Doblo Yardım araç sürtüyor

Seyit bozdemir

Yeni Üye
Doblo
Adı
Seyit
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kombi servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
Beyaz
Merhabalar :
Aracım 2005 doblo 1.3 multijet aracımla yük taşımayı geçtim alicek dahi binilse tümseklerde önden ses geliyor sürtme sesi ve ön çok pusuk duruyor çamurluk ile tekerin arasına el sığmaz buna istinaden 4 amartisörleride degiştim ama sorunum halen çözülmedi 4 kişi ile bindiğin taktirde araca bozuk yada tümseklerde sürte sürte gidiyor araç ne yapmam lazım bunun için yardımcı olursanız çok sevinirim

Selçuk55

Aktif Üye
Doblo
Adı
Selçuk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
Çöl grisi
Yayların kırık yada kesikmi

Yalçın Demir

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Yalçın
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi ÖGG
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.4
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Aracın orjinal jantlarını mı kullanıyorsun? Jant ebatın farklı ise yay ve amortisör değişse de yükte çamurluğa sürtme yapabilir

Seyit bozdemir

Yeni Üye
Doblo
Adı
Seyit
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kombi servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
Beyaz
Aracın orjinal jantlarını mı kullanıyorsun? Jant ebatın farklı ise yay ve amortisör değişse de yükte çamurluğa sürtme yapabilir
Jantlar orj degil çelik karpuz jant var lastik ebadı orijinal ile aynı 185-65- R15

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Jantlar orj degil çelik karpuz jant var lastik ebadı orijinal ile aynı 185-65- R15

Orjinal jant boyutu d1 kasada 14inç . Normalde 15 inç teneke jant takan çok gördüm, bir şekilde kurtarıyor ama senin Jantların yan çapı fazla herhalde ondan sürtüyor.

YasinYorulmuş06

Allah Rahmet Eylesin
Adı
YASİN YORULMUŞ
Kan Grubu
0 +
Meslek
ELEKTRİK ELEKTRONİK GÖRÜNTÜ VE SES TEKNOLOJİLERİ
Araç Yılı
2015
Renk
beyaz
Karpuz jantlar orijinal jantlar göre daha ofsetli olduğu için inç aynı olsa bile sürtme yapabilir

Yalçın Demir

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Yalçın
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi ÖGG
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.4
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz

Hocam ofset den dolayı sürtme yapabilir tam bir görüntü paylaşabilirsen bizimle aslında daha detaylı düşünüp cevap verebiliriz şuan hayal ederek düşünmek zorunda kalıyoruz flanş takmayı dene jantlarından memnunsan belki kurtara bilir yada flanş takılmış olabilir jantları takarken onları çıkartıp birde öyle dene istersen. Birkeresinde farklı bir model aracımda 3 4 kişi arabada olduğu zaman porya dan dolayı bi sürtme yaşıyordum ilk defa başıma gelmişti sol teker poryalarını disklerini değiştirmek zorunda kalmıştım umarım sende böyle bir sorunla karşılaşmazsın

Seyit bozdemir

Yeni Üye
Doblo
Adı
Seyit
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kombi servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
Beyaz

Seyit bozdemir

Yeni Üye
Doblo
Adı
Seyit
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kombi servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
Beyaz

Seyit bozdemir

Yeni Üye
Doblo
Adı
Seyit
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kombi servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
Beyaz
Hocam ofset den dolayı sürtme yapabilir tam bir görüntü paylaşabilirsen bizimle aslında daha detaylı düşünüp cevap verebiliriz şuan hayal ederek düşünmek zorunda kalıyoruz flanş takmayı dene jantlarından memnunsan belki kurtara bilir yada flanş takılmış olabilir jantları takarken onları çıkartıp birde öyle dene istersen. Birkeresinde farklı bir model aracımda 3 4 kişi arabada olduğu zaman porya dan dolayı bi sürtme yaşıyordum ilk defa başıma gelmişti sol teker poryalarını disklerini değiştirmek zorunda kalmıştım umarım sende böyle bir sorunla karşılaşmazsın
31039

Seyit bozdemir

Yeni Üye
Doblo
Adı
Seyit
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kombi servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
Beyaz
31040

Selçuk55

Aktif Üye
Doblo
Adı
Selçuk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
Çöl grisi
Bu lastik jant bu arabaya büyük bendede var D1 JTD ama 14 ofsetli borbet bile zor kurtarıyor 15 olmaz buna 14 olacak lastikte 175 70 14 olacak

Son düzenleme:

Seyit bozdemir

Yeni Üye
Doblo
Adı
Seyit
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kombi servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
Beyaz
Tamamda mantıken düşününce bu doğanlar bmw ler yere sıfır ama zerre sürtmüyo teker çamurluğa

Selçuk55

Aktif Üye
Doblo
Adı
Selçuk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
Çöl grisi
Her yerini kurcaliyorlar çamurluklar çekiçle açılıyor amortisörlere ket atıyorlar bu arabalar Tofaş kuş değil ki başkan heleki d1 se hiç oynama şansın yok D2 ye 16 tak mesela arka sürgülü açılmıyor bitakim işlemler yapmak gerekiyor onun gibi mühendisliğine ters aracın?

sedatdurmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
sedat
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Ticaret
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
50 yanak lastikle dene 65 fazla gelmiş olabilir.