Sizce ne olmuş olabilir?

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Evet arkadaşlar sorunu bulduk. Aşşağıda farın altında bi parça var kablo ucunda ancak bi röle falan değil. Kabloları birbirine temas ettiriyor. Kapalı bişi. O suyu yiye yiye küf olmuş onu açtık düzelttik şaseyi güçlendirdik. Araçta ön tarafa giden kablolara eksi hattı dağıtan bi soketmiş o. Tamirci dediki allaha emanet gidiyomuşsun dedi araçta sensör namına bişey çalışmıyo farlar kısadevre çalışıyomuş fanlar çalışmıyomuş. Onu yaptı adam düzeltti kabloyu çıkarttık o ek kabloyu herşey çalışıyo düzeldi allahın izniyle. Egr iptal ettik araya kapalı conta takarak. Arabanın tekerlekler kamberli duruyodu onu düzelttik rot balans yaptırdık. En önemlisi hava sensörü ve hava filtresi beni şok etti! Söktüm kapağını içindeki demir kısım temiz parlak görününce bende temiz dedim. Orda aldım elime anahtarı filtreyi bi açtım anam anam yapraklar toz pislik kapalı hava debimetresinin olduğu filtre kooomple yağlı pislik kapalı bildiğin ağzımla üfledim hava zor gdiiyor. Usta balata spreyimi ne al gel dedi ben dedim sökim sabunla suyla yıkim valla 1 sene uğraşsan yıkayamazsın dedi 😂 spreyi bi sıktım anam anam kapkara balcık kıvamında su aktı filtrenin içinden teeeertemiz yıkadım gittim filitre aldım yeni bitane taktım. Antifiriz koydum. O elektrik aksamını yapınca direksiyon tepkisi fren tepkisi herşey düzeldi yerine geldi. Ancak bi sorun var gene önceden tapağaz yaptığımda baya bizi sarsardı ancak 2. Viteste tam gaz yapıyorum tüplü şahin gibi yavasş yavaş gidiyo niyeyse 1.9JTD motor bide. Acaba bişeyi yanlışmı yaptık yada turbo dönmüyomuki acaba elledim mili sabit sallanmıyodu. Ancak arabayı temizledik bakım yaptık çekişten düştü araba. Sizce neden olabilir?
Elektrik sıkıntısının düzeldiğine sevindim . Şase almadığı belliydi ama size tavsiyem aracı çok fazla oynamayın , oynatmayın.
Benim hava filtresi kazanından bir litre su çıkmıştı nasıl oraya o kadar su dolmuş çok enteresan idi. Toz toprak yaprak çıkması gayet normal. Her filtre değişiminde süpürge ile çektirin hava tutmayın.
Hava Akış metre , turbo ve aksamları çekiş konusunda etkili.
Aracın çekişini düzettirince , yazılım vs yapmaktan vazgeçin.
Bizim araçlar uçak gibi hızlanır. At arabası gibi yavaşlar. Frenler beş para etmez. Kendi canınızı yaktığınız gibi başkalarına da zarar verebilirsiniz. Bizim araçta sınır 160 veya 170 km olmalı zaten üstünde uçak moduna geçiyor. 160 için ise de yazılıma hiç gerek yok.

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Evet arkadaşlar şuan debimetreyi söktüm olduğu yerden 2. Viteste pati atarak kalkıyor özüne döndü. Ancak debimetre bozuldu onu napcaz bilmiyırum dirençle kandırsakmı acaba sorun olurmu ki? Turbo mili sağa sola sallanmıyor sabit olduğu yerde dönüyor ancak içi biraz kararmış yakıttanmıdır bilmem üstten gelen kapaktan boru oraya yağ veriyor sebebini bilmiyorum. Çalıştırdım filtresiz tozsuz garajda gaza bastımmı bu 2JZ motorları gibi ses çıkıyo çok güzel bi ses bi beş dakka gaz ver bırak yaptım zevkine hastalık bu ses ya 😂 çufff ediyo 😂 şimdi açık hava filtresi bu yumurta gibi oluyoya süperspor arabalara veya swap arabalara takıyolarya alüminyum boruyla ondan yapcam tavsiyeleriniz nelerdir? Bu motoru hep beraber herkezin bi katkısıyla tek yapıcağız inşallah şuan 110 beygir civarı bunu 300 e çıkarmayı düşünüyorum veya dengine. Nacizane motor fikirlerinizi çekinmeden bana yazarsanız buray sevinirim zaten satıcağım oyuncak gibi düşünün bari hayallerimizi yapalım en azından 😊 m50 turbodan açılış yapıyorum düşüncelerinizi buda olsa fişek gibi olurdu dediğiniz ne varsa 👍
Fotoğrafları koyuyorum Saygılar Selamı aleyküm 👍044F8F5C-5AE3-4135-8B2E-51419FF57520.jpegE5A7327E-D14B-4C6B-A89C-D51D9AA15D0B.jpegF17BA69D-6C6B-4DCE-8A2F-B1FC25244430.jpegECC8A21C-CA25-4469-9F67-CA604B07F01F.jpeg7C03808E-E4E8-41C6-BC63-D002EBB477B2.jpeg46320FB8-B198-4C20-A1CA-A64F841B4EFE.jpeg16BBFE49-96C0-4E12-8DDF-5B66DC30013F.jpegA6511FAF-9B12-43AC-B814-625196F5D56F.jpeg30588036-62C9-488A-8380-70A846983F81.jpeg

Son düzenleme:

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Buda turbonun videosu arkadaşlar 👍 Bu başlık hem sıkıntımız için hem öneri hem sohbet gibi bişey oldu inanın çok mutlu oldum biri bana bişe diyor mesela o öyle değildw böyle gibisinden ona diyorum ki “Kardaş sen bi dur hele ben foruma bi bakayım ona göre” buraya bakmadan arabaya ellemiyorum inanın ❤ Stiker için kime ulaşacağım bilmiyorum forumda baktım reklam falan bişeler diyodu ama ben birazdaha abartıp sol arka ikinci bağaj camını kapatcak şekilde bi stiker yaptırcam varsa tasarımlarınız böyle güzel durcak yazılı sözlü olur bana atın bastırıcam proje aracı gibi bişe yaptık bu arabayı 😂

Dosyalar

• IMG_0558.mp4
    11,9 MB

Sinan54 jtd

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sinan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Üstat selam bende de 1.9 jtd var bende cekisden şikayetçiyim dün bi boru gördüm kopuk egr çıkış borusu sanırm bunu değissem düzelir mi çekiş acaba resim atamadım uzantısı farklı diyo

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Üstat selam bende de 1.9 jtd var bende cekisden şikayetçiyim dün bi boru gördüm kopuk egr çıkış borusu sanırm bunu değissem düzelir mi çekiş acaba resim atamadım uzantısı farklı diyo
Büyük ihtimalle

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Wp den görüşelim istersen abi çekiş sorunun debimetrede olabilir egr borusuda olabilir görüntülü aramayla kontrol etmemiz lazım. 05307080363 numaram abi ulaşırsan yardımcı olurum elimden geldiği kadar. Saygılar.

Sinan54 jtd

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sinan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Wp den görüşelim istersen abi çekiş sorunun debimetrede olabilir egr borusuda olabilir görüntülü aramayla kontrol etmemiz lazım. 05307080363 numaram abi ulaşırsan yardımcı olurum elimden geldiği kadar. Saygılar.
Kardeşim sen bu işi biliyorsun ben geçen bi videoda rastladım orada ondan olabilir dedi maf sensoru soketi çıkardım araci denedim canavar oldu simdi çıkarıp temizleyecek olmaz ise içindeki NTC direncini değiştirmeyi deniyecem elemanın biri böyle yapmış bakalım bi ara deniyecem sonucları yazarım ilgilendiğim için teşekkürler kardeşim selametle

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Allah razı olsun kardeşim. Tamiri pek söz konusu değil ancak denemeni takipteyim. Ben bi tuş yapdım debimetreye bağlı. Üstünde turbo yazıyor. Yolda basıyorum mübarek sesi değişiyor arabanın. Bütün anormal ilginç şeyler bizde kardeşim. 😆😆😆

Sinan54 jtd

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sinan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Allah razı olsun kardeşim. Tamiri pek söz konusu değil ancak denemeni takipteyim. Ben bi tuş yapdım debimetreye bağlı. Üstünde turbo yazıyor. Yolda basıyorum mübarek sesi değişiyor arabanın. Bütün anormal ilginç şeyler bizde kardeşim. 😆😆😆
😄olursa biz.yaptik olmazsa usta taptı deriz ne yapalım 🤣🤪

turuncudoblo

İZMİR
Doblo
Adı
rafet beytaş
Kan Grubu
A RH +
Meslek
CİTY DUŞ DUŞAKABİN
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
turuncu
arkadaşım adam akıllı bi elektrikçi bulman şart bende 2006 maxi 1.9 multijet var bitane role yüzünden arabaya komple motor yapıldı benim araçta klima olduğu için çift fan var bir role eksikmiş aldığımda üzerinde yoktu galiba fanın biri açılıyor biri açılmıyordu hiç bi elektirikçi ( 7 elektirkçi) çözemedi sonra parçacıma sordum varmı adam gibi bi elektirikçi diye adam 10/15 dakka arabayı inceledi burda role yok dedi roleyi taktı fanlar çalıştı 80 tl lik orjinal bi role yüzünden 12 bin tl para harcadım bundan sonra gideceğim tek adres o elektirikçi biraz pahalı ama kablo çekmiyor orjinali neyse ona yöneliyor not : izmir karabağlar sanayi elektirikçi gürol kaymak kuyu cami yakını

turuncudoblo

İZMİR
Doblo
Adı
rafet beytaş
Kan Grubu
A RH +
Meslek
CİTY DUŞ DUŞAKABİN
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
turuncu
debiye düğme takmak nerden baksan +5 hp belki daha fazla :) mantıklı hoşumada gitti

Sinan54 jtd

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sinan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Benim maf temizliği ise yaramadı çekiş hala düşük 😠
[automerge]1610608848[/automerge]
Benim maf temizliği ise yaramadı çekiş hala düşük 😠

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Hava debimetreni bi kontrol et abi manifold ile katalitik egr hepsi olabilir tek tek bakılması lasım

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli