yardım motorda sarsıntı

SERKAN

Yeni Üye
selam arkadaşlar doblo konusunda acemiyim biraz tabiki bu işler burada olmaz ama servisede götürmeden sizlere bir danışayım dedim araç 2007 1.9 mult.active aracımı çalıştırdıktan sonra haraket etmeden gaz verip bıraktığım zaman motorda kasayı sallayacak bir şekilde sarsıntı oluyor haraket halinde ise gaz verip boşa attığım zamanda yine yapıyor ama sabit durduğu zamankinden daha az yapıyor bu normal bir durummu yokda motorda bir sıkıntı olabilirmi

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Araç fazla hava alıyor olabilir, hava filtresi civarını kontrol ettiniz mi ?

kokplot

Onursal Üye
sanırım motor kulaklarınada bakılması gerek undabah ın dediği durum ile birlikte.

SERKAN

Yeni Üye
teşekkürler arkadaşlar haklı olabilirsiniz aracı ilk aldığımda sanırım bu olay yoktu genel bir bakım yaptırmıştım hava filt felan değişmişti bir kontrol edeyim dahada olmasa acilen servise gitmek lazım galiba motor kulağı dediğniz zahnetli bir işmidir.

kokplot

Onursal Üye
SERKAN tarafından yazılan metin:
teşekkürler arkadaşlar haklı olabilirsiniz aracı ilk aldığımda sanırım bu olay yoktu genel bir bakım yaptırmıştım hava filt felan değişmişti bir kontrol edeyim dahada olmasa acilen servise gitmek lazım galiba motor kulağı dediğniz zahnetli bir işmidir.

çok üzecek bişi değil, ama yokluğu hissttiriyor. usta bir bakmaya anlar.

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Motor kulağı, hangi kulak oluşuna göre zahmetli iştir.
Bakımdan sonra olduysa belki filtre falan oturmamış hava alıyordur araç

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
SERKAN tarafından yazılan metin:

çok zahmetli bir iş değil.tabi değiştirirsen.yok ben gazaltı kaynağı yada toz altı kaynağı ile yaptıracam dersen ozaman uğraşırsın sağlamda olmaz.

orijinali ile değiştiri bitsin gitsin.