Doblo stepne mekanizması

mercan78

Azimli Üye
Doblo
Adı
murat
Kan Grubu
0 -
Meslek
sağlık
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
beyaz
s.a 2013 euro5 doblom var stepne mekanizması ariza yaptı değiştirdim yeni aldım tekrar bozuldu orjinali yerinebaşka araçların stepne taşıyıcısından taksak uyarmı bilğisi olan varmı tşk ederim

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Bozuldudan kastınız sıkıştı ve indirme kolunu çevirdiğinizde inmiyor ise.
Yapmanız gereken lastiğin içindeki mekanizma ve kolu taktığınız mekanizmayı aracın altından WD40 ile yağlayın. Sonra stepneyi alttan kriko yardımı ile yukarı kaldırın. Sonra kol ile çevirdiğinizde stepne boşa çıkacaktır.
Lastiği kaldırırken kol ile lastik fazla kaldırıldığı için mekanizma boşa çıkıyor ve lastik ağırlığı baskı yaptığı için kol boşa dönüyor. 3-5 ayda bir lastiği indirip kaldırır ve fazla sıkmaz iseniz sorun yaşamazsınız.

atacan38

Aktif Üye
Adı
turgay
s.a 2013 euro5 doblom var stepne mekanizması ariza yaptı, değiştirdim yeni aldım tekrar bozuldu, orjinali yerine başka araçların stepne taşıyıcısından taksak uyarmı bilğisi olan varmı tşk ederim

'' Orjinali yerine başka araçların stepne taşıyıcısından taksak uyarmı ? '' Başka araçların derken reno , ford , partner vb mi ? _ Hani bir kere değiştirdik bozuldu , bir daha doblo nun kendi mknz kullanmak istemiyormusunuz .

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
s.a 2013 euro5 doblom var stepne mekanizması ariza yaptı değiştirdim yeni aldım tekrar bozuldu orjinali yerinebaşka araçların stepne taşıyıcısından taksak uyarmı bilğisi olan varmı tşk ederim
benimkide bozuk diş sarıyor gibi oluyordu . Basınçlı matkap ile (sanayi tipi) açtırdım mekanizmayı. Tekeri yere düşürmeniz lazım bi de

mercan78

Azimli Üye
Doblo
Adı
murat
Kan Grubu
0 -
Meslek
sağlık
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
beyaz
'' Orjinali yerine başka araçların stepne taşıyıcısından taksak uyarmı ? '' Başka araçların derken reno , ford , partner vb mi ? _ Hani bir kere değiştirdik bozuldu , bir daha doblo nun kendi mknz kullanmak istemiyormusunuz .
evet doğru

atacan38

Aktif Üye
Adı
turgay

S.a '' başka araçların stepne taşıyıcısından taksak uyarmı bilğisi olan varmı tşk ederim '' Şahsım adına hiçbir bilgim yok. Şöyle bir int baktım uğraşsan sanki kangonunki basit ve olur gibi.

Dosyalar

• kango .jpg
    kango .jpg
    59,2 KB · Okunma: 17

tohatlı adem

Yeni Üye
Doblo
Adı
ADEM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
beyaz
2013 euro5 doblom var aynı sıkıntı bende de var stepneyi indirmek için kolu yuvasına soktuğumda çevirmek için zorluyorum ama o yuvadaki artık oradaki vida mı neyse dönmüyor dolayısıyla stepneyi indiremiyoruz illaki değişmesi mi lazım
Bozuldudan kastınız sıkıştı ve indirme kolunu çevirdiğinizde inmiyor ise.
Yapmanız gereken lastiğin içindeki mekanizma ve kolu taktığınız mekanizmayı aracın altından WD40 ile yağlayın. Sonra stepneyi alttan kriko yardımı ile yukarı kaldırın. Sonra kol ile çevirdiğinizde stepne boşa çıkacaktır.
Lastiği kaldırırken kol ile lastik fazla kaldırıldığı için mekanizma boşa çıkıyor ve lastik ağırlığı baskı yaptığı için kol boşa dönüyor. 3-5 ayda bir lastiği indirip kaldırır ve fazla sıkmaz iseniz sorun yaşamazsınız.
selamunaleykum beyler 2013 1,3 multijet euro5 doblom var stepneyi indirmek için kolu yuvasına soktuğumda çevirmek için zorluyorum ama o yuvadaki artık vida mı neyse dönmüyor dolayısıyla stepneyi indiremiyoruz illaki değişmesi mi lazım

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
2013 euro5 doblom var aynı sıkıntı bende de var stepneyi indirmek için kolu yuvasına soktuğumda çevirmek için zorluyorum ama o yuvadaki artık oradaki vida mı neyse dönmüyor dolayısıyla stepneyi indiremiyoruz illaki değişmesi mi lazım

selamunaleykum beyler 2013 1,3 multijet euro5 doblom var stepneyi indirmek için kolu yuvasına soktuğumda çevirmek için zorluyorum ama o yuvadaki artık vida mı neyse dönmüyor dolayısıyla stepneyi indiremiyoruz illaki değişmesi mi lazım
Aleyküm selam, önce görünen kısımlara WD40 sıkın biraz bekleyin sonra da stepneyi yukarı doğru bastırarak ara çubuğu çevirin rahatlıkla inecektir. Stepnenin ağırlığı yüzünden mekanizmaya ilk hareketi veremiyorsunuz, bu sebepten mekanizma arızalı diyerek spiral ile kesenler var :)

tohatlı adem

Yeni Üye
Doblo
Adı
ADEM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli