trigeri değiştirttim.

geremy

Onursal Kurucu
arkadaşlar az önce kurucumuz murat arkadaşımızın hediye olarak gönderdiği trigeri ve bilyasını değiştirttim.
devirdaim dan az su kaçırmış onuda değişttim.
şimsi içim rahat binebileyorum.değişen trigerde herhangi bir hasar eskime göremedim ama 6.yılı doldurmuştu.
yanıdaki 2 kayış daha berbat durumda idi iç tarafları çatlamış onlardan birini bulabildik .
kayış 15 tl
devirdaim 70 tl

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
hayırlı olsun.güle güle eskitin inşaallah.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hayırlı olsun mustafa abi çok iyi yapmışsın

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar az önce kurucumuz murat arkadaşımızın hediye olarak gönderdiği trigeri ve bilyasını değiştirttim.
şimsi içim rahat binebileyorum.değişen trigerde herhangi bir hasar eskime göremedim ama 6.yılı doldurmuştu.
yanıdaki 2 kayış daha berbat durumda idi iç tarafları çatlamış onlardan birini bulabildik .
kayış 15 tl
devirdaim 70 tl

hacı o ikinci kayışı da değiştir.direksiyon pompa kayışı o kayış.keserse tehlike yaşarsın.hidrolik pompa durur.direksiyon kütük gibi olur.bide sürratliysen Allah muhafaza...

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
hayırlı olsun abi :)

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
hayırlı olsun abi..güle güle eskit..

geremy

Onursal Kurucu
kayış 15 tl
devirdaim 70 tl

hacı o ikinci kayışı da değiştir.direksiyon pompa kayışı o kayış.keserse tehlike yaşarsın.hidrolik pompa durur.direksiyon kütük gibi olur.bide sürratliysen Allah muhafaza...

herkese topluca teşekkürler.
abi bir ince birde kalın kayış vardı sanırım ince olan direksiyon pompasının onu değiştirdik.
şu an tatil bitti konyaya biraz önce geldim en kısa zaman da ötekinide değiştirecem iç tarafı çatlaklarla dolu

geremy

Onursal Kurucu
değişen parçalar hakkında daha detaylı bilgi vereyim
araç 41.000 km oldu. 2008 model ve 6 yaşını bitirdi.
trigerin 4-5 yıl veya 120 binde değişmesi gerektiğini biliyorum.
ben 6 yılı geride bıraktığım için bayatlamasından korktum ve değiştirttim.
triger durumu:iç-dış ve dişli kısımlarında hasar yırtık bir şey göremedim.iç yapısını bilemem ama sanki bir kaç yıl daha gider gibiydi.
triger sökülürken ustam devirdaimden çok hafif su kaçırdığını ve buranın kaçakdan dolayı kırmızı kireç gibi olduğunu söyledi.(bu kaçakdan dolayı araçda su eksiltme falan yokdu)sökmüşken al gel değişelim garanti olsun dedi.aynısı bulamadık.aynısını derken üstünden çıkanın pervanesi plastik ve geniş yerine takılanın pervanesi hemen hemen yarısı genişliğinde ve dökümden.yanlız vida yerleri falan aynı.bir tek pervane farklı yani.umarım ilerde bir sorun olmaz.(değişim yapılan ilçede devirdaim bulacağımı bile sanmıyordum iyi denk geldi)
gelelim kayışlara
yukarıdada yazdığım gibi bir ince bir kalın kayış vardı.
ince hidrolik direksiyon pompa kayışı sanırım çünkü pompanın kasnağını çeviriyor.
öteki altarnötör herhalde.
her iki kayışın içi kanallı ve kanallar çatlamış trigere göre çok çok kötü gözüküyorlardı.
ince kayışdan bulduk değiştirdik kalın kayış kaldı.

triger değişim esnasında aparat filan kullanılmadı.toplamda 2 saati buldu.çünkü motor alt davlumbaz ön sağ teker-su kabı-hidrolik kabı-motor kulağı söküldü.
sıkılmadan okuduğunuz için teşekkürler.;)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
abi hayırlı olsun güle güle eskit