sürgü kapı ve bagaj kapısı ayarı

Tutkun

Saygın Üye
Tepki
515
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
Arkadaslar selam benim sağ sürgü kapıdan ve arka bagaj kapısından(2 parça kapı) cok fazla zırıltı titreşim sesi geliyo cok rahatsız edici seviyede baz3n öyle bi geliyorki arabada konuştuğun anlaşilmiyor o kadar fazla.sorum şu bu kapilarin buyuk ihtimal ayarı kaçtı nerde yaptirabilirim ayar cektirebilirim acaba istanbul avrupa yakası.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
iyi bir kiliyçiye gidn kapılarınızı ayarasın

Tutkun

Saygın Üye
Tepki
515
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
Sadece kilitçiler mi yapiyor kapı ayarlarını arkadaşlar

ali0635

Onursal Üye
Tepki
828
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
Kaportaılar yapar çift kapak tr yolları için uygun değil sürekli bozuluyor yaptırsanda 1ay sonra yine aynı oluyor en iyisi tek kapak

Tutkun

Saygın Üye
Tepki
515
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
@ali0635
Sana katilmiyorum 11 seneden beri ilk defa ses yapmaya baßladı

ali0635

Onursal Üye
Tepki
828
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@Tutkun
Katılıp katılmamak önemli değil
Panelvandan çevirme araçlarda Çift kapıların kullanışsız olduğu herkes tarafından bilinir ve defalarca diğer forum sitelerinde sebebi açıklanmıştır Türkiye nin çukurlu yollarında kapıların yan menteşeleri zamanla oynar aşınır alt üst kilit yerleride zamanla kasılma yapar ve belli bir süre sonra ayarı tamamen kaçmış bir kapağada feriştahı gelse düzen tutturamaz bu sebepten dolayı orjinal combi araçlarda hep tek kapaktır ve en çok tercih edilendir daha büyük araç olmasına rağmen bu tür sorun yaratmasın diye transporterde ve vitolarda panelvanlarında bile tek kapak mevcuttur ama malesef fiat firması dobloda panelvanlarında halen çift kapak koymakta ısrar ediyor

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Tepki
104
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
Aynı sorun bende de var ama sesin sebebi tamamen orta kapıyı sürmeye yarayan ve kapının ortasında bulunan menteşedeki yayın boşlamasıyla sürgü yerlerindeki Menteşelerin sabit kalmayıp kasislerde hareket etmesinden dolayı ses yapması orda bulunan rayda yürüyen yuvarlak makaraların sabit duramaması ve sürgü yuvasına temas etmesi. Bunu nasıl sabitleyebilirz.

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Tepki
104
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
3n iyi tamir olarak o raylarda yürüyen makaraları siyah bant ile kaplamak diye düşünüyorum

Tutkun

Saygın Üye
Tepki
515
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
@ademozkaragul
Benim ses kesin üst makaradan geliyor cunki zırıltı taaa tavana vuruyor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@ali0635
çift kapı daha kullanışlı bence.d1 im tek kapı idi.inip binmek daha kolay 2 kapıda.ve ayrıca aynı aracın tipi diğer tüm markalarda çift kapılı.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Tepki
26.018
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Kaportacı kapıyı kitap gibi yapar ama kaba düzen kaportacıya gitme iyi bir ustaya git değişmesi gereken tekerler makaralar her neyse gerekirse değiştir. Kapı fitillerine akvaryum hortumu çek kapı kapanınca sağlam otursun ne kadar sağlam oturursa o kadar az titreşim olur ve kapın bozulmaz ve bence en kullanışlı kapı çift sürgüdür.

Tutkun

Saygın Üye
Tepki
515
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
@Sezgin Tok
Tanidik bi kaportaciya gittim. Bu sürgü kapilari normal kapilar gibi ayar yapilmiyor dedi. Normal kapi olsa alttan üstten kastırır ayarı yapilir ama bunlarda makara oldugu icin kastirma gibi bisey yapilmiyor makaralarin degismesi lazim dedi makaralarda baya pahalı