yeni doblo 1.6 m.jet 105 şanzıman hakkında

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
premio35 tarafından yazılan metin:
Delinin biri taş atmış diye bi söz vardır ya o misal, Bi yerden kopyalamış hiç alakasız şeylerden bahsediyor bize kafa yoruyoruz :) :)
Ya hiç sorma valla aynen öyle.......

erhan1314

Yeni Üye
aracım 1.6 mjet 105 ps premio 2011
bizim araçta da aynı sıkıntı vardı
1 e geçmiyordu şanzıman sıyırıyordu cııııızz ediyordu.
servisle görüştüm kullanıcı hatası vs ile bir süre oyaladılar tekrar götürdüm iyi dil döktüm.
test sürüşü yaptık o anda hatayı yineledi....
senkromeç dişlisi denilen dişli aracın yüksek devirli vitesten düşük devirli vitese girmesini sağlıyor
bu dişli arızalı olduğunu söyledi usta.değissek sorunun düzeleceğini lakin fabrika ile görüşme yapmaları gerektiğini dile getirdiler.
görüşüldü italyadan şanzıman gönderildi 2 ay gibi bir süre zarfında aracın şanzımanı yenilendi ve artık vitesler sorunsuz.

Aynı sorunu yaşıyan arkadaşlar araçlarını servise götürüp şikayetlerini güzelce anlatıp ısrarcı davranmaları neticesinde sorunlarına cevap bulabilcekleri kanısındayım.

Geçmiş olsun...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
erhan1314 tarafından yazılan metin:
servisle görüştüm kullanıcı hatası vs ile bir süre oyaladılar tekrar götürdüm iyi dil döktüm.
senkromeç dişlisi denilen dişli aracın yüksek devirli vitesten düşük devirli vitese girmesini sağlıyor
bu dişli arızalı olduğunu söyledi usta.değissek sorunun düzeleceğini lakin fabrika ile görüşme yapmaları gerektiğini dile getirdiler.
görüşüldü italyadan şanzıman gönderildi 2 ay gibi bir süre zarfında aracın şanzımanı yenilendi ve artık vitesler sorunsuz.

Aynı sorunu yaşıyan arkadaşlar araçlarını servise götürüp şikayetlerini güzelce anlatıp ısrarcı davranmaları neticesinde sorunlarına cevap bulabilcekleri kanısındayım.

Geçmiş olsun...

italyadan ne şanzımanı gelmiş?%100 yerli aracın şanzımanı italyada ne arıyormuş?hem ben bu mesajı bi yerden hatırlıyorum..

ayrıca sekromenç dişlisinin iki görevi vardır

1-aracın seyir halinde vitesten atmasını engellemek
2-aracın yüksek devirde düşük vitese girmesini ENGELLEMEK!

sekromenç aracın yüksek devirde küçük vitese geçmesini sağlamaz engeller!

saçma sapan mesajları yineleyip durmayın,Bann geliyorum demez!

bu mesajıda bi alaman arabası kullanıcısı yazmadıysa bende bişey bilmiyorum,HP yerine PS yi almanlar kullanıyor!

vites dişlisi arızalıymış...way anasını sayın seyirciler!bide italyadan şanzıman gelmiş....

bu ara ortalık süpermenden geçilmiyor!

cnkshn

Saygın Üye
0 km araç alıyoruz. herşey yeni. belli bi zaman geçecekki her parça birbirne alışacak yanlış mı ?

1. viteste bi sorun var doğru. yalnız bu tam bi sorun olarak kabul edilemez. çünkü bu olay kış aylarında havaların 7 derece seviyelerinde olduğunda oluyor. motor ısınınca sorun kalmıyor.

acele etmeyin bekleyin araba biraz km yapsın. biraz bişiler yerine otursun.

benim aracım 16 bin kmye geldi daha yeni kendine geldi. şu anda 1. vitesle ilgili en ufak bi sorun yok. 5 kişi ile şehirlerarası yolda 130-140 km hızla giderken yakıt tüketimi ort. 6.7 civarlarında çıkıyor. bu hızlarda gidersen gayet başarılı gibi geliyor bana. ilk başlarda 8 litre civarındaydı bu tüketim.

1.6 105 hp motor bu kasaya çok güzel olmuş. 6 ileri vites zaten tartışılmaz. 130 km hız 6. viteste 2500 devire denk geliyo. araç max torku 1500 devirde verdiği içinde yokuşlarda devir kaybı yaşanmıyo ve vites küçültmeden yokuşları bitirebiliyorsunuz.

wolki_07

Yeni Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:

Geçmiş olsun...

italyadan ne şanzımanı gelmiş?%100 yerli aracın şanzımanı italyada ne arıyormuş?hem ben bu mesajı bi yerden hatırlıyorum..

ayrıca sekromenç dişlisinin iki görevi vardır

1-aracın seyir halinde vitesten atmasını engellemek
2-aracın yüksek devirde düşük vitese girmesini ENGELLEMEK!

sekromenç aracın yüksek devirde küçük vitese geçmesini sağlamaz engeller!

saçma sapan mesajları yineleyip durmayın,Bann geliyorum demez!

bu mesajıda bi alaman arabası kullanıcısı yazmadıysa bende bişey bilmiyorum,HP yerine PS yi almanlar kullanıyor!

vites dişlisi arızalıymış...way anasını sayın seyirciler!bide italyadan şanzıman gelmiş....

bu ara ortalık süpermenden geçilmiyor!
arkadaşlar benimde aracımda 1. e 2. vites geçiş sorunu var ben antalyada taksicilik yapıyorum bu araçtan havalimanı takside de birkaç tane var onlarda dasorun çıktı ve aynen söylendiği gibi 2.3 ay içinde italyadan şanzıman gelip takıldı araçlara sorun kalktı ortadan bu da bizim gözümüzün önünde oldu ve bu problem sadece 6 vitesli doblolarda oluyor

wolki_07

Yeni Üye
ve benim aracım 35.000 km de olmasına rağmen hayla 170 geçmiyor deliricem ilgilenen de yok antalya birmotta

FireExit

Onursal Üye
İlk başlarda o sorun bende de vardı ama şu an aracım 20.000 km'de böyle bir sorun kalmadı.Araç 1.6 105hp hemde maxi olmasına rağmen 200km hızı gördü hemde araç yüklüyken ama hafifde rampa vardı Ankara otobanında. Ayrıca şehir içi 6.5 lt şehir dışı 5.5 yakıyor ortalama. Ama o sorunu bir kaç kişiden daha duymuştum ama şükür bende kalmadı.

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
wolki_07 tarafından yazılan metin:
ve benim aracım 35.000 km de olmasına rağmen hayla 170 geçmiyor deliricem ilgilenen de yok antalya birmotta

Tam bir bilgim yok ama aracınıza hız limiti koyulmuş olabilir kitapçığında yazıyor bu ayarı sadece servis yapabiliyormuş ve arabanın ön camına bir etiket tarzı hız sınırını yazan yazı yapıştırılıyormuş belki öle birşey yapılmış olabilirmi

Benim aracımda 2011 1.6 105hp Premio ve aynı sorun bendede var 1. vitese geçmiyor ama araç durma noktasına geldiğinde geçiyor 2bin km sonra 40.000 bakımına gircek bakalım ne diyecekler

cideli82

Yeni Üye

Geçmiş olsun...

slm lar bu sorunun aynısı bende de vardı.Aracımı alalı 1 sene oldu 17000 km de aracı yıllık bakım için servise götürdüm.Orda durumu izah ettim aracın yeni olduğunu zamanla geçeceğini geçmezse 20000 bakımında tekrar kontrol edeceklerini söylediler. Akşam eve geldiğimde internetten araştırma yaptım sorunun başka kişilerde de olduğunu gördüm ve fiat çağrı merkezine şikayet mailimi attım.Ertesi gün hemen aradılar durumu onlara anlattım ve beni aynı servise yönlendirip bu marka araçların bazılarında böyle sıkıntıların olduğunu söylediler ve servisin beni arayacağını belirttiler.Servisten de aradılar ve aracımı servise götürmemi birkaç gün serviste kalması gerektiğini şanzımanın komple değişeceğini söylediler.Bende aracımın serviste kalacağı süre boyunca yerine araç verilmesini talep ettim sonra ozaman parça gelince biz sizi arayalım 1 günde değişir dediler.aradılar aracı servise gönderdim komple şanzıman bu gün değişti. Çağrı merkezinden gene aradılar arcıma işlem yapılıp yapılmadığını sorunun düzelmesse tekrar aramamı söylediler.
ayrıca gösterge ekranında sıcaklık göstergesi yanmıyor derece göstermiyor. Bu sıkıntı genel de mi var sadece bende mi acaba? Yazılımla düzelir mi?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
cideli82 tarafından yazılan metin:

Geçmiş olsun...

slm lar bu sorunun aynısı bende de vardı.Aracımı alalı 1 sene oldu 17000 km de aracı yıllık bakım için servise götürdüm.Orda durumu izah ettim aracın yeni olduğunu zamanla geçeceğini geçmezse 20000 bakımında tekrar kontrol edeceklerini söylediler. Akşam eve geldiğimde internetten araştırma yaptım sorunun başka kişilerde de olduğunu gördüm ve fiat çağrı merkezine şikayet mailimi attım.Ertesi gün hemen aradılar durumu onlara anlattım ve beni aynı servise yönlendirip bu marka araçların bazılarında böyle sıkıntıların olduğunu söylediler ve servisin beni arayacağını belirttiler.Servisten de aradılar ve aracımı servise götürmemi birkaç gün serviste kalması gerektiğini şanzımanın komple değişeceğini söylediler.Bende aracımın serviste kalacağı süre boyunca yerine araç verilmesini talep ettim sonra ozaman parça gelince biz sizi arayalım 1 günde değişir dediler.aradılar aracı servise gönderdim komple şanzıman bu gün değişti. Çağrı merkezinden gene aradılar arcıma işlem yapılıp yapılmadığını sorunun düzelmesse tekrar aramamı söylediler.
ayrıca gösterge ekranında sıcaklık göstergesi yanmıyor derece göstermiyor. Bu sıkıntı genel de mi var sadece bende mi acaba? Yazılımla düzelir mi?

sorunun çözüldü mü sıcaklık yazılımla ilgili olabilir ama sağ aynanın alıtnda mercimek büyükliüğündedi r sensörü onu bi kontrol edin zarar görmüş olabilir

mystan45

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
1.6 araçlarda vites sorununu merak ediyodum aracım ocak başında geldi şu anda 500 kmde.çok sıkıntılı bi soruna rastlamadım denildiği gibi araç ısınınca sorun kalmıyor.bazı zamanlarda kalkış yapmak için yada örn. kasislerde yavaslayıp 1. vitese takılmak istenildiğinde viteste kademeli geçme oluyo yada tam geçmeyip debriyaj yenilemek zorunda kalınabiliyo.Torosta kalma tecrübeleri kullanarak şunu farkettim.1.vitese takmak için vitesi sola doğru çekerken fazla kuvvet uygulamayın.vitesi sola ne kadar çok dayarsam o kadar zor geçiyo vites ama bunu hafif şekilde yaptığımızda bende hiç bi sorun olmuyo.bilmem anlatabildim mi

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
arkadaşlar benim araçtada 1. viteste hiç sorun yok ama bazen 2. viteste tam yerine oturmama yani geçmeme oluyor. aracım şu anda 16000 kmde.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bu 1,6 lardaki sorunu tamamen çözmüşlerdi