Yardım Siyah duman

memo4489

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Merhaba arkadaşlar 2008 1.3 multijet doblom var aracıma 190 binde yeni motor yapıldı. Aracım şuan 250 binde vites yükseltirken gaz verince siyah duman atıyor. İlk gazı yedikten sonra duman kesiliyor sebebi nedir acaba.

Adem1834

Azimli Üye
Doblo
Adı
Adem karakuzu
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Paslanmaz çelik
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Aynı sorun benimkinde de var katalizör temizliği olması gerekiyor birde usta söyle birseydi dedi uzun yolda giderken biraz devirsiz kullan bağırttır o kara duman kaybolur dedi gerçi ne kadar doğru bilemiyorum henüz uzun yola çıkmadım ama deniycem

memo4489

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Uzun yolda dediğini denedim ama değişen bişey olmadı

Adem1834

Azimli Üye
Doblo
Adı
Adem karakuzu
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Paslanmaz çelik
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Uzun yolda dediğini denedim ama değişen bişey olmadı
İste bende dediğim gibi usta bana öyle söyledi ben bugün egzoz emisyon ölçümü yaptırcaktım adamlar baktı kara duman yoğun olduğu icin boş yere yaptırma git temizlettir dedi bende geri ustama gittim anlattım yarın bi temizlik maddesi koyup deniyeceklermis

memo4489

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Benimki egzozdan geçti. Temizlettirirsen sonucu banada yazarmımısın kardeş.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Merhaba arkadaşlar 2008 1.3 multijet doblom var aracıma 190 binde yeni motor yapıldı. Aracım şuan 250 binde vites yükseltirken gaz verince siyah duman atıyor. İlk gazı yedikten sonra duman kesiliyor sebebi nedir acaba.
Devrini bulana kadar duman atması normal bence , benim Araç da atıyor ama motor devrine ulaşınca dip gaz ile de gitsem duman atmıyor.
Önemli olan sürekli mi attığı yada ne zaman kestiği ?
Birde devirli kullanmakla kurum oluşumu engellenebilir ama duman tam kesilmiyor. Ben 150 - 160 km hız ile bir saat durmadan gittim yine aynı şekilde devrini buluncaya kadar atıyor.
Bunun nedeni enjektör , turbo vs de olabilir. Ama sürekli atmıyorsa problem yapmayın.

Adem1834

Azimli Üye
Doblo
Adı
Adem karakuzu
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Paslanmaz çelik
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Devrini bulana kadar duman atması normal bence , benim Araç da atıyor ama motor devrine ulaşınca dip gaz ile de gitsem duman atmıyor.
Önemli olan sürekli mi attığı yada ne zaman kestiği ?
Birde devirli kullanmakla kurum oluşumu engellenebilir ama duman tam kesilmiyor. Ben 150 - 160 km hız ile bir saat durmadan gittim yine aynı şekilde devrini buluncaya kadar atıyor.
Bunun nedeni enjektör , turbo vs de olabilir. Ama sürekli atmıyorsa problem yapmayın.

Adem1834

Azimli Üye
Doblo
Adı
Adem karakuzu
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Paslanmaz çelik
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Teşekkür ederim ben yeni aldım aracı 1 ay oldu muayene gitçem egzoz emisyon yaptırmam gerekiyor ama o kara dumandan dolayı makine olumsuz sonuç verir dediler

Adem1834

Azimli Üye
Doblo
Adı
Adem karakuzu
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Paslanmaz çelik
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah

Adem1834

Azimli Üye
Doblo
Adı
Adem karakuzu
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Paslanmaz çelik
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Tamamdır yazarım ben sana bugün egzoz emisyon icin ustam ile gidip yaptırcaz usta ben halletcem dedi bakalım nasıl halletcek

Baharatçı44

Yeni Üye
Doblo
Adı
Erkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Yardım arkadaşlar Doblo 1.3multijet Premio rampa aşağı giderken debriaja bastığımda ve boşa aldığımda tekleme sorunu vardı ve aracımı tamirciye götürdüm ve enjektörlerin kirli olduğunu ve bakılması gerektiğini söyledi aracı bıraktım ve tamir ettiğini ve yapıldığını soyle di fakat aracım şuan eskisi kadr çekmiyo ve geç hızlanıyor yer bursa ne yapmam gerek ve iyi bir tamirci veya bu doblodan anlayan servis varmı yardımlarınızı bekliyorum.

Adem1834

Azimli Üye
Doblo
Adı
Adem karakuzu
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Paslanmaz çelik
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Usta egzoz emisyondan geçti araç bi temizlik maddesi attılar ama ne attılar bilmiyorum suanlık kara duman devir 4 bini geçtikten sonra çok fazla gelmiyor ama katalizör temizlenmesi lazım dedi bide şakırtı var onun içinde enjektörü bakım yaptırın dediler o zaman kara duman hiç bi şekilde kalmaz diye söylediler