Doblo turbo ivmesi.çekiş düşüklüğü ve fazla yakıt

doblocu41

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
beyaz
doblo3 aracımda motor yaptırmıştım.termostat patlamıştı.sonrasında araba tamir olduktan sonra baktım ki turbonun 2500 civarlarındaki yaptığı ivme artık yok.6 aydır kullanıyorum.turbocuya turboyu söküp temizlettim biiey çıkmadı.map sensörünü arkadaşın arabadan söküp değiştirdim bişey değişmedi.map senaörünü denemedim sadece sizce neden olabilir. yardımcı olabilecek var mı.

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Çekişten düştüyse motor yapılırken EGR temizliği yapılmadıysa bir kontrol ettirin derim, araç çekmediği için gaza oturunca otomatikmen çok yakar. Enjektörede baktırın diyeceğim ama sıfır takılmış anladığım kadarıyla, en son ona bakarsınız.

doblocu41

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
beyaz
enjektörleri tamir ettirdik.egr yi de temizlettirdik.fakat motor yapıldıktan bir müddet sonra turbo hortumunun çatlak olduğunu fark ettim be değiştirdim ama sorunum düzelmedi.motor yapılması işe bu sorun ortaya çıktı.acaba yanlış bağlantı olabilir mi?.yada hararetten dolayı sensörmü bozuldu.arıza ışığı yanmıyor.

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Bu dediklerinizden kaynaklı değilse sensörleri kontrol ettirmekte fayda var en son mazot pompasına bakılabilir. Motor yaptırdığınız yere danıştınız mı ?

doblocu41

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
beyaz
Söyledim, bişey yok diyorlar, biraz kullan dediler.