Doblo Vites

Dayanisma

Yeni Üye
Adı
Yaşar Dağ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Emekli Öğretmen
Modeli
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Sevgili arkadaşlar merhabalar.2013 model D3 Combi Premio aracım 2.vitese zor geçiyor ve tık diye ses çıkartıyor.Aracı 2017 yılında aldım.Aldığımdan beri aynı durum devam ediyor.Diğer vites geçişlerinde bir problem yok.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ali Dalmış

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kargo
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Bende de D2 Var İlk Başta Geriye Geçerken Oluyordu Sonra 2. Vitestede Olmaya Başladı Vitese Geçmiyordu Nerdeyse, Baskı Balatayı Değiştirdim Sorun Düzeldi

farukduru

Azimli Üye
Doblo
Adı
Faruk
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.4
Araç Yılı
2006
Renk
Gri
Bende de D2 Var İlk Başta Geriye Geçerken Oluyordu Sonra 2. Vitestede Olmaya Başladı Vitese Geçmiyordu Nerdeyse, Baskı Balatayı Değiştirdim Sorun Düzeldi
Bendede aynı problem soğuk havalarda oluyor 1 ve 2. viteste biraz kullandıktan sonra düzeliyor çözebilmiş değilim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Büyük ihtimalle senkromeçtir. İyi bir ustaya kontrol ettirmekte fayda var.

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Ben 2 yıl boyunca herşeyi değiştirdim düzelmedi . Artık elim kolum alıştı taş gibi de olsa geçiyor alışın derim . 1.9 Multijet ve JTD kullandım böyle birşey görmedim . 1.6 ya geçtiğime pişman oldum ama geçinip gidiyoruz bakalım .

Ali Dalmış

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kargo
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Bendede aynı problem soğuk havalarda oluyor 1 ve 2. viteste biraz kullandıktan sonra düzeliyor çözebilmiş değilim
Baskı Balata dan Kaynaklı Bir Sorun Olabilir Bende de Oluyordu Değiştirdim Şuan Sorun Düzeldi

bal.g

Yeni Üye
Doblo
Adı
Musacan
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Aynısı benimde oluyor 1 km gittikten sonra biraz düzeliyor

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
Vites selektörleri aşınmış olabilir. Yağınızı mutlaka kataloğunuzda ne yazıyorsa o yağ ile zamanında değiştirin.

Dosyalar

• IMG_20230110_123551.jpg
    IMG_20230110_123551.jpg
    2,8 MB · Okunma: 14
  • IMG_20230110_123551.jpg
    IMG_20230110_123551.jpg
    2,8 MB · Okunma: 13

farukduru

Azimli Üye
Doblo
Adı
Faruk
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.4
Araç Yılı
2006
Renk
Gri

Ali Dalmış

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kargo
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Ben Baskı Balatayı Ve Motor Kulağını Değiştirdim 1 Ay Oldu Motor Kulağını Değiştirmemin Sebebi Araç Rölantide Çalışırken Takır Takır Sesler Geliyordu İçeriye Rahatsız Olmaya Başladım Bir Zaman Sonra Baskı Balatada Biticekti Nerdeyse Geri Vitese Geçmiyordu Hiçbir Zaman Değiştirdim 1 Ay Önce Şuan Bir Sıkıntımız Yok Çok Şükür

Sbr35

Aktif Üye
Doblo
Adı
Sabri
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Ben Baskı Balatayı Ve Motor Kulağını Değiştirdim 1 Ay Oldu Motor Kulağını Değiştirmemin Sebebi Araç Rölantide Çalışırken Takır Takır Sesler Geliyordu İçeriye Rahatsız Olmaya Başladım Bir Zaman Sonra Baskı Balatada Biticekti Nerdeyse Geri Vitese Geçmiyordu Hiçbir Zaman Değiştirdim 1 Ay Önce Şuan Bir Sıkıntımız Yok Çok Şükür
Merhaba fiyat konusunda ne kadar tuttu acaba?

Ali Dalmış

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kargo
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz

Cannusta

Azimli Üye
Doblo
Adı
Can
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor kulağını değiştirince titreşim azaldımı bizim araçta rolantide titreşim var

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Motor kulağını değiştirince titreşim azaldımı bizim araçta rolantide titreşim var
Benim başıma geldi motor kulağını değiştirdim saat gibi şimdi maşallah. Önceden ta içerden hissediyordum 1.6 titretmesini.

Ali Dalmış

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kargo
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Benimde Rölantide Titreşim Vardı Takır Takır Ses Geliyordu Rölantideyken, Ama Yolda Giderken Bi Sıkıntı Olmuyordu Motor Kulağını Değiştirince Rölantide Titreşim Ses Vs Kalmadı

Cannusta

Azimli Üye
Doblo
Adı
Can
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Benimde Rölantide Titreşim Vardı Takır Takır Ses Geliyordu Rölantideyken, Ama Yolda Giderken Bi Sıkıntı Olmuyordu Motor Kulağını Değiştirince Rölantide Titreşim Ses Vs Kalmadı
Ne kadar tuttu sizin araç ? bizimki 1.9 JTD ne kadar tutar