Videolu Egzozdan çıkan kara duman normal mi

cakircagdasali

Azimli Üye
Doblo
Adı
Çağdaş Ali
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Beyaz
Motor kaç hocam ?

Nothing06

Azimli Üye
Adı
Emre nalbant
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2014

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Yazılım varsa normal.
Yazılım atılan küçük motorlu araçlarda gazı köklediğinde kara duman atar.
Eski dizel Corsa ve fiestalar yazılım sonrası arka tamponlar kurumdan gözükmez rampada gazı koklediklerinde kömürlü tren gibi duman atar.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Sebebi yazılım.Yakıt olarak petrol ofisi prodizel alın hem km olarak hem de uzun vadede yakıt sistemi konusunda rahat edersiniz inşaALLAH.Rolantide çok fazla gaza basmayın.

Nothing06

Azimli Üye
Adı
Emre nalbant
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2014
Sebebi yazılım.Yakıt olarak petrol ofisi prodizel alın hem km olarak hem de uzun vadede yakıt sistemi konusunda rahat edersiniz inşaALLAH.Rolantide çok fazla gaza basmayın.
yazılım bi zarar verirmi peki herhangi bi yere

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
yazılım bi zarar verirmi peki herhangi bi yere
Turboya fazla basınç uygulamasından dolayı turboda daha erken zamanda sorunlar çıkarır.Yakıt hava karışımında oynama yapıldıysa zengin karışımla birlikte egzozdan daha fazla duman çıkması ile DPF,EGR gibi sistemlerin daha kısa sürede sorun çıkarmasına neden olur.Ayrıca aracın piston,kol,yatak vs. bütün sistemleri 90-95 PS ye göre ayarlanmış fakat siz 110 Ps ile kullandığınızda uzun vadede motorda da aşınma oranı daha fazla olacaktır.
Edit:Yazım yaanlışı.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Aracım 4 senelik olacak 27 bine yaklaştı km olarak bir kere bile siyah duman atmadı hala eksozun içi temiz parmağımı soktuğumda temiz çıkıyor. Yakıt olarak opet ultaforce euro dizel dışında başka bir yakıt almadım. Yazılımda yok devirli kullanmayıda severim.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Aracım 4 senelik olacak 27 bine yaklaştı km olarak bir kere bile siyah duman atmadı hala eksozun içi temiz parmağımı soktuğumda temiz çıkıyor. Yakıt olarak opet ultaforce euro dizel dışında başka bir yakıt almadım. Yazılımda yok devirli kullanmayıda severim.

Zaten yapılacak en güzel şeyleri yapıyorsunuz. Ayrıca düzgün bakım da var sizde. Kazasız belasız.

Benim 354binde araç da atıyor böyle sizin videodaki kadar. Exper e girince dynotest de asilinca gaza ayni boyle patlatti bir kac kere ama trafkte yada yolda pek duman gormem. Arkamda tanıdık araçlara yola gittim Kimsede duman filan var demedi.. Pek takmayın derim.

Bu anlık yakıtın fazla çekimi ve yanmamasindan kaynaklı bence. Ayrıca yazılımda var . Büyük ihtimal daha çok yakıt çekiyor. Turbo devri de öne alınmıştır.

Nothing06

Azimli Üye
Adı
Emre nalbant
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2014
Zaten yapılacak en güzel şeyleri yapıyorsunuz. Ayrıca düzgün bakım da var sizde. Kazasız belasız.

Benim 354binde araç da atıyor böyle sizin videodaki kadar. Exper e girince dynotest de asilinca gaza ayni boyle patlatti bir kac kere ama trafkte yada yolda pek duman gormem. Arkamda tanıdık araçlara yola gittim Kimsede duman filan var demedi.. Pek takmayın derim.

Bu anlık yakıtın fazla çekimi ve yanmamasindan kaynaklı bence. Ayrıca yazılımda var . Büyük ihtimal daha çok yakıt çekiyor. Turbo devri de öne alınmıştır.
ilginiz için teşekkür ederim

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz

Teşekkür ederim aslında birşey daha var istanbul trafiğinde aracı çok az kullanıyorum. Ortalamaya vursam yılda 7000 km yol yapıyorum bunun en fazla 1000 km’si istanbul içinde oluyor.

istanbul trafiği dizel motoru mahvediyor düşük devirde kullandırıyor sürekli fren sürekli debriyaja basmakda masrafları arttırıyor. Şimdi Trabzondayım trafik derdi yok otoyolda boş olursa 170-180 basıyorum arada 1-2 dkkalığına. Burdayken belki 4000 kmye yakın yol yapıyorum en fazla 2 kere dpf temizliği yapıyor araba. İstanbulda olunca 3 kere oluyor neredeyse 1000 km’ye göre fazla temizlik yapıyor.