Vites geçmiyor

Enes adlım

Aktif Üye
Adı
Enes
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2005
Arkadaşlar merhaba aracımın çalışmadığı zaman vites kolaylıkla geçiyor fakat çalıştıktan sonra artık vites yerinden oynamıyor sebebini bilen varmı?

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
O sıkıntı bendede var 2011 d3 kasa 1. Vitese zor geçiyo şanzıman yağını değiştirdim biraz varketti ama yinede istediğim hibi olmadı inşallah sorun çozülür

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@Enes adlım
Benimde başıma gelmişti söylediğiniz olay , debriyaj üst merkezi mi debriyaj beyni mi tam hatırlayamıyorum iki üç yıl oldu o değişti düzeldi. 300 TL lık bişeydi o zaman. Baskı balata ile alakalı değil yani. Onu değiştirin düzeliyor

Adilarslan D3

Başakşehir Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Adil
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
@Enes adlım

Benim ilk arabam d1 di aynı sıkıntı bendede vardı aracın vites kutusu sıkıltılı dediler degiştirdik ve gayetde güzel oldu uzun bi süre sıkıntı veya takılma yaşamadım ben

ramazansaglam

Azimli Üye
Adı
Ramazan
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2006
@Enes adlım

Benim aracımda da aynı sorun vardı bir ay oldu değiştireli debriyaj üst merkezini değiştirdik aynı gün debriyaj pedalıda sert diye baskı balatayı da değiştirdik 1000 lira kadar masrafım oldu ama o zamanlar teamdoblo üyesi değildik :) parçalar yüksek geldi değiştirme parça işi olduğu zaman eparca.com dan bakmak ve fiyat almak lazım.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Debriyaj üst merkezin oralardan bir yerden ses yapıyordu yağladım düzeldi. Pedal altında bir yay var 4 cm fln onu yağladım .., Şehir içi gacır gucr gacr gucur ötüyordu :) 1 2 aydır ses yok oradan, şeytan kulağına kurşun.

Bende geriye ve 5 e atarken ince bir ses geliyor koldan tıkr, tıkıt diye. Herhalde kol da düzenek de var bir sorun. Açıp körüğü kaldırıp baktım. Yağlanacak bilye gibi yerler var ince bir gres ile yağlayıp bakıcam.

Bizim vites kumandalı galiba 2 tel var , çetrefelli :)