Yeni Doblo Cargo arka kapı kolu sorunlu mu?

mygokhan

Daimi Üye
Tepki
40
Bugün şirketin yakınlarında araç ile ilgilenirken söyledi birisi..Bizde aldık dedi arka kapı kolu çok narin olduğundan kırılma problemi varmış.Serviste bunu ücretsiz değiştirmiş..Sende istersen git söyle değiştirsinler.Fabrika bu durumu bildiği halde bu şekilde piyasaya sürüyor.Ama kırılırsa değiştiriyorlarmış.Bilgisi olan varmıdır? Başına gelen?

Belirttiğim kapı kolu cargo tiplerindeki en arkadaki bagaj kapağı..Çift kapılı olanlardan..

DSC01122.jpg

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
vallahi ilk sizden duydum bu sorunu forumda corgosu olanlar yardımcı olacaklardır

mygokhan

Daimi Üye
Tepki
40
doblo vip premio tarafından yazılan metin:
vallahi ilk sizden duydum bu sorunu forumda corgosu olanlar yardımcı olacaklardır

Bende pek duymadım ama servise sormadan önce sizlere danışayım istedim..Eğer varsa böyle bişey 1500 km'de iken yağ değiştireyim istiyorum rodajın verimini arttırmak için.Gitmişken başlarına ekşirim kapı kolunu değiştirin diye :D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
kırıksa ekşiyin tabi değiştirebilirler resimdeki kasasya bişey mi döküdü ben bizim cargonun kasasınada çok bakardım hastalık işte

mygokhan

Daimi Üye
Tepki
40
kırıksa ekşiyin tabi değiştirebilirler resimdeki kasasya bişey mi döküdü ben bizim cargonun kasasınada çok bakardım hastalık işte

Kırık değil ama eğer yenilenmisse bu kol değiştirmek isterim.

Kasaya alçı döküldü :) şimdi üstüne kaucuk kestirdim.Simdi korunakli oldu.Ama bizim iste çok kirleniyor iste kasa kısmı.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bizde birtanede 2006 cargo vardı kasasıını her işten sonra temizlerdim temizlik bende hastalı o arabyı sırf önceki 2006 premioma yük koymamamk için almıştık anlayınki okadar hastalık bende şimdi zaten hiç bi yük taşımıyorum

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
yeni dobloda arka kapı tam kapanmama sorunları bildirildi ama dediğiniz kol kısımını hiç duymadım.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Cargo larin arka kapi acma kolu uzun oldugu icin birz kaba davranirsan kirilma riski var .....ama kibar kullanirsan siknti yok.....bizim burda firincilar kirmisti gordum.....ama onlar hem zamanla yarisiyorlar hemde o kapi gunde 200 kere acilip kapaniyor......

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
mühendisler düşünmüşlerdi bencede kibar davranınca hiçbişey olmaz

mygokhan

Daimi Üye
Tepki
40
mühendisler düşünmüşlerdi bencede kibar davranınca hiçbişey olmaz

AÇık söyleyeyim; en eski dobloyu tasarlayan, mühendisliği yapan mühendisleri düşününce ve çıkan dobloyu düşününce açıkçası bu ayrıntıyıda çok iyi düşündüklerine emin olamıyorum..

Gerçi eski doblo ile yenisi arasında dağlar kadar fark var.Düşünmüş olabileceklerini inanmak istiyorum :)

Şahsi aracım olsa kibar davranırım, ama iş yerinde onca ustası, elemanı otomobili sadece gaza basmak olarak bildikleri için bu kadar ince düşüneceklerini sanmıyorum.Umarım kimsenin elinde kalmaz o kol..Hayvani şekilde kola asılmadıkça bişey olmaz sanırım..

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
zaten o şirket arabalarını hor kullanan tiplere sinir oluyorum adam yerine koyup araba veriyorlar adam hiç dikkat etmiyor yazık günah ya sonrada zaten hız yapıp malesefkisonları kötü oluyor baksanıza kiradan çıkan arabaların durumuna

ama insan gibi kullanılırsa hiçbişey olmaz bence

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Kesinlikle katiliyorum...

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
1.195
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
Konuyu hortlatmıs gibi olucam k. bakmayın :) Cargo sürücüsüyüm. 2010 trafik çıkışlı 2011 model kapı kolu şimdiye kadar kırılmadı 89 ve 86 binlerde ikiside. Bilgilendireyim dedim.