Subwoofer yardımı...

Durum
Konu kapatılmıştır.

NitrouX

Azimli Üye
Geçen gün Alpine SWD-1600 aldım (Kendinden Amfili) ve aracıma bağlamak istiyorum (Aracım:2009 model 1.9 Multijet VIP). Aracımda orjinal Blaupunkt mp3 lü Cd çalar var. Bu Cd çalarda anfi çıkışı mevcutmudur. bilen arkadaşlar veya farklı bir şekilde " aracımın orjinal kablolarını bozmadan" takma imkanım varmı bilgi verirseniz çok memnun olucam. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

premio35

Aktif Üye
Arkadaşım sende izmirdeymişsin, bende seninle aynı şekilde bi aktif woofer alıp bağlamak istiyorum bunun 2 yolu var;

1. linkteki aparatı kullanıp woofer'a en yakın hoparlöre takıp amfi çıkışı denilen çıkışa çevirmek.
http://www.hepsiburada.com/Liste/harward-deck-aparati-30-watt-hrda401/ProductDetails.aspx?productId=otm85hrda401&categoryId=261275

2. orijinal teybin arkasına takılan ek bir kablo ile hem aux hem de amfi çıkışı elde etmek dediğim kablonunda linki aşağıda
http://www.kemaloto.com/main/blaupunkt_teypler_icin_aux_kablosu-17-0-17.html

Bana sorarsan 2. yol daha verimli olur diye düşünüyorum. Sen de bi araştır, yaptırırken resim çekmeyi unutma bizimle de paylaşırsan çok seviniriz.

NitrouX

Azimli Üye
çok araştırdım ve bu soketin gireceği yerde pinler olmasına karşın şemada (ki resim paylaşmayı beceremediğim için alta atamadım resimleri) NC yazısı olduğu için (ki sanıyorum bu not yada non-connected demek emin değilim) sonuca ulaşamamaktan korkuyorum. ilk seçenek şu an elimde duruyor zaten okadarda pahalı değil ama benim amacım orjinalliği bozmadan sonuca ulaşmak malum :( sonuç birkaç gün içinde belli olur nasılsa) ha işin daha vahim tarafı ben yer tutmasın diye alpine swd-1600 aldım ama onu bile ön koltuğun altına sığdıramadım. arka koltuk altını denedim cuk oturdu ama bu seferde sürekli bass kontrolü imkanım sınırlanıyor. Neyse fazla konudan kopmamak lazım :) sonuçta bana olmasa bile belki bu kablo sana yarar arkadaşım. sonucu görücez.d)

premio35

Aktif Üye
Senin teypte aux modu var mı? forumlarda sürekli bundan bahsetmişler. kimilerinde de CD 2 kere basınca falan geçiyormuş. Bu aux modu kafamı karıştırdı, benim teypte media bi tuş var basınca cdye geçiyor. Acaba bu kabloyu bağlayınca mı aktif olacak diye düşünüyorum.

NitrouX

Azimli Üye
Yazışmaya iki koldan devam etmeyelim istersen. Sen karar ver ya buradan yada diğer taraftan.

premio35

Aktif Üye
Farketmez :D
Bu arada aldığın wooferı deneme şansın oldu mu? bende pioneerın aynı tarz bi aleti var TS-WX11A onu gözüme kestirmiştim.

NitrouX

Azimli Üye
Oldu yaa bu çok ilginç bi subwoofer altı üstü 16cm lik bir hoparlörden çıkan bass sesine inanamazsın. çok özel bir tasarım bu 4 kg ağırlığında döküm aluminyumdan kafana vursan yarılır misali baya sıkı bir cihaz. Nede olsa Alpine... Neyse abartmayayımda sonuçta bu ebatta bir subwoofer için oldukça başarılı geldi bana. ben bunu 2. el aldım 200 tl ye ve alırken satan arkadaşın otosunda dinledim. kapılar açıkken bile bana yeterli gelmişti ama öyle bir sistem yapmışlar ki kapılar kapanınca bu 150w lık minik yaratık tam bir canavara dönüştü... tamam 2 sokak değil 1 sokak öteden bile duyulmaz ama içeriye sağlam bir bass verdiği tartışılmaz. zaten satan arkadaş bunu anlatırken özellikle gel dinle demişti. Sesi 38 lik woofer kadar olamaz ama bir ev sinema sistemi wooferinden iyi çaldığınıda söylemek yalan olmaz sanırım. bi takayım zaten kazasız belasız. sanada buluşur dinletirim. Bende Pioneerle başladım araştırmaya ama bi düşünsene ALPINE *tup*

premio35

Aktif Üye
Ben bi ara eski aracın bagaja (tempra SW) evdeki ses philips sisteminin aktif wooferının bağlamıştım 220volt converter ile 30watt olmasına karşın bence gayet yeterliydi. Dediğin gibi dışarıdan pek duyulmuyor ses ama içeriye güzel ses veriyordu. 200 e iyi almışsın ya, varsa başka bildiğin bende alabilirim.

NitrouX

Azimli Üye
şu an yok bildiğim ama acele etme istersen ben bi sonuç alayımda sanada araştırır bişeyler buluruz heralde...

bide özel mesaj attım onada bakarsın ama artık yarın akşam devam ederiz. Malum yarın iş var...

İyi geceler.

rasim

Azimli Üye
arkadaşlar s.a.bende 2009 premio var orjinal mp3 caları var ve ben anfi cıkışı aparatı taktırdım ve 1400 waat pioneer subwoffer şampion serisini aldım,anfiyide bagladım deli manyak oldu valla.ama sorun şimdide aracın orjinal ses hopörlerinin az gelmesi.aracın orjinal mp3 cıkışları cok güzeldir bence degiştirmeyiniz saygılar.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Konu tarihi muhuru zamana ugradigindan tarafimdan kitlenmistir....

Durum
Konu kapatılmıştır.