v.i.p. ses deli ediyor

hkkzgz

Azimli Üye
Tepki
0
arkadaşlar bu gün aracımda 100 km hızı gectikten sonra ön taraftan (ön cam altından) sanki yagmurun cama vurdugunda cıkan ses gibi bir ses geliyor 100 km nin altına düşünce ses soluk kalmıyor daha önce bu sorunu yasayan ve halleden arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacım var...

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
3.193
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
valla bizdede uğultu geliyo ama yüksek hızlarda 140-150 den sonra başlıyo,o kadar servise götürdük servistekiler 180 e kadar vurdurdular ibreyi ama tık yok bize gelince ses geliyo kaldı öyle.....herhalde doblo servistekilerden korkuyo :D :D :D :D

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
hkkzgz tarafından yazılan metin:
arkadaşlar bu gün aracımda 100 km hızı gectikten sonra ön taraftan (ön cam altından) sanki yagmurun cama vurdugunda cıkan ses gibi bir ses geliyor 100 km nin altına düşünce ses soluk kalmıyor daha önce bu sorunu yasayan ve halleden arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacım var...

aracınız daha önce kaza geçirdimi?ön cam işlem gördümü?silecek diyaframlarında yırtık varmı?

hkkzgz

Azimli Üye
Tepki
0
yok hocam kazası yok sadece sag camurlugu bahce kapısına sürttüğü için değişti ön cam tarafında bir işlem yok yani

silecek diyaframı nerede anlatırsanız yarın sabah orayada bakarım

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
ön cam yada ön silecek ızgarası sökülmediyse silecek diyaframlarında sıkıntı olması zor.

klima veya havalandırma girişleriyle alakalı.ustanıza bi gidin hava girişleri ile silecek ızgaralarının içini kontrol etsin,yaprak,böcek,kağıt parçası (özellikle kağıt parçası) gibi maddeler silecek ızgarasına düşmüş veya kasten atılmışsa (ki bunu çoluk çocuk zevk için yapar) belli bir hızdan sonra hava akımıyla dalgalanmaya başlayarak bu sesi yapıyor olabilir.

hkkzgz

Azimli Üye
Tepki
0
RAPTOR tarafından yazılan metin:
ön cam yada ön silecek ızgarası sökülmediyse silecek diyaframlarında sıkıntı olması zor.

klima veya havalandırma girişleriyle alakalı.ustanıza bi gidin hava girişleri ile silecek ızgaralarının içini kontrol etsin,yaprak,böcek,kağıt parçası (özellikle kağıt parçası) gibi maddeler silecek ızgarasına düşmüş veya kasten atılmışsa (ki bunu çoluk çocuk zevk için yapar) belli bir hızdan sonra hava akımıyla dalgalanmaya başlayarak bu sesi yapıyor olabilir.

evet sanki naylon parçası var gibi tıpırdıyor sırf meraktan şimdi bindim geldim yarın ilk iş bunu halledecem sonucu burada paylasırım

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
sileceklerin altındaki boşluda yaprak falan olabilir bir hava tutun.

hkkzgz

Azimli Üye
Tepki
0
sesi buldum arkadaşlar akünün garanti belgesi ve servis formunun bir nüshası amortisör kulesinin içindeki boşlukta kalmıs ilginiz ve yardımlarınız için sonsuz teşekkürler

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
RAPTOR tarafından yazılan metin:

aracınız daha önce kaza geçirdimi?ön cam işlem gördümü?silecek diyaframlarında yırtık varmı?
Kanki göğüs ızgaralarından birşey girmiş olabilir ,yoğun rüzgarda ses yapıyordur diye düşünüyorum............

hkkzgz

Azimli Üye
Tepki
0
böyle seylerde hep beni buluyor biraz önce park ederken el freni lambası yandı söndü sesli ikaz verdi garaja girdim tekrarladı sanırım fren hidroligi azaldı diye düşünüdüm gece gece el feneriyle baktım max min cizgisinini ortasında bir baktım el freninin yanına koydugum bozuk paralar altına gitmiş çıkardım düzeldi :D:D:D

Dark Knight

Fenomen Üye
Tepki
15
sesi buldum arkadaşlar akünün garanti belgesi ve servis formunun bir nüshası amortisör kulesinin içindeki boşlukta kalmıs ilginiz ve yardımlarınız için sonsuz teşekkürler

Geçmiş olsun :)