Yardım Stop etme

yassintaskale

Azimli Üye
Doblo
Tepki
6
Adı
Yasin
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Merhaba 2011 1.3 Multijet doblo 2 aracım yokuşlarda kalkışta stop ediyor yarım debriyaj yada debriyaj tazeleyince kalkıyor zorlanarak garaj kapısı gibi girişi hafif yüksek yerlerde kalkarken stop ediyor onun. Haricindeki çekisinde falan bir sorun yok başına gelen oldumu yardiminiz için teşekkürler

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Araç uzun süredir sizde mi? Aracı tanıyormusunuz diye sordum rampanın durumuna göre debriyajı gazı iyi ayarlamanız gerekir gazı iyi doldurmadan kalkarsanız stop eder.Garajın önündeki hafif eğimde stop etmesinin nedeni debriyaj gaz intikalini doğru sağlamıyor oluşunuz.Sonuçta 1.3 motor gazı verin turboyu açmazsanız kalır. Yük olursa rampada kalmakta zorlanırsanız yarım el fireni kullanabilirsiniz gazla aynı anda indirirseniz yokuş kalkış gibi size yardımcı olur baskı balata yemekten iyidir
.

yassintaskale

Azimli Üye
Doblo
Tepki
6
Adı
Yasin
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Arac 6 aydır bende daha once 1.3 albea vardı multijete hakimim ama onda kesinlikle oyle bir sorun yasamadim debriyaj acemiligindense kastiniz oyle bir stop etme degil nasil desem gaz yemiyor stop ediyor debrej tazeleyip yada yarim debrej yapip devri yukseltmem gerekiyor

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Albea kasasıyla doblo bir değil hele ki üst kasalar ağır kasa sizde d3 kasa var modeline bakılırsa debriyajdan ayağını çekip gazı yetiştiremediğinizde stop eder yarım debriyajda arabayı tutarsanız o arada gazı doldurur kalkarsınız ama rampalarda baskıya çok yük bindirir bazende şöyle bir durum olur gaz tepkimesi geç kalabilir pedal anında tepki vermeyebilir buda turbonun devreye girmesini engeller.