turbooo yardım lütfen doblo severler?

alicangorel1

Yeni Üye
Tepki
0
merhaba 2012 doblo 1.3 90hp multijet aracım var ve aracımın turbosundan 1500dd ile 2800dd arasında bir ses geliyor ben bunu öenmsemedim ve 7000 km bu şekilde kullandım ve aracımı bakıma soktugumda turboda arıza oldugunu sölediler ve degişmesi gerekiyor dediler ben turbonun tamiri oldugunu biliyorum ve aracım hala bu sesle calısıyor 9000 km oldu kendi fikrim benim turbom da cok fazla bir arızam yok diye dusunuyorum tamir ettirsek bir sorun acarmı 2 sene garantili bir tamirci var nedersiniz arkadaslar?

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Tepki
4.666
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Benim turbo da sıkıntılı idi.. bende araştırdım senin gibi baya. tamirin sağlıklı olmayacağı sonucuna vardım ve iki yıl önce 900 TL ye orjinal turbo alıp değiştirttim... eskiyi de sanayide bir tamirci istedi 250 tl ye sattım...

tercih senin, ustalar ayrıntılı bilgi vereceklerdir....

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
merhaba 2012 doblo 1.3 90hp multijet aracım var ve aracımın turbosundan 1500dd ile 2800dd arasında bir ses geliyor ben bunu öenmsemedim ve 7000 km bu şekilde kullandım ve aracımı bakıma soktugumda turboda arıza oldugunu sölediler ve degişmesi gerekiyor dediler ben turbonun tamiri oldugunu biliyorum ve aracım hala bu sesle calısıyor 9000 km oldu kendi fikrim benim turbom da cok fazla bir arızam yok diye dusunuyorum tamir ettirsek bir sorun acarmı 2 sene garantili bir tamirci var nedersiniz arkadaslar?

kardeş turbo arızasında araç çoğunlukla çalışır.asıl sorun aracın nasıl çalıştığıdır.turbonun arızası olarak ne açıklama yaptılar sana?

turbo gerek gaz sızdırmazlığı,gerek yağ sızdırmazlığı açısından hassas bir parça.bu yüzden turbo tamirine biz çok fazla güvenemiyoruz.siz ustanıza güveniyorsanız bişey diyemem.sonuçta "turbo tamiri imkansızdır" deme şansımız yok.çok yetenekli ustalarımız var.

turbonun yenisi sanırım 1100 lira civarında bir parçadır.dışarıda bunun kalite kalite çeşitleri var.400 liraya kadar turbo var.ama bence 400 liralık turboyu takacağına kendi turbonu tamir ettir daha iyi.bu işin en temizi orijinal turboyu alıp serviste yada iyi bir ustada değiştirmektir.

alicangorel1

Yeni Üye
Tepki
0
Aracimin cekisinde cok az hatta yok denecek kadar bir azalma var oda bahsettigim devirlerde ve ses ciktiginda sesi kestiginde hersey duzeliyor benim kendi fikrimce tamirci degilim ama cok buyuk bir sikinti yok o yuzden en azindan bir baktirmak istiyorum sizlerinde fikirlerini almak istedim degistirmelimiyim sizce?

alicangorel1

Yeni Üye
Tepki
0
Bana yapilan aciklamada turboyu acip kapatan mekanik bir parca var ustune ince bir hortum bagli o parcada da ariza olabilir dediler

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
2 yıl garanti veren turbo tamircisi kim?garanti belgesi düzenliyor mu?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
turboyu kontrol ettirin ama tamir ettireceğinize orjinal ile değiştirin daha mantıklı yada az km yapmış hasarlı bi arabanın motorundan orjinal turbo da alabilirsiniz asla yan sanayi ürün takmayın

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız