stepne nasıl sökülür

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
@beyaz24kartal
Valla nevsehir avanos sanayisindeydi gruptan biri soylemis suraya vurmusdur die bi dene kardesim . Ben zorluyordum acmak icin adam oyle dedi sonra bi cekic vurdu
genelde doblo3'lerin Tekerlek Sabitleme Yerlerinde kronik boş kalma vb sorunlar var. Ama lastik düşmez emin olun takırdamaz da.
Ben nevşehirdeyim aşşağı 2000.evler'e uğrarsanız yardım edebilirim. Bu sorunlarda kaportacılara bi gidin ucuza yapabilecek (benim önerim değiştirmemekten yana)

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
Selam arkadaşlar bu stepne çıkmaması benimde başıma geldi bu sayede inceleme imkanı buldum , bana da keselim vs. vb. dediler. Ben şu şekilde çıkarttım aracın kirikosuyla stepne lastiği bir miktar havaya kaldırdım ( Lastiğin ağırlığını aldım ) sonra kolu çevirince tak diye attı kirikoyu aldım lastiği indirdim . Bakımını yaptım yağ lama vs. , tavsiyem yılda bir olur muayeneden muayene ye olur sökmek .

İnternet de bence yanlış bilgiler var video da bile yanlış anlatıyor . Stepne Lastik mekanizması askı sistemiyle çalışıyor (iki elinizi parmaklarınızdan kenetleyip çekin :) .Çelik tel / susta aynı zamanda dişli görevi görüyor zorladığınızda sanki kopacak gibi olma , diş atlama , tın tan ses gelme bundan dolayı, kopacağını yada diş yiyeceğini düşünmüyorum zaten yemesin diye tasarlanmış zorlanırsa diş atıyor .

Lastiğin ağırlığı teli zorlamaması için askı yapılmış sonuna kadar çevirdiniz askının içinde toka yuvaya oturduğu anda aslında işlem tamamlanmış oluyor o noktadan sonsa çevirmeye devam ettiğinizde lastik tarafında ki tokanın üzerindeki yay gerilmeye başlıyor bunu boşluğu alaçak kadar gerin sorun çıkartan yer burası aslında (lastikcilerin kestiği yer )

Kimse bahsetmemiş fakat en büyük problemlerden biride lastik inse bile tokanın üstünde pilastik kafalı bir vida ile gene stepneye balı , bu vidada sıkısmış olabilir , elinizle çevirmeye gücünüz yetmeye bilir , vurma veya başka bir şeyle çevireyim dediğinizde plastik kırılıp geriye somun kalabilir , bu nokta lastiğin içinde olduğu için sıradan açık ağız 17 sığmaya bilir :) yana yana 17 lokma anahtar arayabilirsiniz .
Keselim diyen bence araba görünce ok falan atıyordur. Bizim Lastikci BMW Tamir bayiside var ama direk anladı stepnenin yerini

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
1 ay once aldigim 2014 Doblomun stepne indirme anahtari yok.zaten bijon anahtarida orj degil.yeni farkettim..Anahtar fiyati 70 tl civari.Sizden ricam fotoda belirttigim yeri,anahtarin yuvaya giren kismini ölcebilirmisiniz.Yuvaya uygun somunu bir demir cubuk ucuna kaynatip kendi anahtarimi yapmak istiyorum.İlgilenen arkadaşa tesekkur ediyorum.Eki Görüntüle 30754
En iyisi alırken Herkes sorarsa iyi olur. Siz şansız mışsınız . Bulunabilir . Ama bir zor olabilir bulunması. büyük şehirde iseniz kolay

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
@halilaydn
Aracı alırken test sürüşünde ötüyordu. Yolcu tarafında ben oturuyordum. Kemeri tak dediler taktım ses durdu. Şimdi ses seda yok hanımımı algılamıyor acaba:) :) ;)
Aşağıda kablo var dişli geçmeli oralarda sorun olabiliyor bende de var ucunu bantlamışlar uğraşmak istemedim

A.DENİZ

Azimli Üye
Doblo
Adı
Alihan Deniz
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Deniz
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Atacan38 in verdigi olculerle bu hafta bir tane aparat yapacagim.Yapinca burada paylasacagim.

A.DENİZ

Azimli Üye
Doblo
Adı
Alihan Deniz
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Deniz
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Verdiginiz ölcude..12mm capinda kaliteli metalden demir cubuk ile elde eğeleyerek yaptim.baş tarafina 17lik somun kaynattim.bijon anahtariyla uyumlu.30 dk da bitti.20190531_161022.jpg20190531_155715.jpg20190601_121926.jpg20190531_161022.jpg20190531_155715.jpg20190601_121926.jpg20190601_121840.jpg20190531_160827.jpg20190601_121850.jpg

Dosyalar

• 20190601_121926.jpg
    20190601_121926.jpg
    926,7 KB · Okunma: 2
Son düzenleme:

Doblocu Nuri

Azimli Üye
Doblo
Adı
Nuri
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Hayırlı uğurlu olsun

atacan38

Aktif Üye
Adı
turgay
Verdiginiz ölcude..12mm capinda kaliteli metalden demir cubuk ile elde eğeleyerek yaptim.baş tarafina 17lik somun kaynattim.bijon anahtariyla uyumlu.30 dk da bitti.Eki Görüntüle 31156

Slm ustam ''' Verdiginiz ölcude..12mm capinda kaliteli metalden demir cubuk ile elde eğeleyerek yaptim.baş tarafina 17lik somun kaynattim.bijon anahtariyla uyumlu.30 dk da bitti ''''

Yaaanii oldumu ? :))

Gerçekten tebrik ederim elinize sağlık , resimleri görünce daha çok heyecanlandım ölçüleri alırken elimde (daha doğrusu evde) kumpas da yoktu :)
çok güzel olmuş , Hayırlı bayramlar

A.DENİZ

Azimli Üye
Doblo
Adı
Alihan Deniz
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Deniz
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Oldu oldu sağolun.Orjinalden saglam oldu ?.İlk defa stepneyi indirip tetibati yaglayip geri taktim.Dedigim gibi,İhtiyaci olana yapar gönderirim.

Engin.avci

Yeni Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Selam arkadaşlar 2011 1.6 105 lik Doblo Premio var araç 1 ile ikinci viteste geçişlerde sürtme yapıyor neden kaynaklanır

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Selam arkadaşlar 2011 1.6 105 lik Doblo Premio var araç 1 ile ikinci viteste geçişlerde sürtme yapıyor neden kaynaklanır
Vites ayırıcı ile ilgili daha önce başımıza geldi

Neyzen2046

Azimli Üye
Doblo
Adı
Neyzen Yunus
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
2014 doblo premio black aldım 3 gün oldu stepne simit nereden nasıl sökülür

Ayrıca yokuş kalkış otomatik devreye girermi uygulaması nasıldır elime göre değişirmi
Hayırlı olsun Ergün hocam Rabbim kaza bela vermesin inşallah güle güle kullanın... yokuş kalkış desteği yokuşta otomatik devreye girer ancak frene boştayken tam basmanız gerekir yoksa kaçırma yapabilir tekrar hayırlı olsun

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli