yazılım yüklemesi ve performans artması

halis

Aktif Üye
slm arkadaşlar bu multijet motorlara yeni yazılım yüklemek yoluyla ama orjinal yazılım araya herhangi bir chip falan demiyorum yani yüklü olan yazılımın daha üst yazılımlarını yükleyerek performans arttırmak mümkün mü bunu servis ortamında veya dışarda yaptıran var mı sonuçlar nasıl bu konuda bilgisi olanlar varsa bilgilendirirse sevinirim şimdiden tşk

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
evet mümkün.yalnız bunu servis yapmıyor.özel yapanlar var ama çok dikkatli güvenilir kişilere yaptırman lazım.pahalı yapılıyor yaklaşık 1.000 tl ile 1.500 tl.arası arabayı satarsan üzerinde gider.performans yükselişi oluyor.

dontplay

Daimi Üye
tokyo adlı üyemiz kendisi serviste çalıştığı için firmadan almıştı galiba kendisi yüklemişti kendi aracına

kurt

Daimi Üye
Bir arkadaşım focus marka aracına yükletti aracı 110 bg den 130 bg ye çıkarttı .Ben denemedim ama performansının arttığını söylüyordu tabi bu arada yakıt sarfiyatı da artıyor.Ne kadar köfte o kadar ekmek.Eski yazılımı tamamen kopyalayıp alıyor yerine yeni yazılım yüklüyorlar isteğin zaman çevirebilirsin.İstanbuldan bir arkadaş bu işle ilgileniyor. 400 tl maliyeti var.Servisler yapmaz.

korkmaztaha

Saygın Üye
megachips die bi firma 600 lira civarında bi fiyatı var vede %30 civarında güç artışı sağlıyo

makinist44

Yeni Üye
Bende düşünüyorum ama garantisi devam ettiği için beklemede ve incelemedeyim. Servis kesinlikle karşı çıkıyor. Ama bu işi yazılımsal olarak yapan Malatya'daki firmanın aracını test ettim. gerçekten de fark var. Birebir gördüm 1300 motorda. Ama mekanik aksamlar ve aktarma organlarının bu yazımsal değişimle birlikte değişmesi gereken yerleri varmıdır? Yoksa bu güç artışının zararı olmaz ve bu yüzdende gerek kalmaz mı? Bu da ayrı bir soru.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
lütfen kendinizi tanışma bölümünde tanıtınız

geremy

Onursal Kurucu
konuları lütfen yerlerine açalım.
konu tarafımdan taşınmıştır.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Bende düşünüyorum ama garantisi devam ettiği için beklemede ve incelemedeyim. Servis kesinlikle karşı çıkıyor. Ama bu işi yazılımsal olarak yapan Malatya'daki firmanın aracını test ettim. gerçekten de fark var. Birebir gördüm 1300 motorda. Ama mekanik aksamlar ve aktarma organlarının bu yazımsal değişimle birlikte değişmesi gereken yerleri varmıdır? Yoksa bu güç artışının zararı olmaz ve bu yüzdende gerek kalmaz mı? Bu da ayrı bir soru.

yazılımla beraber motorda en ufak bir fiziksel değişime ihtiyaç yoktur.

1.3 75 beygir motor ile 1.3 90 beygir motor arasında en ufak bir vida bile fazla veya eksik değildir.

Chip tuning ile siz motorunuzun mevcut gücünü yazılıma aktif hale getirmenizdir. Servisler 3000 tl ye varan fiyatlar bunu yapıyorlar..

Ben ise aracıma chiptuning06 alman ürünü chip taktırdım ve kullanıyorum.

Detaylı bilgi için tıklayınız: https://www.teamdoblo.com/forum/viewthread.php?thread_id=4065