Doblo Triger kontrolü

Hasanbrk

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hasan barak
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Ecojet
Selamın aleyküm abiler arkadaşlar aranıza yeni katıldım daha stiker yapistirmaya zaman bulamadım 2 gün önce 2012 Doblo aldım 1.6 Premio araç 60 bin km de triger değişti mi bilmiyorum triger kontrolü oluyor mu acaba gözle kontrol falan yapabiliyor mu ustalar yoksa direk değişim mi oluyor nasıl bir yol izlemeliyim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Aldığınız kişiye ulaşın daha iyi olur. gözle kontrol zor.

Hasanbrk

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hasan barak
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Ecojet
Aldığım kişi 5bin km yapmış oda yeni almış arabadan anlamıyor ne sorsam hee hee var diyo hepsi var full araba diyo :DD ben full araba aldım diyo

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Aldığım kişi 5bin km yapmış oda yeni almış arabadan anlamıyor ne sorsam hee hee var diyo hepsi var full araba diyo :DD ben full araba aldım diyo

Full+full

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Hayırlısı olsun. Sizin iş garanti olsun. Değiştirin en iyisi.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Şüpheniz varsa değiştirin hocam. Kayış ne yapacağını belli etmiyor aniden kopup masraf açabilir Allah korusun. Zincirli olsaydı sesinden anlaşılırdı ama kayış öyle değil.

açıkcası ben bu durumu anlayamıyorum aracın her belgesini yapılan işlerinin yazılıp saklanması gerek. Böyle takip etmek daha kolay oluyor.

Mesela ben servise yaptırdıklarımın faturasını saklıyorum kendim yaptıklarımıda yazıp not ediyorum. Böylece aracımın geçmişini kayıt altında tutuyorum. Sattığım zaman alan kişi arabaya neler olmuş hepsini bilecek ona göre bakımlarını yapmaya devam edecek.

Angler

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
D3 kazalarda triger kayışı yoktur zincir vardır ve 160 bin km de değişir çoğuusta servis dahil bollaşmadığı sürece değişimine gerek duymaz şıkırtı sesi geldiğinde değiştirir kimi araç 200 bine geldiği halde hala değişmemiş olarak bulunur

Hasanbrk

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hasan barak
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Ecojet
D3 kazalarda triger kayışı yoktur zincir vardır ve 160 bin km de değişir çoğuusta servis dahil bollaşmadığı sürece değişimine gerek duymaz şıkırtı sesi geldiğinde değiştirir kimi araç 200 bine geldiği halde hala değişmemiş olarak bulunur
1.6 motorların hepsi kayışlı diye biliyorum ben 1.3ler zincirli olmasi lazım

Angler

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Olabilir benimki 1.3 zincirli 1.6 lar hakkında bi bilgim yok açıkçası
1.6 motorlar kayışlı. 1.3 zincir.
1.6 triger değişimi zincire göre daha pahalı.
Bu sene bende değişmek istiyorum. 2014 model 80.000 km araç fakat kayış olunca km gelmesede kauçuk özelliği gereği beş yılda değişimi tavsiye ediliyor.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Sırf bu kayışın km dolmasa da yıl dolduğunda değişmesi gerektiği için 1.3 aldım.40 bin km oldu 6 yaşında araç şu anda eğer 1.6 olsaydı değiştirmem gerekti.1.3 ün iki eksik noktası var birincisi 6 ileri vites olmaması diğer ise şehir içinde klima açıkken yokuş yukarıysanız kalkış yaparken biraz gaza fazla basmak gerekiyor.Bunlar içinde gidip 1.6 almak istemedim.Ayrıca 1.6 nın bakımlarıda pahalı daha geçen gün motor yağı,yağ filitresi hava,polen filitresini değiştirdim yetkili serviste 400 TL tuttu 1.6 olsaydı 800 den aşağı çıkarmazlardı.1.3 ekonomi arabasıdır.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
1.6 zincirli olsaydı onu alırdım.Zincir değişimi 850 TL yetkili serviste kampanyalı kayışta 1000-2000 arası.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Sırf bu kayışın km dolmasa da yıl dolduğunda değişmesi gerektiği için 1.3 aldım.40 bin km oldu 6 yaşında araç şu anda eğer 1.6 olsaydı değiştirmem gerekti.1.3 ün iki eksik noktası var birincisi 6 ileri vites olmaması diğer ise şehir içinde klima açıkken yokuş yukarıysanız kalkış yaparken biraz gaza fazla basmak gerekiyor.Bunlar içinde gidip 1.6 almak istemedim.Ayrıca 1.6 nın bakımlarıda pahalı daha geçen gün motor yağı,yağ filitresi hava,polen filitresini değiştirdim yetkili serviste 400 TL tuttu 1.6 olsaydı 800 den aşağı çıkarmazlardı.1.3 ekonomi arabasıdır.
Benim gibi otomatik isteyenler mecburen Doblo da 1.6 alıyor. 😉 1.3 otomatik vardı da biz mi almadık.
Fiorino varken 1.3 otomatik sıkıntı yoktu. Fiorino 3 çocuk ile bagaj ve arka koltuk sıkıntı oluyordu. Bakım dediğin gibi Doblo'ya göre yarı yarıya. Heleki Peugeot 5008 gibi 7 koltuklu bı araçtan sonra Fiorino alınca çocuklar bile şikayet ediyordu.
Her güzelin bi derdi var.

AYHAN--08

Yeni Üye
Doblo
Adı
AYHAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
iyi akşamlar aracınız 2012 model se km ye bakılmaz şuan acil değişmesi gerekli eğer değişmediyse standart olan 120 bin km yada 5 ci yılda değişiyor sizinki 8 yıl olmuş eğer değişmediyse mutlaka zaman geçirmeden değişim yapın derim

Hasanbrk

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hasan barak
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Ecojet
iyi akşamlar aracınız 2012 model se km ye bakılmaz şuan acil değişmesi gerekli eğer değişmediyse standart olan 120 bin km yada 5 ci yılda değişiyor sizinki 8 yıl olmuş eğer değişmediyse mutlaka zaman geçirmeden değişim yapın derim
En kısa sürede baktiracagim yağ falanda değiştireceğim basmaya korkuyorum giderken ne olur ne olmaz diye herkese teşekkürler cevapları için

ibrahimöztürk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Halil İbrahim Öztürk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Devlet Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Selamünaleyküm arkadaşlar. 2014 1.6 safeline doblo triger setini değiştirmek istiyorum ne kadar fiyat çıkar tahminen, benim araç 85 binde şuan büyük ihtimalle değişim zamanı geldi diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz..

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Aynı konu ile ilgileniyorum. Aracım 2014 1.6 Doblo blackline serisi ve 82.000 km. Arada rulman sesi gelmeye başladı. Triger seti değişimi yapacağım. Servisten aldığım malzeme fiyat listesi yağ, antifiriz ve işçilik hariç 4.000 lira nerdeyse. İkinci liste parçacıdan aldığım orjinal ve yan sanayi fiya listesi. Dayco marka olarak yan sanayi set ile bile parça fiyatı 2.000 liranın üzerinde. Triger set değişirken devirdaim ve alternatör kayış rulman ve yağ değişimi de yapılıyor. Daha iyi fiyat alırsan paylaşırsan sevinirim. Yada bu konuda daha uygun malzeme temin edebileceğimiz bir yer var mı?. Yakın zamanda değişim yapmam gerekiyor.

Dosyalar

• IMG-20200925-WA0000.jpg
    IMG-20200925-WA0000.jpg
    83,6 KB · Okunma: 18
  • IMG-20200923-WA0002.jpg
    IMG-20200923-WA0002.jpg
    112,9 KB · Okunma: 18

Çarşambalı MUHARREM

Aktif Üye
Doblo
Adı
muharrem
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Azur mavisi
1.6 motorların hepsi kayışlı diye biliyorum ben 1.3ler zincirli olmasi lazım
1.6 kayışlı araba soğukken çalıştığı zaman yolcu tarafından cık cık cık diye ses gelir biraz zaman geçince ses gidiyordu benim arabada götürdüm triger kayışından ses geliyordu komple değiştirdim KRANK Kasnağıyla beraber triger seti bosch marka taktırdım bende 2.el aldım 2014 doblo 1.6 triger setinin 120.000 km de değiştirdim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Aynı konu ile ilgileniyorum. Aracım 2014 1.6 Doblo blackline serisi ve 82.000 km. Arada rulman sesi gelmeye başladı. Triger seti değişimi yapacağım. Servisten aldığım malzeme fiyat listesi yağ, antifiriz ve işçilik hariç 4.000 lira nerdeyse. İkinci liste parçacıdan aldığım orjinal ve yan sanayi fiya listesi. Dayco marka olarak yan sanayi set ile bile parça fiyatı 2.000 liranın üzerinde. Triger set değişirken devirdaim ve alternatör kayış rulman ve yağ değişimi de yapılıyor. Daha iyi fiyat alırsan paylaşırsan sevinirim. Yada bu konuda daha uygun malzeme temin edebileceğimiz bir yer var mı?. Yakın zamanda değişim yapmam gerekiyor.
Ünlü oto sponsorumuz yardımcı olacaktır inşaallah. E parça.com