Trekking lastikleri yeterlimi?

uzmanmotorcu06

Yeni Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2017
Hayırlı akşamlar Trekking 2017 model aldık 4 mevsimlik goodyear vector 4season 195/60R16c 99/97H lastik üzerindeki dün kar yağdı ve yokuşlarda durunca kalkamadım genel olarak yeterli fakat yokuşlarda biraz yetersiz gibi geldi aynı yolda 1.3 2008 doblo goodyear kışlıkla çok rahat çıkıyorum motor gücündenmi lastiktenmi anlayamadım sizce kışlık almaya gerek varmı nasıl lastik sizce daha tam deneme fırsatım olmadı. Traction Plus denedim genede kalkamadı Traction Plus farkını pek anlayamadım

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
@uzmanmotorcu06
Abi o lastikler ne iyi ne kötü karda pek kullanmadım ama çamurda falan gayet iyi gidiyordu birde traction plus özelliği ni actiginiza emin misiniz ben ilk başlarda düğmeye basiyordum geçti zannediyordum iki üç saniye basılı tutmak gerekiyormuş egerki olduğunuz yerde rampa çok ise kışlık lastik almanız daha iyi olacaktır ben ilk köyde bizim evin yanına çıkan bi yol var orda denemistim araba dolu bı şekilde traction plus açıp öyle cikabilmistim yol hem camurdu hemde yol demeye bin şahit lazım derler ya öyle bı yoldu hiçte sorun yaşamadım

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
bende merak ediyorum normalde yol tutuşu mükemmel ama kar yağmadığı için deneyemedim. Performans alamazsam eğer 4 kışlık hazır değiştireceğim hemen

uzmanmotorcu06

Yeni Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2017
@F.Caner

Bayii ile görüştüm o lastikle rahat çıkarsınız dedi pek rahat olmasada çıktım fakat yokuşun yarısında ara sokaktan kamyon çıktı durup yol vermek zorunda kaldım fakat kalkmak ne mümkün mecburen aşağı inip tekrar denedim bahsettiğim yokuşda abartılacak kadar değildi. Lastik idare edebilir ama yokuşlarda çok dur kalk yapmak zorunda kalıyorum genede biraz daha deneyecem. traction plus devrede yazısını görünce devam ettim kapatıp denedim genede kalkamadım yorumunuz için teşekürler

@kardelenkurt

herkez yeterli lastık diyor normal şartlarda çok çok iyi fakat karda yokuşta durup kalkmak çok zor gözüküyor
htmlimage.png
durduğum yer kırmızı noktadaki yokuş gözüktüğünden biraz daha fazla dik :)

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
ilçe neresi üstad etimesguttayım ben
birde ben deneyeyim :)

uzmanmotorcu06

Yeni Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2017
bağlumdayım baya uzak aslında :) ama karlar eridi gece çalışmaktan uğraşamadım kar varken özellikleri denemek güzel olurdu. birazda park halindeki arabalara doğru kayar diye fazla oynayamadım alan müsait olsaydı in çık surekli denerdim :)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Kış mevsimi hafif geçen yerlerde iş görür ama sert geçen yerlerde zayıf kalabilir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
karda bende denedim fakat tam kış lastiği tadını vermedi açıkçası 4 tane kış lastiğide var kışlıklar ile çok daha rahat ilerliyor birde orjinal lasiklerini yazın kullanılmasını tavsiye etmiyorum ben kullandım parça parça kopmalar oldu ve yüksek hızda ttreme ve ses yapmaya başladılar hafif karda iş görüyor ama sert karda malesefki tutanamıyor

ilk aldığımız yıl güzel kar yağmıştı traction plus işe yaramıştı hafif arazi koşullarında ideal

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
:)