yeni doblo ön kapı hoparlörü

cnkshn

Saygın Üye
benim aracım maxi. onun için bagajda perde var. kolonları tutturabileceğim bi pandizot yok.arkada kullanılan kolonlar 7 cm lik felan yuvarlak bi markası belli olmayan bişi. onların yerinede koyma şansım yoktu. onun için kolonları ayrı bi kabine monte etmek zorunda kaldık.

grnt0095c.jpg

grnt0096.jpg

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
premio35 tarafından yazılan metin:
bakiergul tarafından yazılan metin:
premio35 tarafından yazılan metin:
yaw d3 cüler biriniz değiştirin şu ön hoparlörleri de bizde tecrübe edek te değiştirek :D ses belli seviyeyi geçince baslar cozutuyor, ufak çaplı bir woofer şart bagaja
Merak etme kardeşim bu hafta benim d3 ümü teslim edeceklerini söylediler ...Hepsini halledecez.....

Şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız kullan inşallah, önlere bi komponent iyi olur diye düşünüyorum. biraz zaman geçsin bagaja bi bas, önlere komponent takıcam.
hayırlısı olsun takta bi görelim bakalım....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
cnkshn tarafından yazılan metin:
benim aracım maxi. onun için bagajda perde var. kolonları tutturabileceğim bi pandizot yok.arkada kullanılan kolonlar 7 cm lik felan yuvarlak bi markası belli olmayan bişi. onların yerinede koyma şansım yoktu. onun için kolonları ayrı bi kabine monte etmek zorunda kaldık.

grnt0095c.jpg

grnt0096.jpg
Sevgili kardeşim kolon takılacak kabinler litre olarak hesap edilir senin o kolonlarına o kabinler çok ufak.....En az 20 litrelik bir kabin olmalı idi her biri için......Perdenin yerine mdf den pandizot yapabilirdin...Okabinlerde baslar osurur ...ve dolgun bas alamazsın...

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
D3lere herhangi bir ses takviyesinin mantıklı olduğunu düşünmeyenlerdenim.
Aracın anaünitesi kaliteli değil ki, sesi iyi versin.

Yok hoparlörmüş, yok amfiymiş. En kralı olsa gene problem gene problem.

Araçtaki hatlar çok zayıf. En kolay şekliyle endüstriyel tabanlı iş bitiriyorlar.

Sırf bu yüzden D2leri D3e değiştirmedim. D2de kendim herşeyini istediğim gibi değiştiriyorum. Anaünite sağlam olunca, gerisi iplik söküğü gibi geldi.

Aracı söküp yapmaktanda korkmayın. Kapı komple kırılsa ne olacakki? Başka kapı mı yok?
İlk kapı söküşümü hatırlıyorum da, kapıyı çıkartırken, sanki düşmanımın kalbini söküyor gibi hissediyordum.
Ama hiç sorunsuz çıkardım.

Nazik davranırsanız problem olur. :)

cnkshn

Saygın Üye

Sevgili kardeşim kolon takılacak kabinler litre olarak hesap edilir senin o kolonlarına o kabinler çok ufak.....En az 20 litrelik bir kabin olmalı idi her biri için......Perdenin yerine mdf den pandizot yapabilirdin...Okabinlerde baslar osurur ...ve dolgun bas alamazsın...

baki abi saol önerilerin için ama yeri geldiğinde mal yüklüyoruz. kabinleri küçük istememin sebebi davlumbazla emniyet kemerinin plastik çıkıntısı var onun arasına giriyo.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
cnkshn tarafından yazılan metin:

baki abi saol önerilerin için ama yeri geldiğinde mal yüklüyoruz. kabinleri küçük istememin sebebi davlumbazla emniyet kemerinin plastik çıkıntısı var onun arasına giriyo.
Ha okey o zaman...Ama en azından iki kolon kabini hani ortaya kriko yu koyduğun çanta var ya onun olduğu yreide komple yapsaydın o zaman daha hoş ses alırdın....

cakabey05

Yeni Üye
arkadaşlar hoparlörlerim geldi arkadaları değiştirdim ama inanın en ufak bir değişiklik yok :( bütün ağırlık ön kapılarda. arkadalar çok ufak oldugundan sizi hiç mi hiç tatmin etmiyor aman boşuna para vermeyin. ben JBL komple set aldım ön ve arkalara. Önleri takamadım henüz. hava yağıyor ama bu hafta takarım inşallah. kapıyı sökebilirsem mutlaka resim çekerim :D

premio35

Aktif Üye
çakabey hoparlörleri takarsan mutlaka resimleri istiyoruz :), bu arada orjinal teypten aux ve amfi çıkışı almaya yarayan bir yöntem var sanırım, tam emin olunca paylaşmayı düşünüyorum

orcunkaan

Yeni Üye
cakabey05 tarafından yazılan metin:
arkadaşlar hoparlörlerim geldi arkadaları değiştirdim ama inanın en ufak bir değişiklik yok :( bütün ağırlık ön kapılarda. arkadalar çok ufak oldugundan sizi hiç mi hiç tatmin etmiyor aman boşuna para vermeyin. ben JBL komple set aldım ön ve arkalara. Önleri takamadım henüz. hava yağıyor ama bu hafta takarım inşallah. kapıyı sökebilirsem mutlaka resim çekerim :D

çoktan değiştirmişsindir sen öndeki kolonları fakat belki bir başkasına yardımcı olur diye anlatayım ön kapı döşemesi nasıl sökülüyor. kapının kilidinin olduğu yerden biraz aşağıda yıldız bir vida var ve daha aşağı doğruda önce onlar sökülüyor. sonra kapı açma tutacağının altındaki plastik sökülür orada da torch bir vida var oda sökülür, kumanda paneli tırnaklı çıkarın kabloları sökün paneli kapı sacına bağlayan bir tane daha torch vida var onuda sökün (birde kapıyı açmaya yarayan bir demir var kapı kilidinin bağlı olduğu onu el yordamı ile sökün), herşey söküldü sırada son işlem var. kapı döşemesinin en altına elinizi gezdirin eliniz bir çıkıntıya denk gelicek, onun yanından büyük bir tornavida sokun bir elinizle kapının cebinden tutup yukarı doğru kaldırırken diğer elinizle de tornavida ile döşemeyi kastırın ve arkadaşın söylediği uysal davranmayın hayin davranın :) korkmayın ve döşeme tamamen söküldü. HAYIRLI olsun :)