sonradan açma doblo için yardım

oatasoy

Azimli Üye
arkadaşlar temiz bir sonradan açma var ruhsata işli değilmiş ne sorunlar olabilir ruhsata ne olarak geçecek ne kadar nereye para verilecek ayrıntılı yazarsanız sevinirim bilgisi olan var mıı

geremy

Onursal Kurucu
eskiden açma işleri yapılıp ruhsata işleniyordu.şimdi nasıl bilmiyorum bir ara duyduğuma göre kalkmıştı.aman iyice araştırmadan alma.

selcukan43

Daimi Üye
Fiyatı nedir peki? dobloya ihtiyacınız var ise benimki satılık.. full olanı.. sonradan açma da değil. tabi fiyatı da ona göre :)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
sonradan açma işi yapılıyor hala. Amcaoğlum yaptirdi 1750 tl civarı tuttu. 2 sıra koltuklu Camlı VAn, Kapalı kasa kamyonet diye yazıyor. Ben 2002 yılında Suzuki aracımı hususi otomobil olarak açtırmıştım. Şuan Hususi olarak açtıramıyor sunuz. Ama koltuklu camlı van olarak açabiliyorsunuz. Sonuçta kapalı kasa kamyonet olarak geçtiği için her sene Muayene şart :)

diamond

Saygın Üye
Ankarada bu işin yapan yerler çok kapalı kasa alınıp vip dizayn yapıyolar müşterinin isteği doğrultusunda camlar açılıyor tabikide ruhsatada işletiyorlar aşağıda vereceğim telefon numarasını arayarak bilgi edinebilirsiniz. Ruhsatta 2 sıra koltuklu yandan camlı kapalı kasa kamyonet diye geçecek.

0 312 278 47 49

geremy

Onursal Kurucu
kanyak tarafından yazılan metin:
sonradan açma işi yapılıyor hala. Amcaoğlum yaptirdi 1750 tl civarı tuttu. 2 sıra koltuklu Camlı VAn, Kapalı kasa kamyonet diye yazıyor. Ben 2002 yılında Suzuki aracımı hususi otomobil olarak açtırmıştım. Şuan Hususi olarak açtıramıyor sunuz. Ama koltuklu camlı van olarak açabiliyorsunuz. Sonuçta kapalı kasa kamyonet olarak geçtiği için her sene Muayene şart :)

yani kapalı kasa açtırılıp koltuk konulabiliyor ve ruhsatada koltuk sayısı yazılıyor değilmi.
ama bizimkilerde olduğu gibi hususiye çevirme işi olmuyor.

birde sonradan açmalarda arka yolcuların ayak basacağı yer çukur olmuyor.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
evet koltuklu ve camlı die işletebiliyorsunuz. önceden hususi otomobil olarak çevirmek serbest di. vergi düştüğü için yasakladılar. O çukur olmayınca da çok abest duruyor arka koltuk yukarda kalıyo. Sürücü üstündeki raf da görüşü engelliyor arkadaki yolcular yolu görmek için eğilip gidiyorlar :). Peugeot partnerlerde Ayak bölmesindeki saç sökülüyor ve çukur oluyor doblo da kapalı saç ;)

oatasoy

Azimli Üye
selcukan43 tarafından yazılan metin:
Fiyatı nedir peki? dobloya ihtiyacınız var ise benimki satılık.. full olanı.. sonradan açma da değil. tabi fiyatı da ona göre :)

marka özellik fiyat veriri misin kardeş mootor felan nedir yani

oatasoy

Azimli Üye
halen anlamıyorum şimdi camlı koltuklu diye ruhsatta değiştirdik diyelim vergi yükselir mi düşer mi
soru 2 farzedelim ruhsatta kamyonet görünüyor işletmedim polis sorun çıkarır mı ayrıca tüvtürk sorun çıkarır mı
soru 3 ruhsata işlememiş araç aldım koltuklu ve camlı dieye ruhsata işletmek ne kadar tutuar yani kağır prosedir masrafları yukarıdaki arkadaş 1750 demiş ama sadece ruhsat mı değşecek başka yerlere gidiliyormu

selcukan43

Daimi Üye
Abi araba 2004 model.. kaza vuruk değişen hiçbişey yok.. tek sürgü.. en dolusu.. yani klima, hidrolik direksiyon, abs, hava yastığı, yol bilgisayarı vs. vs. şehir içi 150 - 160 bin civarı yakıtı var sakin kullanımda.. bakımları tam.. kusuru hiçbişeyi yok.. sonradan açma falan da değil.. orjinal.. kesin alıcıysan görüşebiliriz.

http://www.sahibinden.com/fiat_doblo_1_9_jtd_ac_2004_model-90WQQaXQQ14160212WQQpXQQdisplayitem?

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Araç güzel ama 86K yol gitmiş. %20lik bir evreyi geçmiş. Biraz düşürmek lazım kmyi :)

oatasoy

Azimli Üye
selcukan43 tarafından yazılan metin:
Abi araba 2004 model.. kaza vuruk değişen hiçbişey yok.. tek sürgü.. en dolusu.. yani klima, hidrolik direksiyon, abs, hava yastığı, yol bilgisayarı vs. vs. şehir içi 150 - 160 bin civarı yakıtı var sakin kullanımda.. bakımları tam.. kusuru hiçbişeyi yok.. sonradan açma falan da değil.. orjinal.. kesin alıcıysan görüşebiliriz.

http://www.sahibinden.com/fiat_doblo_1_9_jtd_ac_2004_model-90WQQaXQQ14160212WQQpXQQdisplayitem?

aracın tam alınacak arac maalesef bana tuzlu kardeş 1 hafta içinde bulmam gerek taş patlasa 13.5 lira verebiliyorum herade ancak açma bulurum o fiyata
hayırlısı araban çok güzel

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Acele etme, sonra istemeye istemeye almış gibi olursun. :)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
oatasoy tarafından yazılan metin:
halen anlamıyorum şimdi camlı koltuklu diye ruhsatta değiştirdik diyelim vergi yükselir mi düşer mi
soru 2 farzedelim ruhsatta kamyonet görünüyor işletmedim polis sorun çıkarır mı ayrıca tüvtürk sorun çıkarır mı
soru 3 ruhsata işlememiş araç aldım koltuklu ve camlı dieye ruhsata işletmek ne kadar tutuar yani kağır prosedir masrafları yukarıdaki arkadaş 1750 demiş ama sadece ruhsat mı değşecek başka yerlere gidiliyormu

hususi Otomobil vergisi 4-6 Yaş arası Yıllık 283 TL iken Bizim doblolar Panelvan sınıfına girdiği için 1-6 yaş arası 648 TL. 6 Yaş sonrası ise Yıllık panelvan vergisi 400 TL ye düşüyor. Ama şu da var Hususi otomobil sınıfda Motor hacmi yükseldikçe Vrgi de artıyor. Mesela 1,9 Dobloyu Hususi sınıfına sokarsanız Yıllık vergisi 1800 TL yapıyor. Panelvan araçlar 1900 motora kadar Yıllık 648 iken 1,9 Doblolar ruhsatta 1910 cc yazdığı için vergide Yıllık 977 TL yapıyor. Bende birtane de Transporter T5 Var. O da benim 1,3 maxi ile aynı vergi sınıfında. 1900 motorlu Kocaman transporterin vergisi ile 1.3 doblonun vergisinin aynı olması da bi acaip yani :)

bu Hesapları https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_HSP_MTV adresinden görebilirsin..

Ruhsatınızda Kamyonet yazıyor ama Camlı koltuklu durumda ise Trafik mutlak ceza yazar 2000 tl civarında diye duymuştum. Tüvtürk de büyük sorun çıkartır. Ruhsatta ne yazıyorsa Araç o durumda olması lazım. Mesela Arkadaşımda Hyundai H100 pickup vardı. Muayeney girdi Ruhsatta Tenteli kamyonet yazıyor ama Tentesini zamanında sökmüş. Tente yüzünden Ağır kusurlu geçemedi. Burada tenteli yazıyor Tente taktırıp gelmen lazım dediler ve taktırdı da .

Araç şuan aç açık durumda ise ruhsatı değiştirmek 1000 tl civarı tutuyor. Bu işlemle sırasında Tadilat sebebiyle önce Tüvtürk den muayneden geçmeniz gerekiyor. Araç için gerekli proje falan almanız lazım. LPG yi ruhsata işletmek gibi. Tadilat projesi yani..

oatasoy

Azimli Üye
kanyak tarafından yazılan metin:
oatasoy tarafından yazılan metin:

hususi Otomobil vergisi 4-6 Yaş arası Yıllık 283 TL iken Bizim doblolar Panelvan sınıfına girdiği için 1-6 yaş arası 648 TL. 6 Yaş sonrası ise Yıllık panelvan vergisi 400 TL ye düşüyor. Ama şu da var Hususi otomobil sınıfda Motor hacmi yükseldikçe Vrgi de artıyor. Mesela 1,9 Dobloyu Hususi sınıfına sokarsanız Yıllık vergisi 1800 TL yapıyor. Panelvan araçlar 1900 motora kadar Yıllık 648 iken 1,9 Doblolar ruhsatta 1910 cc yazdığı için vergide Yıllık 977 TL yapıyor. Bende birtane de Transporter T5 Var. O da benim 1,3 maxi ile aynı vergi sınıfında. 1900 motorlu Kocaman transporterin vergisi ile 1.3 doblonun vergisinin aynı olması da bi acaip yani :)

bu Hesapları https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_HSP_MTV adresinden görebilirsin..

Ruhsatınızda Kamyonet yazıyor ama Camlı koltuklu durumda ise Trafik mutlak ceza yazar 2000 tl civarında diye duymuştum. Tüvtürk de büyük sorun çıkartır. Ruhsatta ne yazıyorsa Araç o durumda olması lazım. Mesela Arkadaşımda Hyundai H100 pickup vardı. Muayeney girdi Ruhsatta Tenteli kamyonet yazıyor ama Tentesini zamanında sökmüş. Tente yüzünden Ağır kusurlu geçemedi. Burada tenteli yazıyor Tente taktırıp gelmen lazım dediler ve taktırdı da .

Araç şuan aç açık durumda ise ruhsatı değiştirmek 1000 tl civarı tutuyor. Bu işlemle sırasında Tadilat sebebiyle önce Tüvtürk den muayneden geçmeniz gerekiyor. Araç için gerekli proje falan almanız lazım. LPG yi ruhsata işletmek gibi. Tadilat projesi yani..

tam aradaığım bilgilerkardeş çok çok sağol o zaman olay şu hususi 1.9 ne alınır ne binilir:D
sonraban açma araç alınırsa ruhsata işli olması lazım
beni büyük dertlerden kurtarıyorsunuz araba alırken eleme seçeneklerimis üzgecimi sayenizde yapıyorum çok çok sağolun

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
İkinci el ne kadar zormuş. :) Ben bunların çoğunu aracıya yüklemiştim, adam meğer nelerle uğraşmışta haberim yok. :)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
sıfır hayat, hele bi de doblo ise ;)

oatasoy

Azimli Üye
ahhhhh bir bilseniz sıfır almayı ne çok isterdim uğraş allah uğraş
epey araştırmalar sonucu
1-en az 2002 ve üzeri alınacak
2-120 130 bin km yi geçöneyecek
3- vergi için en uygunu 1.3 multj
4- sonradan açma olursa kesinlikle işlnmiş olacak

benim kriterler bunlar arkadaşlarımın ekleyeceği varsa çorbada tuzu bulunur

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Donanım paketlerinden neler istiyorsun peki?
Klima-park sensörü-yolcu havayastığı ...vs ??? :)

selcukan43

Daimi Üye
Benim doblo 1.9 ama yeni 1.3 lerle vergisi aynı :)) 6 aylık 324 TL 2006 model üstü 1.3 doblolar yaştan dolayı fazla vergi verdiği için benimkinin de yaşının fazla oldugu için motoru yüksek işte aynı hesaba geliyor.. ha şu var gidip sıfır km 1.9 doblo alırsan 473 TL 6 aylık vergi verirsin 3-4 yıl :)