Yakıt Pompası

Trex25

Aktif Üye
Tepki
7
ARkdaşlar Merhaba Gecenlerde Başıma Bir Olay Geldi Yolda Giderken Allahtan yavaş Gidiyordum Araç Bi anda İstop Etti Anlamadım Tekrar Calıstırmaya başladım marş basıyor ama motor calısmıyordu sonra fiat servisini aradım geldi bilgisayardan baktı alt basınc sorunu diyorlardı bilgisayarda daha sonra servise cekıcı ıle goturdum aracı garantısı vardı araç yakıt pompası takılmıs yenısını taktık dediler aracım 2012 model d2 kasa safeline böyle birşey başına gelen varmı ?

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
anlattığınız olabilecek bir arızadır.çok küçük bir ihtimal yeni pompanın ani arıza vermesi durumu görülebilir.bu ya yakıttan yada fabrikasyon bir hatadan kaynaklanabilir.servis gereğini yapmış.arıza tekerrür etmez.aldığınız yakıta dikkat edin.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Geçmiş olsun

Trex25

Aktif Üye
Tepki
7
Ben hep yakıtımı shellden alıyordum ve servistekı arkdasta direk bunu sordu yakıtı nerden alıyorsun die shell dedım yuzunu söyle bi ekşitti keşke opet kullansaydın dedı takılma sorunu ıle yakıtın bı alakası varmı kı

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Bende opetten alıyordum bikaç defa motor arıza lambası yandı şimdi şhellden alıyoruz çokta memmnunum

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
garanti süresince opet aldımhiç sıkıntı yaşamadım.şimdi opet shell karışık alıyorum.yine sıkıntı yok Allah'a şükür.

orhun67

Yeni Üye
Tepki
2
Adı
orhun
Modeli
Renk
Gri
arkadaşlar bu yakıt mevzusu tamamen Koç grubunun ticari çıkarlarıyla alakalı bir durum , K.O.Ç grubu Bünyesinde Fiat ve Opeti bulundurduğundan Müşteriye diyorki ; '' arabayı aldınız yakıtıda bizden alacanız yoksa aracınız garanti dışı kalır bizde daha çok kazanmaya devam ederiz'' para yabancıya gitmesin dönsün dolaşsın bizim cebimize girsin hesabı yapıyorlar , yoksa bu ünlü markaların petrolü hepsi İzmitten dağılır herkez içine kendi formüle ettiği yakıt katkısını ilave edip satar buda arabaya %5 anca fayda eder. oyuna gelmeyin ben Tp petrol kullanıyorum gazlı aracımdada onu kullandım bugüne kadarda kimsenin sıkıntısı olduğunu duymadım sadece euro diesel olmasına dikkat edin , traktör mazotu almayın. aracınızın yakıt filtreleri çok çabuk pislenir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Shell nitro pluas alın arabanın sesi çekişi bile değişiyor gerçekten arada büyük fark oluyor

ayrıca opettende alınca para yabancıya gitmiyor yine ülkemiz kazanıyor ayrıca her firma kendi ülkesinin yakıt markasını öneriyor elbette koçta kendi ürününü önerecek ben opetle istayon ile alakalı olbilir bir iki defa soru yaşadım servis mazottan dedi daha sonra shell gtl mazoto geçtim şimdide nitro plus var

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
Ben hep yakıtımı shellden alıyordum ve servistekı arkdasta direk bunu sordu yakıtı nerden alıyorsun die shell dedım yuzunu söyle bi ekşitti keşke opet kullansaydın dedı takılma sorunu ıle yakıtın bı alakası varmı kı

mazotta ki katkılar ve mazotun temizliği pompayı doğrudan etkiler.kirli mazot,uygunsuz yakıt katkısı,kalitesiz enjektör temizleyici katkılr pompanın arıza yapmasına neden olur.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar bu yakıt mevzusu tamamen Koç grubunun ticari çıkarlarıyla alakalı bir durum , K.O.Ç grubu Bünyesinde Fiat ve Opeti bulundurduğundan Müşteriye diyorki ; '' arabayı aldınız yakıtıda bizden alacanız yoksa aracınız garanti dışı kalır bizde daha çok kazanmaya devam ederiz'' para yabancıya gitmesin dönsün dolaşsın bizim cebimize girsin hesabı yapıyorlar , yoksa bu ünlü markaların petrolü hepsi İzmitten dağılır herkez içine kendi formüle ettiği yakıt katkısını ilave edip satar buda arabaya %5 anca fayda eder. oyuna gelmeyin ben Tp petrol kullanıyorum gazlı aracımdada onu kullandım bugüne kadarda kimsenin sıkıntısı olduğunu duymadım sadece euro diesel olmasına dikkat edin , traktör mazotu almayın. aracınızın yakıt filtreleri çok çabuk pislenir.

aslında orhun67 haklı.bütün akaryakıtın menşei aynı.ancak bu akaryakıtın hangi petrolde,ne şartlarda,hangi katkılarla son kullanıcıya aktarıldığı önemli.istasyonların özellikle tank bakımları ve denetimleri çok önemli.eğer denetimler yetersizse mazot diye 10 numara yağ-solvent karışımı alabilirsiniz.

ayrıca tank temizliği ve yeni gelen yakıtın dinlendirilmesi çok önemli.tanklar düzenli temizlenmiyorsa,tank doldurulduğu zaman tankın dibinde biriken tortu yakıta karışıyor.birde bu yakıtı dinlendirmeden size satıyorsa,buyrun cenaze namazına.

TP devletin akaryakıt dağıtım şirketi.henüz yeni ve bayi ağı yeterince gelişemedi.istasyonları güzel ama marketleri yetersiz.denetimleri yeterli mi bilemiyoruz.şimdilik TP hakkında kesin bir şey söyleyemiyoruz ama şahseniyi olacağını düşünüyorum.

öte yandan opet kalitesini yıllardan beri kanıtlamış bir firma.ben 2003-2004 den beri opetten yakıt alırım.bu güne kadar yakıtla ilgili tek bir sorun yaşamadım.

şu firma yada bu firma diye kendiniz kısıtlamayın.beğendiğiniz,güvendiğiniz,size uygun olan firmadan yakıt alabilirsiniz.

Trex25

Aktif Üye
Tepki
7
Shell nitro pluas alın arabanın sesi çekişi bile değişiyor gerçekten arada büyük fark oluyor

ayrıca opettende alınca para yabancıya gitmiyor yine ülkemiz kazanıyor ayrıca her firma kendi ülkesinin yakıt markasını öneriyor elbette koçta kendi ürününü önerecek ben opetle istayon ile alakalı olbilir bir iki defa soru yaşadım servis mazottan dedi daha sonra shell gtl mazoto geçtim şimdide nitro plus var

Ben bu sheldekı nıtro plusu hıc goremedım ama bir dahakıne soracagım bı ara gtr ıle baslayan euro dizel almıstı oda kalktı demıslerdı ondan mı bahsedıyorsun

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Tepki
108
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah

Ben bu sheldekı nıtro plusu hıc goremedım ama bir dahakıne soracagım bı ara gtr ıle baslayan euro dizel almıstı oda kalktı demıslerdı ondan mı bahsedıyorsun

Shell V-Power Nitro+ Diesel

Tam adı bu her Shell istasyonunda bulunur. V-Power dizel demeniz yeterli.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Shell istasyonların hepsinde var

Trex25

Aktif Üye
Tepki
7
v power genel bir dizel ben sandım dedıgınız ayrı bır yakıt onu bılıyorum

Kayser38

Azimli Üye
Tepki
3
Adı
serdar
ben aldım almaz olaydım arabam depo ile şehir içi 960 km giderken şimdi 650 anca gidiyor... deponun yarısındayım gittigi yol 320 km