Volvo hakkında yardım

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Değerli arkadaşlar Doblonun yanına ikinci bi arkadaş almayı düşünüyorum. Bu hususta geçmişte Volvo kullanan arkadaşlarımızın yada bilgisi olan arkadaşların görüşlerini almak istiyorum . Yardımcı olursanız sevinirim . Düşündüğüm modeller
S80 1.6 dizel 115 Hp manuel
S60 1.6 dizel 115 hp manuel
V60 1.6 dizel 115 Hp manuel
V40 cross country 1.6 dizel 115 hp manuel.

Rahatlık , konfor , güvenlik olarak hangisini tercih etmeliyim sizce ?
İkinci Sualim ise kaza harici durumda sağlamlık yönünden alt takım , motor vs Doblo D1 Jtd yi çok aratır mı ? (257000 km debriyajı dayandı o yüzden söyledim)
Tşk ediyorum şimdiden.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Benim bildiğim 1.6 dizel serisinde PSA grubu motor bulunuyor. Psa grubu 1.6 dizel motoru bir kaç farklı modelde uzun süre kullandım. Az yakan sorunsuz motorlardir. Volvo da güvenlik ve konfor olarak söylenecek çok bişey yok. Kendini kanıtlamış. Yedek parça biraz tuzlu. Belirttiğiniz araçlar birbirinden çok farklı tarzlar. En çok tutulan model S60 sonra V40 cross countrydir.
Benim tercihim sedandan yana olacağı için S60 yada S80 olurdu. Kasa motor boyutunu göz önünde bulundurunca S60 yakıt tüketimi daha iyidir.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Psa motorlarının da çok az yaktığını öğrendim. S80 1500 kg ve devasa bir kasa olmasına rağmen 5 litre dolaylarında tüketimden söz ediliyor.
Otomatik Powershift kavrama sıkıntısı mevcut olduğu için manuel düşünüyorum.
S80 , s60 a göre teknolojik donanım bakımından geri sanıyorum. Ama iç mekan daha geniş daha ferah. Ve kasa tipi duruşu daha güzel geliyor .
Doblodan en çok virajda yol tutuşu ve frenlerden şikayetçiyim. S60 yada s80 hangisi virajda savurmadan girer ?
Cross country de süspansiyonları sert deniliyor yol tutuşunda pozitif etkisi olur mu ?

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Bu sınıftaki araçlarda yol tutuş fren konusunda çok fazla sıkıntı yaşamazsınız.
İhtiyaç ve bütçenize göre karar vermenizi tavsiye ederim.
S80 D sınıfı Passat grubunda, S60 C sınıfı sedan Jetta grubunda , V60 C sınıfı staionvagon , V40 ise C -B arası hatchback kasa. Buna göre ihtiyaç belirlemeniz ve bütçeye göre mümkün olduğunca yüksek model ve düşük kilometre tercih etmenizi tavsiye ederim. Bakım maliyetleri sonrasında sizi üzebilir.

mesutsubasar

Aktif Üye
Doblo
Adı
MESUT SUBASAR
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Ben olsam S80 alırım tabi zevk meselesi, daha önce 98 model S70 2.4 T5 kullandım, bir hafta da idaretenlik 2000 model S80 2.8 T6 kullandım. Volvo için vereceğim naçizane tavsiye kullanacaksan zevkler doğrultusunda S80’i öneririm (ben uzun araba severim mesela) ama alıcam satıcam ya da parçası bakımı sıkıntı dersen en garantisi S60 al kardeşim hem müşterisini daha kolay, hemde parçasını daha rahat bulabilirsin ileriye dönük maddi olarakta S60 daha mantıklı ama ben biraz uç fikirli biriyimdir araba hangi motor olursa olsun Volvo S80 kardeşim, sonuçta Volvonun amiral gemisi ve bu tarzdaki araçlarda yol tutuşu filan hikaye, yolda yaylana yaylana gideceksin. Ayrıca güvenlik doğrultusunda üretilen bir markadan söz ediyoruz, adamlar herseyini düşünüpte ona göre tasarlarlar ne yazık ki, bizim ülkemizde işletme maliyetleri ve parçaları çok pahalı ve düzgün ustasını bulmak cidden zor. Anlayanda üzülerek söylüyorum öpüyor :) Bu yüzden iyice düşünmende fayda var, hee ille de alıcam dersen S60’ı öneririm. Bu arada şimdiden hakkında hayırlısı olsun kardeşim.

Son düzenleme:

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Sürekli kullanmayacağım , şehir dışı yolculukları için düşünüyorum. Şehiriçi ve arazide doblomu kullanacağım. Diğer zamanlarda garajda yatar zaten. S80 de çok seçenek kalmıyor fakat s60 da daha çok satıcı mevcut . Kasa ve hacim olarak s80 ama teknoloji olarak s60 önde . Kararsız kaldım. Yedek parça maliyetlerini de göze aldım . İnşallah pişman etmez. Saolun çok tşk ediyorum değerli yorumlarınız için.

AHMETMUTAF1057

Balıkesir İl Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Doblo
Adı
AHMETMUTAF
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ACİL TIP TEKNİSYENİ-PARAMEDİC
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
DERİN BORDO
Değerli arkadaşlar Doblonun yanına ikinci bi arkadaş almayı düşünüyorum. Bu hususta geçmişte Volvo kullanan arkadaşlarımızın yada bilgisi olan arkadaşların görüşlerini almak istiyorum . Yardımcı olursanız sevinirim . Düşündüğüm modeller
S80 1.6 dizel 115 Hp manuel
S60 1.6 dizel 115 hp manuel
V60 1.6 dizel 115 Hp manuel
V40 cross country 1.6 dizel 115 hp manuel.

Rahatlık , konfor , güvenlik olarak hangisini tercih etmeliyim sizce ?
İkinci Sualim ise kaza harici durumda sağlamlık yönünden alt takım , motor vs Doblo D1 Jtd yi çok aratır mı ? (257000 km debriyajı dayandı o yüzden söyledim)
Tşk ediyorum şimdiden.
Size bu konuda yarın dönüş yapacağım iyi akşamlar diliyorum