vites geçişleri doblo 1.3 multijet

geremy

Onursal Kurucu
anadol bambaşkaydı.
stop edince arabanın motoru tersden çalışırdı.
titrer dururduk araba.:D

doblo909

Yeni Üye
DEBRİYAJ POMPASI DEBRİYAJ PEDALI TAKILI KALIR POMPA PEDALIN GERİ GELMESİNİ SAĞLIYOR ESKİ ARAÇLARA GÖRE YAYIN YAPTIGI İŞİ YAPIYOR VE VİTES GEÇİŞLERİ ZORLAŞIR BAŞIMA GELDİ ÇÜNKÜ BASKI BALATADAN KORKMUŞTUM AMA TEK SORUN DEBRİYAJ POMPASI İMİŞ DEĞİŞİM ÜCRETİ 150TL ORTALAMA 30DK BİŞİ

ARACIMIN İLK SORUNUYDU 5 SENEDİR MAŞALLAH KULANA KURŞUN :D

filizcima

Daimi Üye
ya bendede benzer bı sorun var bazen yumusak ama bazen resmen vıtes kolu elımde kalıcak sanıyorum servıstekıler baskı balatada bısey yok dıyo..bendekı sorun ne olabılır??vıteste dıreksıyondakıne benzer bı bosluk var araba vıtesteyken kıpırdamamsı lazım ama vıtesteyken bıle az da olsa oynuyo saga sola ?anlamadım banada yardım :D

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
arkadaşlar başıma gelan birşeyi paylaşmak istiyorum baskı balatayı yeni deyiştirdim birinci vitese atrken zor geciyordu takılıyordu resmen tabi sinir bozu birşey bu gittim tamirciye geri baktı paspas kalın geldigi için tam basamıyormusun debriyaja o kısmı kestim şuan bir sıkıntı yok.

orj paspaslarda sıkıntı yokda ünüversal paspas takınca kalın geliyo o yüzden sıkıntı cıkarıyor

cnkshn

Saygın Üye
anlayamadığım bir konu var. bazı ustalar şanzıman yağı değişmez eksikse tamamlanır diyo (ben 40binde bi değişmesi tarafındayım). bu şanzıman yağının ömrü yokmudur yani?

geremy

Onursal Kurucu
pas pas olayı benimde başıma geldi daha aldığım ilk zamanlardı servise gidecektim nerdeyse.
sonradan fark ettim iyi sevinmiştim.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
paspas olayı benımde basıma geldı hatta zorlaman vites kolunu kırdım ama benım aracta soyle bır sorun var arac kalkarken arada titreme yapıyor bundan 6-7 ay içinde aynı şeyı gene yapıyordu kalkarken araç titriyordu sanayide ustaya debriyaj takımını değiştirdim şimdi gene aynı şeyi yapıyor bu kadar kısa sürede aynı parça tekrar arıza yapması normalmi birde benım araçın debriyajı cok aşağıda kavrıyor tam basmam gerekıyor basmadığım zaman hemen sıyırıyor debriyajın bıraz yukarda kavramasını ıstıyorum en yakın servise götürdüm hidrolik debriyaj sistemi oldugundan ayar yapılamıyor dediler. ama amcamın toyota sındada hidrolik debriyaj sistemi var o istediği şekilde bedalın kavrama derecesini ayarlatabiliyor bunun bi çözümğ varmı... ???

smh53

Azimli Üye
baskı balatada sorun yok ve hala vites geçişleri sert ise debyaj üst merkezin bozulmuştur 100 liraya değişiyolar önemli bi sorun değil .