Yeni doblo sahibi oldum ama biri yardim etsin

alendelon

Yeni Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Arkadaşlar merhaba

Dün itibari ile yıllardır heveslendigim ama almaya gücümün yetmediği dobloyu aldım

Aracim 2013model 1.3 multijet premio full paket dün exper yaptık denilenler dışında ufak tefek rot arızası ve V kayışı bilyasi dışında sorunu yoktu noteri yaptık arabayı aldım yola çıktım 2 3 km gitmedim araç uyarı verdi motor yağ basıncı düşük motoru kapatın apar topar sağa çektim stop ettim acaba exper yağ çubuğunu yerine mi oturtmadı yada yağ kapağını acil kaldı diye baktım yağına da baktım tabi yeni stop etmiş araçta yağ anlaşılmaz ama baktık neyse baktım.sorun yok gibi calistirdim ariza yok yola devam ettim evin önüne park ettim sabah kontağa bastım yine aynı yazı ama hemen kayboluyor bir ışık filan yanma yok ustamı aradım baktı arızayı göremedi olasılıkları şöyle değerlendirdi yağ şu bakımı yaparım filtreyi degistiririm sorun düzelir ise düzelir düzelmez ise yağ pompasını değiştiririm oda olmadı muşuru değiştirdim en son motora kadar girerim yada servise götür 3 tane fiat servisi dolaştım bayram dolayisi ile araç kabul etmiyorlar ford servisinde bir arkadaşıma sordum abi yağ su bakımını yaptır bisey olmaz hata devam edersede önemli değildir dedi yağ su bakımını a dan z ye her şeyi yaptırdım lakin iş bitimi kontağa bastım yine aynı yazı çıktı kayboldu arabayı çok beğendim mükemmel.derli toplu ama bilen biri desin nedir bu uyari

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Arkadaşlar merhaba

Dün itibari ile yıllardır heveslendigim ama almaya gücümün yetmediği dobloyu aldım

Aracim 2013model 1.3 multijet premio full paket dün exper yaptık denilenler dışında ufak tefek rot arızası ve V kayışı bilyasi dışında sorunu yoktu noteri yaptık arabayı aldım yola çıktım 2 3 km gitmedim araç uyarı verdi motor yağ basıncı düşük motoru kapatın apar topar sağa çektim stop ettim acaba exper yağ çubuğunu yerine mi oturtmadı yada yağ kapağını acil kaldı diye baktım yağına da baktım tabi yeni stop etmiş araçta yağ anlaşılmaz ama baktık neyse baktım.sorun yok gibi calistirdim ariza yok yola devam ettim evin önüne park ettim sabah kontağa bastım yine aynı yazı ama hemen kayboluyor bir ışık filan yanma yok ustamı aradım baktı arızayı göremedi olasılıkları şöyle değerlendirdi yağ şu bakımı yaparım filtreyi degistiririm sorun düzelir ise düzelir düzelmez ise yağ pompasını değiştiririm oda olmadı muşuru değiştirdim en son motora kadar girerim yada servise götür 3 tane fiat servisi dolaştım bayram dolayisi ile araç kabul etmiyorlar ford servisinde bir arkadaşıma sordum abi yağ su bakımını yaptır bisey olmaz hata devam edersede önemli değildir dedi yağ su bakımını a dan z ye her şeyi yaptırdım lakin iş bitimi kontağa bastım yine aynı yazı çıktı kayboldu arabayı çok beğendim mükemmel.derli toplu ama bilen biri desin nedir bu uyari
Bende 1.3 egea var yağ bakımı yaklaşınca ya da bazen yapabiliyor ilk önce filtreyi kaliteli bir marka ile değiştirin.yağ bakımı yakınsa birlikte halledin sıkıntı olmaz inşaallah. Devam ederse yağ pompası işinizi kesin çözer büyük ihtimalle inşaallah. Hayırlı olsun güle güle kullanın inşaallah.

alendelon

Yeni Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Bende 1.3 egea var yağ bakımı yaklaşınca ya da bazen yapabiliyor ilk önce filtreyi kaliteli bir marka ile değiştirin.yağ bakımı yakınsa birlikte halledin sıkıntı olmaz inşaallah. Devam ederse yağ pompası işinizi kesin çözer büyük ihtimalle inşaallah. Hayırlı olsun güle güle kullanın inşaallah.
Aracın yağ bakımı 3000km önce yapılmış ben bu mevzu yüzüne bugün tüm bakımını yeniden yaptım filtre de opar aldım ustada aynısını söyledi yağ pompası değişecek

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Aracın yağ bakımı 3000km önce yapılmış ben bu mevzu yüzüne bugün tüm bakımını yeniden yaptım filtre de opar aldım ustada aynısını söyledi yağ pompası değişecek
Belki uygun yağ konmadı hocam belki yaptıran başında durmadı siz kaliteli uyan bir yağ koydurun bence en başında.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Muhtemelen yağ filtresi yada oralarda bir yere pislik geldi.. gaz verince sönüyor mu rölanti yükseltince arıza gidiyorsa dediğim gibidir. Halledilir. Bir şey olacağının sanmam. Araciniz hayirli olsun

alendelon

Yeni Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Belki uygun yağ konmadı hocam belki yaptıran başında durmadı siz kaliteli uyan bir yağ koydurun bence en başında.
Normalde ustanın yazdığı yağ 120 tl idi parçacı fiat in orjinal yağı var 150 tl ismini unuttum ama fiat logolu tenekede bir yağ onu aldım

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Normalde ustanın yazdığı yağ 120 tl idi parçacı fiat in orjinal yağı var 150 tl ismini unuttum ama fiat logolu tenekede bir yağ onu aldım
Selenia dır hocam. Ama motul mobil castrol bu markaların yağlarını tavsiye ederim imkanınız varsa. Senelerdir motul kullandım bütün doblolarimda.

sedatdurmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
sedat
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Ticaret
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Hayırlı olsun güle güle kullan, bence aracın bakımını tekrar yaptır ve aracı bilgisayara bağlatıp bakım km. v.s. verileri sıfırlattır. Çoğu usta! bakımı yapıyo ama o verileri sıfırlamadığından araçlar böyle uyarı verebiliyor.

omertaspinar1

Yeni Üye
Doblo
Adı
omer
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Aynen "aracı bilgisayara bağlatıp bakım km. v.s. verileri sıfırlattırın."
Yağ lambası yanıp sönüyorsa. Yağ değişimi üzerinden 10.000 km veya 1 yıl geçmiş demektir.
bazıları frene basarakta sıfırlıyor

mehmet zeki

Aktif Üye
Doblo
Adı
mehmet zeki sakal
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
cöl grı
Hayırlı olsun.aracin altı yağ karteri vurulmus olabilir,yağ bakiminda baktır düzeltme yapılabilir veya değiştir .

Eren tic

Azimli Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
0 +
Meslek
Toptanci
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Metalik gri
Araç ekspertiz. Beyin kontrolü yapıldıysa çünkü cihaz bagliyolar. Araç ekspertizden çıktıktan sonra yağ motor airbex gibi ışıkları yanar ama 10dk sonra Soner birdaha yanmaz. Benim sana tavsiyem aracını. Bilgisayara baglat. Araç beyninden arızanın ne olduğu meydana çıkar boşa masraf çıkarma kendine

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Aracın karter kapağına bakın. Vurmuşlar ve eğilmiş ise bu uyarıyı veriyor. Fiorinoda başıma geldi. Karter kapağı değişti düzeldi.

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Fiat ta biraz yağ pompası sıkıntılı gibi benim araç ta stop ettğinde yağ basıncı alarmı veriyor arkadaşın 1.3 var ilk çalıştırdığında alarm veriyor