Siyah duman atiyor

uğur4141

Azimli Üye
Adı
uğur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
beyaz

doblo3

Aktif Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
@uğur4141
Arızalı olduğu nasıl tespit edildi ne tür sorun yaşadınız? hata kodu okuttunuz mu,iptal işlemi mekanik(körleme) yada yazılımsal mı yapılıyor.Yardımcı olmak adına soruyorum

uğur4141

Azimli Üye
Adı
uğur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
beyaz
körleme yapılıyo hata kodu baktık egre valfi diyo

doblo3

Aktif Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Eğer egr valfi arızalıysa sadece körleme derdi çözmez.Öncesinde valf temizlenip hata kodu siliniyor mu bakılmalı..Mesela P1412 kodunu önceki aracım çok sık alıyordu ,kurum sebebiyle valfin sıkışması bu kodu aldırıyordu fakat araçta anormal bir duruma sebep olmadı hiç .Yıllarca kullandım böyle.

uğur4141

Azimli Üye
Adı
uğur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
beyaz
temizlettim tekrar yandı

doblo3

Aktif Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Kardeş bu işlerde ehil bir ustaya denk gelemezsen olan paracıklarına olur.Egr valfi motor ve valf kısmından oluşur, kurumlar daha çok valfin açılıp kapandığı yerde birikir ve ustalar burayı temizler ama asıl önemli kısım motor kısmıdır kurumun buraya sızması sıkışmaya neden olmakta ve valf arızası yakabilmektedir.tabi motor arızası oluşmuşsa bu temizlikte işe yaramaz.Şimdi egr yi yazılımsal iptal edebilecek bir usta bulabilirsen eğer ışık yakmaz ve mekanik körleme ile de emme manifoldunu kurumdan korumuş olursun

uğur4141

Azimli Üye
Adı
uğur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
beyaz
eyvallah kardeş mekanik körleme yapacak usta

Adı
murat
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ELEKTRIKÇİ
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Herkeze selamlar ben forma yeni katıldım. aracım 2011model 1.3 8 ay önce triger zincirden ufak ses geliyordu rahatsız etti beni yetkili servis trigeri değişti. sonrasında arba sarsintili çalışmaya başladı arada siyah duman atiyordu. geçer diye umursamadım. bundan 2 ay önce yağ ışığı yandı ve gram yağ kalmamış. enjektör ler yapıldı.. siyah duman 2 günde bir atıyor. ve yolda giderken gazdan ayağını çekince stop ediyor. ustaya gösterdim. turboya sorun var dedi. ve motorda ÜFLEME var dedi. moralim çok bozuldu lütfen iyi bir doblo ustası varmı yardımcı olacak.. bugunde stop etti gaza basinca araba hizlanmiyor devir 3500 -4000 de kalıyor.

Efsankrall52

Azimli Üye
Doblo
Adı
Kamil
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
arkadaşlar merhaba 2011 doblom var egere valfi arızalı iptal etirsem sıkıntı olurmu yardınmcı olurmusunuz
Ettirme jardesim bi ise yaramada adam bubu aracs niye koyucak yakıt sarfiyatın articak

Efsankrall52

Azimli Üye
Doblo
Adı
Kamil
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Siyah duman için katkı yada başka bir çözüm yolu var mı
Kardes benim aracımdada duman atma gec calisma var yapmadim sey goturmedim yer kalmadi aonuc ayni katki hicbi ise yaramiyor sureklide kullaniyorum bi faydasini goremedim en iyisi würd dediler onuda koyduksonuc ayni faydası olan varmi bilmiyorum ama