: 22 Mart 2015 12:11 Mynet haber bugün 4.279.958 defa okundu .
et satın aldı. Aracın lerini geçirmekte sıkıntı yaşayan Akkoç, bir ay içinde 4 defa servise götürdüğünü ileri sürdüğü kamyonetinin yenisiyle değiştirilmesini istedi. Firmadan olumsuz cevap alan Akkoç, Tüketici Kanunu gereği noter kanalıyla firmaya ihtarmane çekerek, ayıplı olan malın
grey.gif
misli ile değiştirilmesini istedi. Firma bunu reddedince İl Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuran Akkoç, buradan da misli ile değiştirilme kararı aldı. Fakat firma karara itiraz edince soluğu Tüketici Mahkemesi'nde alan Akkoç, burada da haklı bulundu.
Firmanın temyize gitmesi üzerine, tüketici mahkemesinin kararını gözden geçiren Yargıtay 13. Hukuk Dairesi, kararın onanmasına hükmetti. Akkoç'un otomotiv devine açtığı karar emsal oldu. Örnek karar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen '18. Geleneksel Tüketici Ödül Töreni'ne damga vurdu. Yılmadan mücadelesini sürdüren Ahmet Akkoç, bilinçi tüketici ödülünün sahibi oldu.
Bakının elinden ödül almanın onurunu yaşadığını söyleyen Akkoç, "Artık bundan sonra da gidilebilecek son nokta Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'dir. Firma oraya da gitsem ona da itiraz edecek. Ancak ben oraya gitmeye ihtiyaç duymuyorum, Türk adaletinin vermiş olduğu karara saygı duyuyorum. Onlar bu kararları uygularlar veya uygulamazlar, o da ben sorunum değil. Ben de isterlerse eğer, ödülle beraber aracı firmanın CEO'suna hediye edeceğim. Eğer ki CEO almazsa, sahibine hediye edeceğim. Şayet onlar da almazsa Almanya'daki üretici firmaya göndereceğim. Almanya'daki firmaya göndermek için de Bakan Canikli'den yardım isteyeceğim” dedi.
"GEREKİRSE ARACI YAKACAĞIM”
Aracını bir buçuk ayda 5 defa servise götürdüğünü ifade eden Akkoç, "Bu aracın iki adet kullanılamaz belgesi var. Eğer bu aracı kullanabileceklerse ben bu aracı onlara hediye edeceğim. Ben bu araç için
grey.gif
30 aydan beri hukuk mücadelesi veriyorum. Bu aracın vergisini, sigortasını ödüyorum. Eğer bana derlerse ki ‘Aracı yak', bu aracı kapılarının önünde yakacağım” diye konuştu.
Kazandığı hukuk zaferine rağmen firmanın mağduriyetini hala gidermediğini söyleyen Akkoç, sözlerini şöyle sürdü:
"Benim sıkıntın gitmiş değil; firma da gidermemekte kararlı. Ben Bakan Canikli'ye bu ödül için teşekkür ediyorum. Ben bu ödülü Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan 77 milyon için alıyorum. Her insan bilinçli olsun, herkes hakkını arasın. Onlar bizim sayemizde varlar. Biz güçlü olursak onlar da güçlü olur”.
http://www.mynet.com/haber/guncel/otomotiv-devi-ile-savasti-yilin-bilincli-tuketicisi-oldu-1760044-1

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Adama ödül veriyorlar da adamın probleminin çözümünde yardım eden yok. Firma mahkeme kararını da uygulamaz bu adamda arabayı yakar.

Yazıklar olsun.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
vw caravelle

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
vw şanzıman yüzünden yüzü gülmedi bir arada dsg lerinde problem vardı :)

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
abi bize ters be böle işler....

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
şu arka arkaya çekili,10 binde baskı balata bitirmiş caddy ler olmasın?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
nede olsa alman arabası:D

çok sinir bozucu bir durum

doblonun gözünü seveyim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
mahkeme kararına eninde sonunda uyarlar.

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk