star stop devre dışı motoru kontrol ettirin

mavikumsal35

Yeni Üye
Adı
ibrahim
star stop devre dışı motoru kontrol ettirin uyarısı alıyorum daha önce bu problemi yaşayan varmııı ne yapmakk gerekirr ???

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Aküyü kontrol ettirin ölçtürün

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
akünüzü biran önce kontrol ettrin akü sizi yolda bırakabilir

doblolarda 2010 yılından itibaren bazı versiyonlarda starstop bulunuyor

Bayram Buldas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Bayram
Kan Grubu
A RH +
Meslek
kuruyemiş imlt
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Combilerde opsiyonel panoroma larda standart dır

Süleyman 11

Yeni Üye
Adı
Süleyman suvancı
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
@mavikumsal35
Usta aynı sorun bendede var nasıl çözdünüz öğrenebilirmiyim acaba

Süleyman 11

Yeni Üye
Adı
Süleyman suvancı
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Aynı sorun bendede var start stop devre dışı motoru kontrol ettirin uyarısı alıyorum nasıl çözdünüz öğrenebilirmiyim

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
servisle bi görüşün isterseniz

beyazmart

Azimli Üye
Adı
beyaz
Meslek
teknisyen
Modeli
Renk
kırmızı
star stop devre dışı motoru kontrol ettirin uyarısı alıyorum daha önce bu problemi yaşayan varmııı ne yapmakk gerekirr ???
Araç bir sebebten dolayı bir arıza kodu vermiş, pc ye bağlayıp hata kodunu not edip silmeli , sorun neyse o konuda gerekli müdehale yapılmalıdır.

atacan38

Aktif Üye
Adı
turgay
Selam bu arıza bende yaşadım 2014 model 1.6mj 105bg doblo.
Arıza yolda giderken geldi , ilk servise gittim servis her şeyden olabilir dedi , bende daha önceden aldığım OBD2 arıza tespit cihazını araca taktım cep telefonumdan bağlandım . arıza kodunu öğrendim P0132 O2 Oksijen sensörü bundan sonrası çorap söküğü gibi geldi , internette aradım arızanın Lamda denilen parçadan kaynaklandığını tespit ettik . Temizledik vs .

Arıza hem kalkmadı temizledikten sonra bir iki kere 25 bin 30 bin devirlere çıkarınca kalktı .

Bu arızayla alakalı böyle bir hikayemiz var , fakat asıl benim kendi tespitim bu arıza servisin de dediği gibi her şeyden olabilir . Çok doğru yorumlamak lazım
benim yorumum :
1- Start - Stop devre dışı - Evet devre dışı; çünkü motorda bir ağrıza var ve devre dışı bırakılmış , bu durumdan dolayı uyarıyor bizi.

2- Motoru kontrol ettirin - Söylüyor zaten motoru kontrol ettirin bize bir yol gösteriyor . ( Ben bu arıza gelmeden bir kaç gün önce araç 20 bin devirde tekliyordu)

3- Gösterge panelindeki sembol - Bu sembol genelde motor olarak bilinsede aslında egzost sistemine ait tam egzost da değil :) arada motora yakın olduğu için motor diyelim.

Gösterge panelindeki uyarı sembollerinin renkleri de önemli sarı - uyarı , kırmızı - tehlikeli gibi uyarıda olduğunu bildiğim için daha rahattım biraz araştırmayla çözdüm .
@yunus0635
@mavikumsal35
@beyazmart

Özetle bu arıza karışık bir arıza en iyisi cihaza bağlatmak .

( Sonra ben bu arızayı servise yaptım dedim nasıl yaptın dediler , anlattım durumu , Biz o parçayı (Lamda) yı komple değişiyoruz / temizleme yapmıyoruz dedi )

Dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    20,8 KB · Okunma: 50
  • 2.jpg
    2.jpg
    20,7 KB · Okunma: 41
  • 3.jpg
    3.jpg
    20,1 KB · Okunma: 38
  • 4.jpg
    4.jpg
    19,5 KB · Okunma: 35
  • 5.jpg
    5.jpg
    19,8 KB · Okunma: 39
  • 6.jpg
    6.jpg
    68 KB · Okunma: 60
  • 7.jpg
    7.jpg
    19,8 KB · Okunma: 66
  • 8.png
    8.png
    63,1 KB · Okunma: 69
  • 9.JPG
    9.JPG
    43,6 KB · Okunma: 81
  • 10.JPG
    10.JPG
    80,7 KB · Okunma: 90
  • 11.JPG
    11.JPG
    45,5 KB · Okunma: 89
  • 12.JPG
    12.JPG
    40 KB · Okunma: 91

Doblocu Nuri

Azimli Üye
Doblo
Adı
Nuri
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Arıza yolda giderken geldi , ilk servise gittim servis her şeyden olabilir dedi , bende daha önceden aldığım OBD2 arıza tespit cihazını araca taktım cep telefonumdan bağlandım . arıza kodunu öğrendim P0132 O2 Oksijen sensörü bundan sonrası çorap söküğü gibi geldi , internette aradım arızanın Lamda denilen parçadan kaynaklandığını tespit ettik . Temizledik vs .

Arıza hem kalkmadı temizledikten sonra bir iki kere 25 bin 30 bin devirlere çıkarınca kalktı .

Bu arızayla alakalı böyle bir hikayemiz var , fakat asıl benim kendi tespitim bu arıza servisin de dediği gibi her şeyden olabilir . Çok doğru yorumlamak lazım
benim yorumum :
1- Start - Stop devre dışı - Evet devre dışı; çünkü motorda bir ağrıza var ve devre dışı bırakılmış , bu durumdan dolayı uyarıyor bizi.

2- Motoru kontrol ettirin - Söylüyor zaten motoru kontrol ettirin bize bir yol gösteriyor . ( Ben bu arıza gelmeden bir kaç gün önce araç 20 bin devirde tekliyordu)

3- Gösterge panelindeki sembol - Bu sembol genelde motor olarak bilinsede aslında egzost sistemine ait tam egzost da değil :) arada motora yakın olduğu için motor diyelim.

Gösterge panelindeki uyarı sembollerinin renkleri de önemli sarı - uyarı , kırmızı - tehlikeli gibi uyarıda olduğunu bildiğim için daha rahattım biraz araştırmayla çözdüm .
@yunus0635
@mavikumsal35
@beyazmart

( Sonra ben bu arızayı servise yaptım dedim nasıl yaptın dediler , anlattım durumu , Biz o parçayı (Lamda) yı komple değişiyoruz / temizleme yapmıyoruz dedi )
Detaylı açıklama olmuş ellerinize sağlık

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
ben yaşamadım ama yaşarsam tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. (alakasız ama büyük şehirde yaşamıyorsanız start stop'a pek gerek yok çünkü ışık süresi falan az oluyor. onun dışında fiat'ın en iyi o zamanlardaki işi.)

ArdaCihan

Aktif Üye
Doblo
Adı
ArdaCihan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Premio 2010 model aracımızda da aynı sorunu yaşıyoruz cihaza bağlattık fren vakum
pompa arızası verdi her çalıştırdığımızda
Motoru kontrol ettirin start stop devre dışı diyor
IMG_20200105_145833.jpg

cg5t

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet

benim yorumum :

@yunus0635
@mavikumsal35
@beyazmart

cg5t

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
İyi günler bende 2014 1.6 Doblo var .bu gün sizde olduğu gibi bir anda star-stop aktif değil motor kontrol edin hata olayı başıma geldi.motor ışığı yandı. Usta bilgisayara bağladı ve araçta iki hata çıktı.
P1131 ve P1132 iki hata aynı tür (oksijen sensörü ) hatasımı sizden bilgi alabilir miyim

Dosyalar

• P00908-100103.jpg
    P00908-100103.jpg
    664,6 KB · Okunma: 19

cg5t

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet

Tayfun5367

Azimli Üye
Adı
Tayfun
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011

benim yorumum :

@yunus0635
@mavikumsal35
@beyazmart

Arıza tespit cihazının linki var mı almak istiyorum da

atacan38

Aktif Üye
Adı
turgay
obd2 link bende ki cihaz ta kendisi .Siz daha benzer cihazlarda alabilirsiniz , bildiğim kadarıyla bunlar sadece arıza kodlarını gösteriyor

atacan38

Aktif Üye
Adı
turgay
İyi günler bende 2014 1.6 Doblo var .bu gün sizde olduğu gibi bir anda star-stop aktif değil motor kontrol edin hata olayı başıma geldi.motor ışığı yandı. Usta bilgisayara bağladı ve araçta iki hata çıktı.
P1131 ve P1132 iki hata aynı tür (oksijen sensörü ) hatasımı sizden bilgi alabilir miyim

S.a şunu söyleyerek başlamak istiyorum '' bende bilmiyorum '' :) bir arıza yaşadığım zaman internet e bakarak çözmeye çalışan biriyim .

Sizin yaşadığınız arıza hakkında internete baktım , evet bence oksijen sensörü hatası .

Bu arızada şurası benim dikkatimi çekti , arıza kodları binli hanelere çıkmıyor P0999 bitiyor fakat, örnek bende P0132 sizde niye P1132 çıkmış bu bağlandığınız arıza tespit cihazından kaynaklanıyor olabilir . Sonuçta int baktığımızda açıklamasında aynı arıza olduğu gözüküyor. Marka model belirtmeden yaptığım bir aramada yabancı bir kanalda aynı ekipmandan arıza olduğunu gördüm .

Kısaca eğer eliniz yatkın ise sensörü çıkarıp temizleye bilirsiniz veya temizlete bilirsiniz.

Melih tekin

Yeni Üye
Doblo
Adı
Melih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
iyi günler 2015 model 1.3 premio doblo star stop devre dışı motoru kontrol ettirin uyarısı alıyorum. Yeni varta marka 60 amper star stoplu akü aldım araca 30 km yol yaptım ve tekrar aynı uyarıları vermeye başladı ne yapamam lazım.