Stop edince mazot damlatma sorunu yardım !

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
Merhabalar benim 1.9 jtd araç stop ettikten sonra alttan yaklaşık yarım dk felan mazot damlatıyor.. iş yogunlugundan servise veya ustaya gitme şansım olmadığından sizlere sormak istedim...

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
fareyetem tarafından yazılan metin:
Merhabalar benim 1.9 jtd araç stop ettikten sonra alttan yaklaşık yarım dk felan mazot damlatıyor.. iş yogunlugundan servise veya ustaya gitme şansım olmadığından sizlere sormak istedim...

bence hemen ustaya götür. Şaşmaz Seçkin pompa da 180 tl ye mazot pompası tamir takım değiştirdim. Şimdi rahatım. Bu arabanın ana damarı mazot ve aksamı..

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Arkadaşım geçmiş olsun .....Senin sorunun bir kaç yerden olabilir Mzot pompasından kaçırıyor olabilir....Enjektör borularından kaçırıyor olabilir...veya mazot hortumlarından kaçırıyor olabilir....Zaten sen durunca görüyorsundur bir kaçırma varsa sen giderkende kaçırıyordur ama uçup gittiği için sen görmüyorsundur ...Biran önce tedbirini alıp ustana git başına iş açılmasın......

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
hmm tamam en kısa zamanda götüreceğim şuan kullanmıyorum zaten bilerki tatil günlerimi bu işe harcayacağım bana mazot filtresi su dolmustur onu bosalt felan dediler ama baktım gözüm yemedi adamlar motoru öyle bir kapatmış ki doğru düzgün hiç bir parçaya ulaşılmıyor :)

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
Ayrıca ikinizede teşeşkkür ederim her sorunumuzda çok büyük yardım ediyorsunuz sağolun

cnkshn

Saygın Üye
ne taraftan damlama oluyo ? alttan nerden yani. mazot filtresinde nemlenme varmı baktınızmı?

mazot filtresi contasından kaçırıyoda olabilir.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Ayrıca ikinizede teşeşkkür ederim her sorunumuzda çok büyük yardım ediyorsunuz sağolun
rica ederim her zaman her koşulda dilimizin döndüğünce.....

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
ustamıza gittik mazot filtresi temizlendi sıkıntı çözüldü :) ben alttan damlatıyor zannediyordum ordan oluyormuş mazot filtresi dolmuş dedi temizledi..Ayrıca turboda artık gaza basıncada kendini hissettiriyor sesi çıkıyor önceden çıkmıyordu bu kadar :)