Doblo Yakıt kesici devre dışı uyarısı dan sonra marş basmama

ArdaCihan

Aktif Üye
Doblo
Adı
ArdaCihan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Fiat Doblo D3 1.6 yakıt kesici devre dışı uyarısı verdi uyarıyı söndürmeyi başardım fakat bu sefer de araç marş basmıyor sorun ne olabilir sigorta kutusu temassızlık yapıyor olabilir mi marş motoru yeni

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Fiat Doblo D3 1.6 yakıt kesici devre dışı uyarısı verdi uyarıyı söndürmeyi başardım fakat bu sefer de araç marş basmıyor sorun ne olabilir sigorta kutusu temassızlık yapıyor olabilir mi marş motoru yeni
Yakıt kesici halen devrede olduğu için pompaya mazot gitmez dolayısıyla çalışmaz uyarıyı ortadan kaldırsan bile bazen yakıt kesiciyi elle açıp kapamak yani resetlemek gerekir yolcu tarafı torpido altında kapıya yakın yerdedir.

ArdaCihan

Aktif Üye
Doblo
Adı
ArdaCihan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Torpido yu ve kapı eşiğini söktüm hiçbir şey bulamadım bu araçlarda darbe sensörü yok galiba 🤔

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Yakıt kesici genelde torpidonun iç kısmında gömülü, ön kaputun altında, yolcu tarafında ayak konulan yerin sağ veya üst tarafında, sürücü tarafında ayak konulan yerin sol tarafında, ön konsol panelinin alt kısımlarında olabilir. Genelde plastik kapakla panelde gizlenmiştir. Plastik kapağı kaldırmak gerekebilir. Küçük kapak ve nevi bir şey görürseniz açın. Kırmızı siyah yada komple siyah bir şey fotoğrafını koyuyorum. Araştırın. Takipteyim
.70419AD9-C76A-4899-9798-BC80A3A1408E.jpeg
EAFC715E-9886-4C28-A565-9F5C9D7E787A.jpeg5B7F33B4-2ED9-4F66-B535-791818435C48.jpeg

ArdaCihan

Aktif Üye
Doblo
Adı
ArdaCihan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
İyi akşamlar aracımın sıkıntısını çözdüm sigorta panelindeki kablolar gevşemiş yerlerine oturtunca düzeldi

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Önceden aynı
İlgilenen herkese teşekkür ederim
Kasım ayında aynı sıkıntıdan konu açmışsınız ve sigorta panelinizde sorun çıkmış aynısı yine nüksetmiş sizde büyük ihtimalle yine olacak bilmen açısından hatırlatayım dedim aynı sorun olursa ilk bakacağın yer sigorta tablosu olsun.

ArdaCihan

Aktif Üye
Doblo
Adı
ArdaCihan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Önceden aynı

Kasım ayında aynı sıkıntıdan konu açmışsınız ve sigorta panelinizde sorun çıkmış aynısı yine nüksetmiş sizde büyük ihtimalle yine olacak bilmen açısından hatırlatayım dedim aynı sorun olursa ilk bakacağın yer sigorta tablosu olsun.
Teşekkürler maalesef Fiat'ın tasarım hatası Linea punto vb. Araçlarda sigorta kutusu soketli ama doblo'da daha farklı elektrik sistemi

ArdaCihan

Aktif Üye
Doblo
Adı
ArdaCihan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Birde benden size bir tüyo ön ısıtma buji arızası verdiği zaman hemen değiştirmeyin sigorta kutusunda sigortası var onu kontrol edin ve bir de D3 D4 1.3 1.6 farketmez çukurlardan hızlı geçmeyin

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Birde benden size bir tüyo ön ısıtma buji arızası verdiği zaman hemen değiştirmeyin sigorta kutusunda sigortası var onu kontrol edin ve bir de D3 D4 1.3 1.6 farketmez çukurlardan hızlı geçmeyin

Bende D1 2003 çukur kasis farketmez en fazla bass yer değiştiriyor birde iç organlarım 😂😂😂